dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 323
  1. #21

    Domyślnie

    jak zwał tak zwał ale około 50% wiecej do spłacenia....

  2. #22

    Domyślnie

    Zaskakujaca jest niska popularnosc wątku. Tydzien czasu i tyllko kilka wpisow i kilku autorow a kredyty w CHF stanowia 80% wszystkich hipoteczncyh wiec temat dotyczy wiekszosci forumowiczow.
    Nieswiadomosc?
    Niecheć/nieumiejętnosc przyznania sie do straty?
    Unikanie nieprzyjemnych dla siebie wątkow?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Może, po prostu nie skupiamy się na tym ile w chwili obecnej mamy więcej do spłacenia. Bo jest to chwilowa wartość PLNów. Zadłużenie w CHF jest takie samo.
    Ja osobiście cieszę się bardziej, że spłacam ratę mniejszą niż było liczone podczas brania kredytu.

    Z drugiej strony dziwi mnie, że nikt nie tworzył hurra-optymistycznych wątków, o ile to mniej mamy kredytu, gdy franek był po 2zł. Czyżby znowu się potwierdziło, że nasz naród to kocha narzekać...

  4. #24

    Domyślnie

    stratę (jak i zyski) liczy się po zamknięciu inwestycji.

    i poza tym to nie ma co pisać w tym wątku,
    pytanie jest takie sobie... no wiadomo jakie są kursy, jakie były, każdy wie, z grubsza, jaki jest zakres "wzrośnięcia" kredytu.

    a mnie za to dziwi, że o te kredyty w CHF to się najbardziej "martwią" Ci co ich nie mają na portalach masa komentarzy, od "życzliwych" do posiadaczy kredytów w CHF - takie polskie piekiełko

  5. #25

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaskul
    http://biznes.onet.pl/0,1904111,wiadomosci.html
    No i co z tego wynika? Bo dla mnie nic. Ci, którzy mają częściej odświeżane oprocentowanie w obecnej sytuacji mogą się bardziej cieszyć od tych, którzy nie mają tak często. Ale pamiętaj też o drugiej stronie medalu - gdy libor zacznie rosnąć. Wtedy to Ci drudzi będą się cieszyć.

  7. #27

    Domyślnie

    pluszku
    Mała popularność wątku powiadasz?
    A powiedz co my mamy zrobić, że frank idzie w gorę. Iść się powiesić? Mam siedzieć i się zamartwiać?
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  8. #28

    Domyślnie

    pluszku - w podforum Finanse bodajże jest wielce rozbudowany wątek na temat rosnącego franka. Można do woli roztrząsać ile się straciło, etc. tylko po co? ja czasem wpadam w takie nastroje i wtedy nic, tylko przeliczam, czytam prognozy i codziennie sprawdzam kurs waluty - ale czy to coś pomaga? nie bardzo. Kredyt trzeba spłacać i tyle. Szkoda nerwów na myslenie tylko o kryzysie i franku.

    A w temacie - u mnie dzieki obniżonej stopie rata spadła, ale myslę, że w tym miesiącu będzie powrót do raty jesiennej
    >> Wszyscy chcą naszego dobra. Nie pozwólcie go sobie odebrać<<

    Urządziłam się. Teraz tylko piszę: Powieść w odcinkach

  9. #29

    Domyślnie

    Witam, kredyty hipoteczne we franku i nie tylko brane są na wiele lat i wiadomo było , że będą okresowe wachania kursów , trzeba sokojnie czekać na zmianę kursu.Ja mam kredyt w pln jak zaczynałem spłacać rata wynośiła 520 pln 2006 r teraz płacę 630 pln pozdrawiam i uszy do góry

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Zaskakujaca jest niska popularnosc wątku. Tydzien czasu i tyllko kilka wpisow i kilku autorow a kredyty w CHF stanowia 80% wszystkich hipoteczncyh wiec temat dotyczy wiekszosci forumowiczow.
    Nieswiadomosc?
    Niecheć/nieumiejętnosc przyznania sie do straty?
    Unikanie nieprzyjemnych dla siebie wątkow?
    80%?
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  11. #31

    Domyślnie

    80%
    niepotwierdzone dane z prasy.
    bardzo kłamią?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    80%
    niepotwierdzone dane z prasy.
    bardzo kłamią?
    Ja nie wiem,ale wychodzi z tego ze Szwajcarzy(?) mają nas w kieszeni!raczej nasze chałupy!
    "wasze ulice,nasze kamienice"
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    Cytat Napisał pluszku
    80%
    niepotwierdzone dane z prasy.
    bardzo kłamią?
    Ja nie wiem,ale wychodzi z tego ze Szwajcarzy(?) mają nas w kieszeni!raczej nasze chałupy!
    "wasze ulice,nasze kamienice"
    Tyle się mówiło i straszyło, że po wejściu do unii niemcy wykupią nasze ziemie i domy, a to my sami daliśmy nasze ziemie i domy w łaskę szwajcarom

  14. #34

    Domyślnie

    Jakby człowiek miał to by nie pożyczał. A skoro pożyczył to musi oddać i tyle.
    W CHF było do tej pory niższe oprocentowanie a to się liczy przy dużych kwotach na wiele lat... chwilowe wahania kursu są dużo mniej istotne.
    To nie szwajcarzy są winni tylko spadek ceny polskiej waluty...

    "dzisiaj opadło jest pan zły, jutro się wypiętrzy i będzie pan zadowolony..."

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    My przez 1,5 roku splacilismy ponad 5 tys. frankow + odsetki.
    Mimo tej splaty jakbym chciala na dzien dzisiejszy jednorazowo splacic wszystko to musialabym wydac 40 tys. zl wiecej niz w dniu kiedy podpisywalismy umowe kredytowa.
    W koncu za kilkadziesiat lat splaci sie ten kredyt, staram sie nie przeliczac go na zlotowki tylko operuje frankami (jak sie oszukuje lepiej mi z tym).
    Rata w styczniu wzrosla mi niecale 100 zl w porownaniu do raty jaka mialam obliczona w dniu podpisania umowy. Kredyt we frankach mam rozlozony na rowne 360 rat.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Zaskakujaca jest niska popularnosc wątku. Tydzien czasu i tyllko kilka wpisow i kilku autorow a kredyty w CHF stanowia 80% wszystkich hipoteczncyh wiec temat dotyczy wiekszosci forumowiczow.

    Nieswiadomosc?
    czego?

    Cytat Napisał pluszku
    Niecheć/nieumiejętnosc przyznania sie do straty?
    jakiej straty?

    Cytat Napisał pluszku
    Unikanie nieprzyjemnych dla siebie wątkow?
    Twoje czarnowidztwo jest mocno zauważalne.
    Mam kredyt denominowany w CHF. Każdego miesiąca płacę ratę w PLN o jakieś 30% niższą niż miałbym kredyt w rodzimej walucie.
    To tyle. Wyluzuj.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    stratę (jak i zyski) liczy się po zamknięciu inwestycji.
    howgh.

    3-4 mce temat mialam do splaty okolo 30 tys kredytu mniej niz wzielam -
    dzisiaj mam pewnie 30 tys wiecej..
    I co ? To wychodzi na zero ?
    Nie ma co oceniac w krotkim okresie czasu.

    Póki co - uważam , że chałupa była warta wysiłku - nawet tego z urośniętym frankiem.
    Czego wszystkim zyczę
    znaczy nie wysiłku i franka - tylko radości z nowego domu
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  18. #38

    Domyślnie

    Mam kredyt we franku. Raty skoczyły mi o 400 zł. Oczywiście martwi mnie to, ale to i tak lepsze niż kredyt w pln

  19. #39

    Domyślnie

    no to ja powiem tak (beda sie mieli na czym eksperci wyzyc...) - pogubilam sie

    w marcu 08 (frank 2,20) podpisalismy umowe na 300K PLN/30 lat
    do tej pory wybralismy 100 K, polowe w okresie niskiego franka, reszte juz jesienia

    czy ja dobrze rozumuje, ze skoro transze idace teraz sa po wysokim kursie, to az tak stratni nie bedziemy (w porownaniu do tych kredytobiorcow, ktorzy zdazyli wybrac calosc po niskim kursie)

    wiem, wiem - pytam o banaly, ale albo godzina za pozna, albo...(moze nie dokoncze)

  20. #40

    Domyślnie

    Jeżeli pożyczasz 300 tys PLN i dostaniesz to przy niskim kursie franka (np. 2 zł) to masz do spłaty kapitał w wysokości 150 tys CHF.

    Jeżeli dokładnie to samo 300 tys PLN dostaniesz przy kursie 3 zł to masz do spłaty 100 tys CHF.

    Czyli jeżeli frank ustabilizuje się np. na 2,5 PLN to w pierwszym wariancie masz do spłaty kapitału 150 tys x 2,5 = 375 tys zł a w drugim wariancie 100 tys x 2,5 = 250 tys zł.

    Dodatkowo oprócz kapitału liczą się odsetki, których oczywiście jest mniej gdy masz pożyczone mniej CHF (5% ze 150 tys CHF = 7,5 tys CHF natomiast 5% ze 100 tys CHF = 5 tys CHF).

    Tak więc opłaca się dostawać transze gdy kurs jest wysoki a spłacać wtedy gdy jest niski.

    W przypadku kilku transz po różnych kursach można sobie policzyć średni kurs (suma wszystkich wypłaconych PLN / suma zadłużenia w CHF).
    Wtedy przy spłacie wiesz czy jesteś do przodu czy do tyłu.

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony