dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 131 z 131
  1. #121

    Domyślnie

    Dom 220m2 za 240.000 (w cenie 80m2 drewnianego tarasu i inne gadzety).
    Wyokonczenie wnetrza jakies 200.000 PLN. Teraz powiedzcie mi czy za 440.000 PLN zakupie takie mieszkanie?
    Mamy w srodku konkretny klimat, widoczne jetki drewnanie, odkryte czesci drewnianych sufitow.....
    Ten dom ma dusze....robi wspaniale wrazenie i niestety nad czym ubolewamy strasznie w nim schodzi alkohol Po prostu wspaniala atmosfera do biesiad i mieszkania.
    Do tego wiem co w nim piszczy bo wiele pracy zwobilismy sami i zadbalismy o swoja egzystecje w nim.
    Pisanie ze murowany jest lepszy niz szkieletowy (drewaniny)....to czcze gadanie.
    Jesli drewno wysezonowane to postoi dluzej niz niejeden murowany w ktorym i tak bedzie potrzebny remont za 50 lat Zreszta po 50 latach jak i w jednym tak i w drugim remont bedzie niezbedny.
    Pozdrawiam szkieletowcow i drewniakow
    Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

  2. #122

    Domyślnie refleksja

    Mówiąc szczerze gdy czytam o opiniach na temat domów drewnianych to włos się na głowie jeży. Ponieważ mieszkam w domu drewnianym a wcześniej mieszkałam w murowanym...mam porównanie.
    - Dom drewniany jest tańszy w budowie np mam dom w kwocie 450 tyś o powierzchni 200m2 wykończony pod klucz...dom sąsiada murowany budowany w tym samym czasie (dom pasywny) - koszt budowy 480 tyś o powierzchni 140 m2 (brak tynku, podbitki i okien dachowych)
    - Dom jest doskonale wygłuszony ocieplenie ścian ekofiber ekologiczny materiał + płyty gipsowo-włuknowe.
    - Problemy z ogrzewaniem?...nie u mnie mnie - rok ogrzewania kosztował ok 2000zł (mam piec na pellet który ustawiam na grzanie w odpowiednim czasie - bez potrzeby wstawania w nocy)...sąsiada 8000...Nasz dom nie wychładza się szybko my już nie grzejemy (tylko wodę) temperatura utrzymuje się w granicach 19 - 22 stopni zależy czy dzień słoneczny czy pochmurny.
    - Materiały z których zbudowany jest dom są nie palne, choć gaśnice mam na każdym piętrze...oraz dodatkową w kuchni
    - Mikroklimat domu jest fantastyczny, moja rodzina przyjeżdża się do nas wyspać

    Mogłabym tak dłużej, ale nieprzekonanych nie przekonam a przekonanym nie trzeba tego pisać. Prawda jest taka że to jaki jest dom zależy od zastosowanych materiałów (dotyczy to też domów murowanych) i wiadomo że są i szkielety które szybko się wychładzają, i słychać jak u sąsiada szczeka pies, i takie które rozpadną się po 10 latach...ja mam to szczęście że mój mąż jest stolarzem z zawodu i zamiłowania, dlatego mogę cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami domu drewnianego, ale szczerze to nie wiem czy zdecydowałabym się na dom drewniany gdyby nie jego wiedza. Mimo wszystko szkoda że stereotypy dalej się tak szerzą, to nie wróży tej technologii dobrze.

    Mieszkałam w domu murowanym i i mieszkam w drewnianym...nigdy nie wróciłabym do domu murowanego. Klimat , ciepło które w naszym domu panuje jest bezcenne...
    ...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...
    .................................................. .....................
    "Unikać trudności to ciężka praca". - Gabriel Laub

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emilka26 Zobacz post
    dom sąsiada murowany budowany w tym samym czasie (dom pasywny) - koszt budowy 480 tyś o powierzchni 140 m2 (brak tynku, podbitki i okien dachowych)
    (...)
    - Problemy z ogrzewaniem?...nie u mnie mnie - rok ogrzewania kosztował ok 2000zł (mam piec na pellet który ustawiam na grzanie w odpowiednim czasie - bez potrzeby wstawania w nocy)...sąsiada 8000...
    Czy to ten sam sąsiad ?

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Od zawsze byłem pod urokiem pięknych, góralskich domów, ale sam nigdy jakoś nie myślałem o takim, właśnie być może przez pewne storeotypy. I tak kiedyś przez przypadek zacząłem o tym czytać i złapałem bakcyla. W czerwcu pojechałem nad morze i specjalnie wynająłem domek letniskowy z bala, nie mogąc się doczekać swojego i pomieszkać trochę w drzewie. Żona była zachwycona W tym tygodniu zaczynają nam stawiać nasz dom i jestem pewien, że nigdy nie będę tego żałował. Babcia mojej żony mieszkała w drewnianym domku, na Podlasiu. Do dzisiaj wszyscy wspominają ze łzą w oku ten domek. Wujek jak przejął gospodarstwo to, idąc z dychem czasu, postawił nowy, murowany, jednak nikto nim nie mói, żeby miał klimat. A domek babci stoi we wsi obok, został sprzedany i pojechał na przyczepie i stoi i wcale nie widać na nim jego latek.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  5. #125

    Domyślnie

    Ja jestem z Otwocka i faktycznie że są świdermajery do pozazdroszczenia ale duża część tych domów prosi o odrestaurowanie choćby słynne liceum medyczne wspaniały budynek a nie ma inwestora

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pati_D
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sieradz, łódzkie
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor Zobacz post
    jeśli dom murowany ma jakąś wadę w konstrukcji to w 90% przypadkó można to naprawić z reguły niewielkim kosztem. W kanadyjczyku jest taki problem, że czasami do ujawnienia wady upłynie tyle czasu, że naprawa jest już bardzo utrudniona lub niemożliwa.
    Są przypadki (chyba właśnie te 10% pechowców), że nawet nowy dom murowany to wielka pomyłka budowlana. Przykładem niech będzie Dziennik Budowy jednej Forumowiczki: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=100168
    Tu mały cytat z tego Dziennika:
    "Jak na dzień dzisiejszy dom okazał się totalną tragedią, sypią i niekiedy odpadają coraz to nowe jego elementy. Mimo wykonania w zeszłym roku 2 szczegółowych i kosztownych ekspertyzy już widać, że powstaje konieczność zrobienia kolejnej - a to nie mały koszt . Od specjalistów zaczynam coraz częściej słyszeć o konieczności rozbiórki tego domu wraz z fundamentami. Modlę się co noc aby dało się go jeszcze uratować. Sprawa znalazła finał w sądzie cywilnym i ma szanse trafić do karnego. Czeka mnie długi i wyczerpujący proces sądowy, który rozpoczyna się w czerwcu. Gdy tylko zapadnie pierwszy wyrok w tej sprawie to całość zebranych materiałów i ekspertyz umieszczę we wszystkich portalach budowlanych aby innym zaoszczędzic takiego koszmaru przez jaki ja dziś przechodzę. Niestety umowa i faktury nie gwarantują tego, że wykonawca będzie sie starał w obawie przed konsekwencjami prawnymi. Ja naiwnie myślałam, że tak właśnie jest."

    Sama jestem na etapie wyboru między domem murowanym a domem w szkielecie ciężkim. Z zaciekawieniem czytam więc takie fora jak to.
    Ostatnio edytowane przez Pati_D ; 12-09-2010 o 23:29

  7. #127
    Banned
    inezxxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa / Wola Mrokowska
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pati_D Zobacz post
    Sama jestem na etapie wyboru między domem murowanym a domem w szkielecie ciężkim. Z zaciekawieniem czytam więc takie fora jak to.
    Pati_D,
    zapraszam na blog budowlany http://www.domykanadyjskie.mojabudowa.pl/
    Mozna podejrzec na co zwracac uwage przy budowaniu domu kanadyjskiego.

    Pozdrawiam wszystkich kochajacych kanadyjczyki!

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    Powiem, dlaczego ja bym nie kupiła kanadyjczyka.

    Cena tego domu jest porównywalna do ceny domu w technologii murowanej (w Stanach koszt domu typu kanadyjczyk to 1/3 murowanego).
    Skoro ceny są podobne to, po co wydawać kasę na dom, który można spalić od jednej zapałki. Dom, na którym szybciej widać znak czasu.
    Dom, który w razie dużej wichury nie przetrwa - patrz tornada w USA i widok po przejściu - stoją jedynie murowane budynki administracji - co prawda bez dachów, ale zawsze mury stoją.

    Niedaleko mojego domu stoi kanadyjczyk już 15 lat, wizualnie widok tragiczny, wartość działki bez domu byłaby chyba większa , bo ogród tych państwa jest przepiękny.
    W których stanach ty masz takie ceny ???
    Chyba że emiratów arabskich bo nie USA !!!!
    Odnośnie stanów w USA gdzie są tornada - to buduje się domy drewniane z powodu przepisów - i śmiertelności w domach murowanych!
    Budowałem trochę kanadyjczyków - ale takich bzdur jak ty piszesz to świat nie widział !!!
    Ile miałaś domów w stanach - stan, miasto dzielnica ????
    Jeżeli ktoś ma troszkę pojęcia - nie sądzisz, że wie że kłamiesz i takie bzdury opowiadasz ???
    pozdrawiam
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW Zobacz post
    Odpowiem przekornie: czy wiesz co się dzieje w kanadyjczyku gdy zimą wyłączą prąd na 20h ?

    Ja wolę 2 razy do roku wywiać 3 zł.

    pozdro
    Wiem, na herbatę trochę poczekam, ale ciepłego pić nie lubię.
    My mamy kominek + system rozprowadzenia ciepłego powietrza. I grzeje pięknie - w zimie, w lecie jest przyjemnie chłodno.

    Nasz dom z ulicy i w środku jest taki sam jak każdy inny.
    Co do wełny śmierdzącej po 10 latach, do ocieplania murowańców też używa się wełny :/.
    Co do akustyki - my się w naszym domu nie słyszymy, a jest jeszcze nie wykończony w 100% bez drzwi wew. itd.

    I tyle, pozdrawiam innych właścicieli szkieletorów
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    KamilP - kanadyjczyki byłyby bardziej popularne, gdyby rzeczywiscie mozna było je postawic za 60% kosztów budowy murowańca. Wtedy sama bym sie skusila, mimo mojej nienawiści do k-g.
    A co ma kanadyjczyk do karton-gipsów? W każdym murowanym domu też jest wybór - tynk tradycyjny czy k-g.

    Jedyne, co mi się nie podoba w naszym domu to ew. wzmocnienia pod cięższe przedmioty co oznaczało jedynie tyle, że wcześniej muszę zaplanować gdzie i na jakiej wysokości szafki kuchenne, geberity itd., ale nic ponadto. Zajęło mi to jeden dzień
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał yokasta Zobacz post
    Wiem, na herbatę trochę poczekam, ale ciepłego pić nie lubię.
    My mamy kominek + system rozprowadzenia ciepłego powietrza. I grzeje pięknie - w zimie, w lecie jest przyjemnie chłodno.

    Nasz dom z ulicy i w środku jest taki sam jak każdy inny.
    Co do wełny śmierdzącej po 10 latach, do ocieplania murowańców też używa się wełny :/.
    Co do akustyki - my się w naszym domu nie słyszymy, a jest jeszcze nie wykończony w 100% bez drzwi wew. itd.

    I tyle, pozdrawiam innych właścicieli szkieletorów
    Witam, ja mam PC ... czyli na prąd .... 3 dni brak prądu (awaria sieci a u mnie różnicówkę wybiło) przy minus 20 skutkowało temp. wewnętrzną 17stC. .... nie było nikogo w domu i nie miał kto kominka rozpalić ....
    pozdrawiam ....
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony