dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Nie buduję domu,ale będę urządzać swoje mieszkanie w bloku i mam dylemat.
    w idiotyczny sposób ( brawo dla architekta)w kuchni na dwóch ścianach powieszone są kaloryfery,chcę je zlikwidować i położyć na podłodze elektryczne ogrzewanie podłogowe.Czy mogę zlikwidować te nieszczęsne grzejniki?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz już pociągniętą instalację możesz ją zaślepić i grzejniki zdemontować, jeśli nie to oczywiście możesz z nich zrezygnować na korzyść podłogówki wodnej lub elektrycznej - ale mają one inne wysokości wylewek, niż zwykłe podłogi. Musisz to uwzględnić w planach. Możesz też rozprowadzić DPG od kominka.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Musisz miec zgode zarzadcy budynkow na likwiodacje kaloryferów.Podobno to zakłóca jakis obieg

  4. #4

    Domyślnie

    Technicznie nie powinno być problemów. Zdejmuje się kaloryfer a rurę zaślepia i chowa w ścianie.
    Jeśli nie masz jeszcze terakoty w kuchni to możesz rozważyć elektryczną matę grzewczą.
    A jeśli kuchnia otwarta i mieszkanie w bloku to możesz nawet się pokusić o wyrzucenie grzejników i "nic-nierobienie". Przecież pod Tobą jest sąsiad, który grzeje...
    W naszym mieszkaniu na 5 kaloryferów (kuchnia, salon, przedpokój, sypilania, łazienka) przez całą zimę używa się dwóch otwartych na 1/3. W sypialni i salonie całą zimę zakręcone...

  5. #5

    Domyślnie

    Sorry, nie doczytałem, że chodzi o blok, a nie domek. DPG w bloku he, he to by było coś

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    To chyba nie jest prosta sprawa,bo przecież tam jest jakiś obieg wody i chyba nie można tak sobie go przerwać?????

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Do obiegu służą piony, w które nie wolno ingerować, nawet w mieszkaniu własnościowym wszytkie piony są własnością administracji.
    Czy przewidziałeś znaczącą kasę na opłaty za energię elektryczną, znajomy za taki komfort płaci 200-300 PLN miesięcznie. Policz moc urządznia i jak długo w ciągu doby będzie włączone.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Musisz mieć zgodę zarządcy budynku. Miałem klienta który chciał wymienić stare żeliwne grzejniki na nowe i okazało się, że zgoda jest niezbędna. Na szczeście zgodę wyrazili. Klient przedstawił jakie chce zastosować grzejniki, a zarządca dobrał odpowiednie nastawy.

  9. #9

    Domyślnie

    Kasiorek:
    A co z rozliczeniami za ogrzewanie - robisz to samodzielnie czy np. w czynszu. Jeśli w czynszu, a chcesz zmieniać ogrzewanie to musisz powiadomić zarządcę (spółdzielnię, etc) aby nie naliczał za ogrzewanie kasy. Jest jescze jedno - nie napisałeś czy masz zainstalowane "liczniki ciepła" - jak masz na wierzchu piony (a pewnie tak jest) to znaczy, że jakieś ciepło czerpiesz od zarządcy - więc znowu kwestia rozliczeń.
    pzdr
    Hlup

  10. #10

    Domyślnie

    To prawda. Dużo zależy od sposobu wykonania instalacji. Jeśli grzejniki są połączone "szeregowo" to usunięcie jednego może spowodować zimno we wszystkich - chociaż zakłądam, że Twój blok jest baaardzo nowy i takiego "starego" systemu nie zastosowali. Najprawdopodobniej do każdego grzejnika są doprowadzone z rozdzielacza dwie rurki - jeśli tak jest to możesz śmiało odłączać. Lepiej oczywiście zapytać w administracji ale nie widzę różnicy między zdjęciem kaloryfera a na przykład zakręceniem go (w obu przypadkach kaloryfer nie grzeje...)
    Ważny jest też sposób rozliczania za ogrzewanie. U mnie na przykłąd jest zwykły licznik "ciepłe wody", który mierzy ile przepłynęło cieczy we wszystkich grzejnikach w mieszkaniu. W takim przypadku nie widzę też problemów z odłączeniem grzejnika.

    My mamy mate elektryczną w łazience, gotujemy na płycie ceramicznej i mamy typowe sprzęty AGD - rachunki za całość to 250-300zł miesięcznie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Właściwie chciałam ogrzewanie podłogowe tylko w kuchni ze wzg.na koszmarną nieustawność mebli w kuchni.Jak wspomniałam grzejniki wiszą na dwóch ścianach,co uniemożliwia postawienie szafek i czegokolwiek przy ścianie.Ale właściwie w łazience też przydałaby się ciepła podłoga.Tam nie ma problemu,bo jest grzejnik drabinkowy,który bardzo się przyda.
    pozdrawiam

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek27mad

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Aha, a może najszybciej i najtaniej przyjdzie Ci zrezygnować z jednego tylko grzejnika? Drugi powinien wystarczyć (chociaż musiał być jakiś powód, że zamontowali dwa )

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Niestety nie potrafię wpaść na trop myślenia archtekta,kuchnia otwarta jest jedną stroną na salon(30m2),a na jedynych możliwych do ustawienia szafek ścianach wiszą grzejniki,a zastawianie ich meblami mija się z celem

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek27mad

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    To faktycznie kaszanka... Ja zlikwidowałem kaloryfer w kuchni (zamkniętej) nie dodając żadnego grzania. W największe mrozy jest chłodno, ale to bardziej wina okna (szpary, jako to w oknach z lat 70-tych ), poza tym my mało gotujemy, a stąd głównie byłoby kuchenne ciepełko. Może jeśli masz otwartą kuchnię, po prostu daruj sobie ogrzewanie w niej? Różnica poziomów między kuchnią a salonem też może być denerwująca...

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Tomek27mad dnia 2003-02-04 10:27 ]</font>

  15. #15

    Domyślnie

    Może załóż jeden większy grzejnik zamiast dwóch mniejszych. Będziesz mniał jedną ścianę wolną.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    ENERGIA ELEKTRYCZNA JEST NAJDROSZA.
    WYTWARZA SIĘ 30 CM. OD PODŁOGI PROMIENIOWANIE ELEKTROSTATYCZNE.
    KTÓRE MA ZŁY WPŁYW NA GŁOWĘ I CZŁOWIEKA NA TEJ WYSOKOŚCI,
    ORAZ BEZWŁADNOŚC TEGO UKŁADU.DAJĘ TO WSZYSTKO POD ROZWAGĘ I PODJĘCIA TRAFNEJ DECYZJI.
    P.S.OSTATNIO PRODUCEŃCI POWIADOMILI ŻE JUŻ PODWÓJNIE EKRANUJĄ I
    ZJAWISKO NIE WYSTĘPUJE. CZY ABY NA PEWNO&

  17. #17

    Domyślnie

    Anonimku, ciebie już chyba napromieniowało bo twoje litery aż nadto krzyczą wyłącz caps lock proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony