dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 174
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Witam,
    Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę podczas stawiania komina systemowego do kominka. W moim przypadku komin ten usytuowany jest na zewnątrz budynku w narożnej części tarasu z możliwością uruchomienia kominka zewnętrznego. W części nad dachowej obmurowany będzie cegłą pełną klinkierową nieglazurowaną-czopuch z tejże cegły.
    Czy on ma być połączony z murem domu, czy wręcz przeciwnie dylatowany ?
    Jak go ocieplić i czy na całej wysokości
    Czy ocieplenie należy wentylować?
    Pozdrawiam
    Ja tylko dopisze:
    - polaczony z murem domu
    - ocieplony tak samo jak sciana, systemowy tak sie nie nagrzewa jak murowny
    - ocieplenia nie trzeba wentylowac

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Zbigmor - zaproszenie uważam za przyjęte, wpadam na flaszkę ze zdjęciami
    PS. Preferuję kolorowe i "perfumy" (jak to Chłopaki pod sklepem gadają)
    Pozdrawiam.
    Fiolet może być?

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wolę żółty (Altacet też podobno daje "pałer")
    Jacekp71 - zdecydowanie lepszy wg mnie jest trójnik 90 stopni lub jego całkowity brak, co daje możliwość wykonania go tam, gdzie się chce (w Niemczech i Austrii tak się robi powszechnie - bez trójnika, który wykonuje dopiero zdun).
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #44

    Domyślnie

    do kominka lepszy 90^ ?
    dlaczego ?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Witam,
    Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę podczas stawiania komina systemowego do kominka. W moim przypadku komin ten usytuowany jest na zewnątrz budynku w narożnej części tarasu z możliwością uruchomienia kominka zewnętrznego. W [...]
    To calkowicie zmienia postac rzeczy! Musisz go miec ocieplony, a klejenie styro na murowany komin z kanalem spalinowym moze sie w najlepszym wypadku skonczyc peknieciami na tynku.. W tym wypadku systemowy wygrywa, bo jest w srodku ocieplony - czyli na zewnatrz nie bedzie sie tak bardzo nagrzewal, tym samym klej do styro bedzie pracowal w duzo lepszych warunkach

    Chyba, ze masz sciane 3W

    Jak widac, co przypadek to wybor moze byc inny i sluszny
    pozdr.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Lepszy bo:
    -nie powoduje spływu skroplin w kierunku wkładu (kominy ceramiczne nie mają żadnego kołnierza, stalowe - mało który)
    -daje większe możliwości usytuowania wkładu i dużą dowolność wykonania każdej zabudowy (na etapie komina mało kto ma już sprecyzowaną wizję kominka)
    -na przyłączu dymowym kominka i tak nie wyobrażam sobie nieumieszczenia rewizji, a jeżeli będzie ono podpięte pod kątem 45 stopni, to w większości zabudów kominków, będzie ono niedostępne (takie przyłącze powoduje generalnie obniżenie wysokości wpięcia się do komina)
    -przy kącie 45 stopni jest praktycznie niemożliwe porządne i trwałe wyizolowanie i zdylatowanie samego przyłącza od pustaka kominowego
    To takie moje spostrzeżenia.
    I niue ma to praktycznie żadnego wpływu na wielkość "ciągu" kominowego.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    jacekp71-oczywiście czapa a nie czopuch
    WARTO? WARTO!

  8. #48

    Domyślnie

    dzieki Forest,
    u mnie właśnie 90^ i wydawało mi się, że lepszy byłby 45^,
    wykonawca też trochę utyskiwał ....
    ale skoro tak piszesz to może coś w tym jest ....

  9. #49

    Domyślnie

    Wątpliwości nie nie budzi czy ocieplać z zewnątrz, ale czym ocieplać. Jak znajdziesz komin dymowy systemowy, który jest izolowany styropianem to chyba flaszkę postawię choć w życiu do takiego komina w izolację nie zaglądałem. Mam wątpliwości czy jest to dopuszczalne, ale może się mylę skoro tak pewnie o tym piszesz.[/quote]

    Ja mam 2 Schiedle, rondo i rondo plus, CO i kominek ocieplone styropianem

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zbigmor - najbardziej lubię J&B, koleguję się czasem też z Jackiem Danielem
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #51

    Domyślnie

    Forest dzisiaj dostałem wstępny projekt domu i mam zgryz. Tam gdzie planowałem dać komin systemowy ( z boku wkładu ) kominka wypada na poddaszu belka podtrzymujaca dach. W tej sytuacji najłatwiej byłoby u mnie przesunąć komin nad środek wkładu i postawić systemowy dopiero od poziomu stropu poddasza. Od wkładu pusciłbym rurę z wpieciem od spodu w komin systemowy na poziomie poddasza. Co sadzisz o takim rozwiazaniu. Z tego co się orientuje to plusem jest lepszy cug, mniej zanieczyszczeń sie osadza, ale jak z czyszczeniem ( wyczystki sie chyba nie montuje wtedy ) i czy skropliny ściekajace do kominka moga mu zaszkodzić. Czy jest to dobre rozwiazanie, może lepiej zastanowic się nad innym miejscem dla kominka ( z tym bedzie jednak ciężko

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lgrzechu
    Forest dzisiaj dostałem wstępny projekt domu i mam zgryz. Tam gdzie planowałem dać komin systemowy ( z boku wkładu ) kominka wypada na poddaszu belka podtrzymujaca dach. W tej sytuacji najłatwiej byłoby u mnie przesunąć komin nad środek wkładu i postawić systemowy dopiero od poziomu stropu poddasza. Od wkładu pusciłbym rurę z wpieciem od spodu w komin systemowy na poziomie poddasza. Co sadzisz o takim rozwiazaniu. Z tego co się orientuje to plusem jest lepszy cug
    [...]
    Generalnie to cug jest tym wiekszy im dluzszy jest komin. Sa wzory na obliczenie prawidlowej wysokosci komina - musisz przede wszystkim znac moc tego kominka, przekroj czopucha. Moj komin od poziomu poddasza do czubka ma 3,5m i IMHO byloby to za malo. Moj komin w sumie ma 10m bo murowany jest od piwnic, tam tez jest wyczystka. To najbardziej klasyczny i sprawdzajacy sie uklad
    pozdr.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie .

    A ja spytam troche inaczej Schiedel , Leier czy Ibf - cenowo najdrozszy Schiedel o 2 tys od Leiera...
    Sprzedawca Schiedl`a straszy mnie ze Leier ma tylko wkladke ta co schiedel a reszta to kupa... ze nie wytrzyma jakiegos wybuchu sadzy , ze sie komin w gornych partiach poci itp... slyszeliscie o takich opiniach? czy to jego gra martentingowa ??

    Ja mam miec 3 kominy 1 fi 20 do kominka
    drugi fi 14 do gazu oraz trzeci fi 20 na paliwa stale - chce 2 piece gazowy i na wegiel , ekogroszek drewno etc.

    I mam dopiero fundamenty a juz musze kupowac kominy zeby kupowac kominy musze juz wiedziec jaki piec:/ trudne to ;(

  14. #54

    Domyślnie Re: .

    Cytat Napisał redpradnik
    Ja mam miec 3 kominy 1 fi 20 do kominka
    drugi fi 14 do gazu oraz trzeci fi 20 na paliwa stale - chce 2 piece gazowy i na wegiel , ekogroszek drewno etc.
    PO CO ?

    Zrezygnuj ze wszystkich kominow i obu piecy i kup pompe ciepla. Inwestycyjnie kto wie, moze bedziesz nawet na plusie
    pozdr.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie zawsze dłuższy znaczy - lepszy... . Są jeszcze opory tarcia... (kurde, chyba nie to forum...odwiedziłem...ups...)
    A z pompą to faktycznie - prawda...(no chyba jednak dobrze trafiłem )
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #56

    Domyślnie Re: .

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał redpradnik
    Ja mam miec 3 kominy 1 fi 20 do kominka
    drugi fi 14 do gazu oraz trzeci fi 20 na paliwa stale - chce 2 piece gazowy i na wegiel , ekogroszek drewno etc.
    PO CO ?

    Zrezygnuj ze wszystkich kominow i obu piecy i kup pompe ciepla. Inwestycyjnie kto wie, moze bedziesz nawet na plusie
    pozdr.
    Cześć,
    ja zrezygnowałem z jednego komina (w kotłowni) bo będzie pompa ciepła.
    Zbudowany komin pod kominek, dł. 9 m, kupiłem systemowy Icopala, Wulkan C.
    Droga zabawa, komin dymowy + podwójna wentylacja + czarny klinkier na wykończenie+obróbki dekarskie+robota to koszt ok 5800 zł.
    Więc faktycznie od kosztu pompy można taką kwotę odliczyć.
    A druga sprawa to murowany komin chyba więcej miejsca będzie zajmował?
    Pozdrawiam - Daniel

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie .

    Co do Leiera sprzedawca Schiedla taka teze wygłosił
    "Nie do końca środek jest ten sam. Kształtka ceramiczna IBF, (wg. opini przedstawiciela z Schiedel) komin Leiera w żadnej wersji nie posiada certyfikatu jeżeli chodzi o paliwa lotne typu gaz ziemny. Charakteryzuje się nasiąkliwością, która szczególnie przysparza kłopotów w górnych partiach komina – po prostu występuje erozja kształtki kominowej. Jak wiadomo, głównym produktem spalania gazu jest para wodna i CO2. Komin jest mokry w środku.

    Druga sprawa, komin Leiera nie wytrzyma zapłonu sadzy tj. temp. Ok. 1200 C. Mam nawet taki film, który potwierdza moją tezę. "

  18. #58

    Domyślnie Re: .

    Cytat Napisał TypeR
    ja zrezygnowałem z jednego komina (w kotłowni) bo będzie pompa ciepła.
    Zbudowany komin pod kominek, dł. 9 m, kupiłem systemowy Icopala, Wulkan C.
    Droga zabawa, komin dymowy + podwójna wentylacja + czarny klinkier na wykończenie+obróbki dekarskie+robota to koszt ok 5800 zł.
    O rany.. Drogo Moj murowany (1 x kanal dymny 14x27, 2 x wentylacyjne 14x14, w sumie ok 9m) wyszedl mnie:

    1 tys cegiel po 1,2 pln (kupilem "wypas" wegierskie = 1200 pln
    180 pelnych cegiel klinkierowych po 6 pln = 1080 pln
    8 workow zaprawy do klinkieru (i fugowania) po 20 pln = 160 pln

    = 2,4k pln + zaprawa, nie wiem ile - zapewne z 300-400 pln max i robota 500 pln = 3,3k pln

    Cytat Napisał TypeR
    Więc faktycznie od kosztu pompy można taką kwotę odliczyć.
    A druga sprawa to murowany komin chyba więcej miejsca będzie zajmował?
    Mniej. Mi wystaje tylko ok. 14cm (* ok. 90cm dlugosc) ze sciany, bo jest jej czescia. Systemowe to przeciez wielkie kobyly! Moj wyglada o tak:



    Jeszcze nie ma za nim wymurowanej sciany ale bedzie wezsza o dokladnie jedna cegle (12,5cm + fuga)
    pozdr.

  19. #59

    Domyślnie

    faktycznie drogo
    mój komin (a w zasadzie trzy w jednym) o przekroju jak na fotce:

    kosztował coś ok. 6,5tys.zł, są to dwa kanały spalinowe/dymowe fi 200 ocieplone wełną z trójnikami, wyczystkami, kratkami, drzwiami wyczystki i deflektorami z nierdzewki, oraz w sumie cztery kanały wentylacyjne, całość ciągnięta od piwnicy, o wysokości 11 metrów, wykończona ponad dachem podwójną warstwą elastycznego kleju z włóknami na siatce oraz tynkiem mozaikowym

    komin jak widać "wbudowany" jest w ściany nośne, nie jest to rozwiązanie zarezerwowane dla cegły, wystaje poza lico ściany o 14 cm, murowany z cegły o takich samych przekrojach kanałów byłby jednak szerszy od systemowego, myślę też że do końca nie da sie porównać kanału o średnicy 200mm z ceramiki ocieplonej wełną do kanału prostokątnego 14x27cm wykonanego jednowarstwowo z cegły

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    [...]
    komin jak widać "wbudowany" jest w ściany nośne, nie jest to rozwiązanie zarezerwowane dla cegły, wystaje poza lico ściany o 14 cm, murowany z cegły o takich samych przekrojach kanałów byłby jednak szerszy od systemowego, myślę też że do końca nie da sie porównać kanału o średnicy 200mm z ceramiki ocieplonej wełną do kanału prostokątnego 14x27cm wykonanego jednowarstwowo z cegły
    Wszystko zalezy od potrzeb Moj komin bedzie sluzyc wylacznie paleniu w kominku, wylacznie rekreacyjnie (zadnego DGP / plaszcza wodnego etc) - wiec jego moc bedzie niewielka, wykorzystywany tez bedzie "od swieta". Gdybym potrzebowal komina do calosezonowego (zimowego) palenia - na pewno bym sie mocno zastanowil. Choc murowane kominy miewaja i 100 lat i dzialaja jak nowe, a ile bylo juz chocby tu na forum przypadkow pekniecia wkladu z powodu pozaru sadzy ? Cienka ksztaltka ceramiczna nie jest w stanie przyjac takiej ilosci ciepla, co komin murowany z pelnych cegiel.

    Moj wybor byl wiec prosty - tradycyjny komin murowany za polowe ceny systemowego, z gwarancja dlugowiecznosci (wynikajaca z setek lat doswiadczenia w uzywaniu takich kominow przez ludzi
    pozdr.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony