dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Witam ponownie, moja pralka w szafie wygląda tak :



    jak widać mam światło, pralka dodatkowo jest podłączona na osobny bezpiecznik, a na górze bardzo fajna częśc szafy z koszem na bielizne, środkami do prania i innymi różnościomi chemicznymi.

    pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    moja pralka w szafie, szafa duza, dwie takie pralki spokojnie sie zmieszcza

  3. #23

    Domyślnie

    Mamy pralkę w szafce w kuchni, niestety łazienka wraz z WC 1,24 x1,20 wiec nici z pralki w łazience przedpokój? nigdy nie przyszło mi to na myśl, ale i tam nie miałabym miejsca ;/
    meble w kuchni robiliśmy na wymiar, jesteśmy wysocy wiec zmniejszyliśmy szerokość blatu a nieco je podnieśliśmy do góry, do tego pralka zabudowana dzięki czemu nie rzuca się w oczy i nie robi chaosu im mniejsze pomieszczenie, tym mniej dodatkowych elementów pralki nie widać a i jak pracuje nie słychać jej, czasami zapominam o praniu

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mck2
    .....niestety łazienka wraz z WC 1,24 x1,20 wiec nici z pralki w łazience przedpokój? nigdy nie przyszło mi to na myśl, ale i tam nie miałabym miejsca ;/
    Jeśli cała pralka nie mieści się ani w łazience ani w przedpokoju
    - można kombinować z opcją pośrednią - czyli pralka na pograniczu.

    Tu brakujące centymetry zawłaszczono z łazienki.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja również mam pralkę w szafie w przedpokoju. Bo nie chciałam zagracać łazienki, i kuchni. Jeszcze co prawda drzwi do szafy nie ale kiedyś będą

    orfelis mam pytanie właśnie o szafę , a raczej o drzwi do niej? Możesz jeszcze jakieś foto? Gdzie zrobione ile kosztowały, jak się sprawują? Myślę o czymś takim do przedpokoju - tzn tak otwierane. Sorki że nie na temat

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadzialenkaT
    Ja również mam pralkę w szafie w przedpokoju. Bo nie chciałam zagracać łazienki, i kuchni. Jeszcze co prawda drzwi do szafy nie ale kiedyś będą

    orfelis mam pytanie właśnie o szafę , a raczej o drzwi do niej? Możesz jeszcze jakieś foto? Gdzie zrobione ile kosztowały, jak się sprawują? Myślę o czymś takim do przedpokoju - tzn tak otwierane. Sorki że nie na temat
    ups, nie dostalam powiadomienia
    wiec odpowiadam dopiero teraz
    drzwi sa ze zwyklej plyty, czyii w srodku sa puste a na wierzchu dykta, jedna czesc drzwi, ta przy scianie, zamontowana jest na stale do podlogi i do szyny na gorze, na takim bolcu, a druga czesc tylko na gorze tez na bolu, ten bolec wchodzi w taki prostokacik plastikowy a ten prostakat jezdzi w szynie

    a tu prosze film, ktory wszystko dokladnie wytlumaczy


    http://www.youtube.com/watch?v=1jWbf...eature=related

    nie mieszkam w Pl, u mnie cena takich drzwi z szynami okolo 50$

    drzwi chowane w scianie z szynami kosztuja okolo120$ wiec ceny w PL sa z kosmosu

    http://www.bobvila.com/HowTo_Library...ors-S2693.html a tu jeszcze jedna instrukcja motarzu

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Re: Pralka w szefie

    Cytat Napisał DxHxS
    Miałam ten sam problem (łazienka 4,5 m a chcialam mieć bidet). W związku z czym pralka poszla do przedpokoju : graniczy sciana tylko z łazienką.Zamówilam szafe z Forniru , nie kładam płytek ani nic z tych rzeczy. Zwykła szafa a nad pralką półki na detergenty. System sie sprawdza od półtora roku Pozdrawaiam
    U nas podobnie. Za nic nie mogliśmy wymyśleć jak zasłonić pralkę (łazienka 5,5m2) więc pralka wyleciał do pom. gosp. Na pralkę miejsce w łazience było, niestety za nic nie mogliśmy wpaść na pomysł jak schować brudne ciuchy.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    odgrzewam temat. Będę miał pralkę w szafie w kuchni..pralka 45 głębokości, szafa 60tka 70cm szeroka więc po 5cm luzu jest.
    Jedna rzecz która mnie martwi to fakt, ze owa szafka ma dno..fakt, że z podwójnej płyty 18-tki i w dodatkowymi9 nóżkami od środka, ale czy parlka może tak stać czy trzeba ją jakoś "uziemić" bezpośrednio z płytkami?
    Zdjęcie szafy:

    wnętrze

    tutaj widoczna jako ostatni a w zabudowie po lewej stronie

    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    jak pralka będzie wirowała to może trochę dudnić jak dno szafki nie będzie stabilne tzn pralka może uginać dno szafki, ja zrobiłem pralke w szafie bez dna i stoi ona na panelach a te się uginają przy wirowaniu i czasami pralka mocneij hałasuje

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    pralka waży niby 55kg...płyta wzmacniana 2x18mm z dodatkowymi nóżkami powinna utrzymać...jedno co mnie martwi to żeby nie zaczęła tańczyć i całej zabudowy nie rozwaliła

  11. #31

    Domyślnie

    Producenci pralek zalecają mocowanie nóżek pralki do dna szafki.
    Bosch i Simens mają nawet taki osprzęt wśród swoich produktów.
    Czy jest to skuteczne?... i na ile trwałe? - trudni zgadnąć.

    Ja się waham - stawiać na podłodze czy robić szafę z dnem.

    No i jak taką pralkę wypoziomować bez dostępu z boku?
    Czy ktoś to trenował?

    Będę wdzięczna za wskazówki techniczne....

  12. #32

    Domyślnie

    Chyba stabilniej na podłodze, tylko wtedy pod pralke jakies wygłuszenie trzeba...

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    U mnie pralka stoi bezpośrednio na podłodze (płytki), 5cm luzu przy ściankach bocznych. Jeżeli pralka jest dobrze wyregulowana na nóżkach to nie ma prawa "tańczyć " po podłodze.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrówka75 Zobacz post
    Jeżeli pralka jest dobrze wyregulowana na nóżkach to nie ma prawa "tańczyć " po podłodze.
    No to ponawiam pytanie .
    Jak "wyregulować na nóżkach" pralkę...umieszczoną w szafce?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarynaM Zobacz post
    No to ponawiam pytanie .
    Jak "wyregulować na nóżkach" pralkę...umieszczoną w szafce?
    Sorki ale nie rozumiem o co Ci dokładnie chodzi? Nie możesz jej wysunąć do regulacji nóżek?

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar colour
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-654
    Posty
    73

    Domyślnie

    pralka ukryta w szafie to świetny pomysł, choć szafa raczej musi być bez dna, a pralka stać bezpośrednio na podłodze. Poniżej link do galerii na innym forum gdzie właśnie pralka został schowane za przesuwnymi drzwiami z matowego szkła - wygląda to bardzo zgrabnie moim zdaniem
    http://deccoria.pl/galeria,id,24016,...lazienki-.html

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrówka75 Zobacz post
    Sorki ale nie rozumiem o co Ci dokładnie chodzi? Nie możesz jej wysunąć do regulacji nóżek?
    Uproszczę problem
    1. Jaki jest skok śrub w nóżkach pralek?
    2. Czy wszyscy producenci stosują takie same śruby?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarynaM Zobacz post
    Uproszczę problem
    1. Jaki jest skok śrub w nóżkach pralek?
    2. Czy wszyscy producenci stosują takie same śruby?
    w tym temacie to nie pomogę

  19. #39

    Domyślnie

    Czy tak trudno wsunąć pralkę, zmierzyć wypoziomowanie, wysunąć pralkę, podkręcić nóżki, wsunąć pralkę, zmierzyć wypoziomowanie, wysunąć pralkę, podkręcić nóżki i tak do skutku aby uzyskać poziom?
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryhu82 Zobacz post
    Czy tak trudno wsunąć pralkę....
    Pudzian, spoko - da radę....




    Dla zainteresowanych:
    Patenty na poziomowanie pralki w zabudowie

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony