dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: klasa gruntu

  1. #1
    Guest

    Domyślnie klasa gruntu

    Co oznacza ze grunt jest klasy V i VI, czy to bardzo żle. Myślę o kupnie działki która teraz jest rolnicza, u uwagach jest taka informacja.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    To oznacza piach.I brak podatku gruntowego.

  3. #3

    Domyślnie

    To się zgadza.Wszystkie ziemie orne są kwalifikowane od 1-6,jeszcze z podgrupami.Oznacza to,że im wyższa klasa- 1,2,3.. tym lepsza ziemia-tym wieksze możliwości zbioru wg.tzw.hektara przeliczeniowego.W każdym roku jest ustalana stawka -ilość żyta* cena kwintala=jednostka przeliczeniowa.I teraz sedno sprawy- klasy 5 i 6 oznaczają najniższy gatunek ziemi- w związku z tym,jako że i przelicznik jest niski,wręcz zerowy-to i podatek lichy...

  4. #4
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    Niektóre gminy rezygnują z pobierania podatku przy tak niskiej klasie ziemi... Trzeba się dobrze zastanowić przed zakupem, bo może niewiele będzie rosło na takiej działce, ale za to... łatwiej uzyskać pozwolenie na budowę...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sara

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ja mam działkę z ziemią klasy VI. Gmina rzeczywiście od tego roku nie pobiera podatku . Na działce posadziliśmy z mężem kwiaty, krzewy ozdobne i owocowe. Mamy również drzewka owocowe. W tym roku posadziliśmy pomidory, szczypior, natkę pietruszki, dynię, cukinię, koper, fasolkę (wymieniam wszystko, żebys miał pełny obraz). Faktem jest, że nawoże rosliny i daję kompost. Inaczej byłoby marnie.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie do Sary

    Dziekuje bardzo za slowa otuchy. Tak bardzo podoba mi sie ta dzialka ze chyba sie na nia zdecyduje. Jedyne ale to jej wielkosc ponad 2h, co ja na niej zrobie, a marzyl mi sie piekny ogrod.
    Powodzenia.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sara

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No....możesz puscic wodze fantazji.. i wprowadzić w czyn

  8. #8

    Domyślnie

    Na budowę domu taka działka jest świetna bo to piasek a więc naturalna dylatacja fundamentów. Tylko pozazdrościć. A co do ogrodu trawa wszędzie urośnie a tam gdzie nie będzie trawy możesz nawieść torfu.I wszystko będzie Oki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony