dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Czy można "dorobić" pasy bezpieczeństwa w samochod

    To może bardziej temat na forum samochodowe, ale może ktoś coś tu mi odpowie. Wszystkie wskazówki na wagę złota.
    Mam problem, bo nie wiem jak bezpiecznie przewozić trójeczkę dzieci w aucie.

    Środkowy fotel ma tylko pas biodrowy. Czy można jakoś zamontować w tym miejscu pas trzypunktowy?
    Producent samochodu nie przewidział zakotwiczenia w trzecim punkcie, np na suficie.
    A wszystkie foteliki powinny być przytwierdzone trzypunktowym pasem.

    A może można dorobić do foteli system isofix?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Osobiście nie spotkałem się z samochodem, który miałby z tyłu trzy pasy bezpieczeństwa trójpunktowe (jak to nazwałaś). W większości przypadków właśnie środkowe miejsce ma tylko tą biodrową część.

    Rozumiem, że problem polega na mocowaniu trzech fotelików. Nie ma takiego który można przymocować właśnie tym pasem biodrowym?

  3. #3

    Domyślnie

    Na 15 tysięcy rodzajów fotelików jest tylko jeden stary model (jakiś chicco) który ma atest na pas dwupunktowy. Jednak przypięty w ten sposób nadal przesuwa się na boki. I nie ma go już w sklepach.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Osobiście nie spotkałem się z samochodem, który miałby z tyłu trzy pasy bezpieczeństwa trójpunktowe (jak to nazwałaś). W większości przypadków właśnie środkowe miejsce ma tylko tą biodrową część.
    To mało widziałeś. Już wymieniam Ci trzy od razu z glowy. Renaul Kangoo, Citroen Berlingo i Peugot Partner. Na pewno miały trzypunktowe pasy bezpieczenstwa od 1998 roku. Poza tym Scenic, Megank,i Ople, pewnie też adisie i meśki. Nie wiem jak to wygląda w VW ale pewnie też wrzucili. Ozcywiście tu chodzi mi o modele raczej nowsze niż 10 lat mające i raczej większe (nie Corsa, Clio -- choć w nowym chyba są 3 pasy trzypunktowe)

  5. #5

    Domyślnie

    Berlingo i Partner to jedno.
    Żona ma w pikassie wszystkie 3 punktowe.

    Zmień auto

    pozro

  6. #6

    Domyślnie

    Dopiero co zmieniłam, ale nie przypuszczałam że jest taki problem z fotelikami. Mam jeszcze możliwość usadzenia dziecka całkiem z tyłu, w trzecim rzędzie. Mój samochód to minivan vw sharan. Środkowy fotel wyjmuję z "podłogi" i zapinam w "podłodze" bagażnika. Tylko że jakoś tak daleko to najstarsze dziecko wtedy siedzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Sharana nie zmieniaj
    zona miała Galaktyke ( bliżniak Sharana ), zmienilismy na to francuskie "cudo"
    i powiem szczerze, ze był to błąd. Małe to jakieś i plastikowe, ble

    tam faktycznie jest tylko biodrówka.
    ale wiem,że Recaro mojego syna można zapiąć w biodrówce.
    pozdro

  8. #8

    Domyślnie

    oorbus, naprawdę się da zamontować fotelik synka tylko pasem biodrowym? Co na to producent fotelika?. Czy ten pas jest wtedy zablokowany jakimś mechanizmem fotelika, czy po prostu jest tylko "przewleczony" przez ramę?
    Bardzo Cię proszę o odpowiedź. To cenna wskazówka!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Qrde, chyba cię wprowadziłem w błąd.
    po konsultacji skype'owej z żoną:
    fotelik musi być mocowany 3 punktowo.
    mamy Reccaro Young.
    po prostu chyba nie widziałem jak go zapina na środkowym fotelu, tam sie ten pas chowa pod oparciem.

    pozdrawiam z ChRL

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał oorbus

    pozdrawiam z ChRL

    Musisz mieć ciekawą pracę.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał aspidisca

    Musisz mieć ciekawą pracę.
    ja wiem? już mnie przestaje bawić to jeżdżenie po świecie.
    ale co roku powtarzam sobie, że to ostatni rok

    pozdro.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broda79
    To mało widziałeś. Już wymieniam Ci trzy od razu z glowy. Renaul Kangoo, Citroen Berlingo i Peugot Partner. Na pewno miały trzypunktowe pasy bezpieczenstwa od 1998 roku.
    tru tu tu tu - Kangur ma na środkowym fotelu pas biodrowy

    aspidisca -a moze by tak zainwestować w isofixa , toto można zamontować i bez pasów.
    Tanie nie jest, ale na bezpieczeństwie dzieciaka nie ma co oszczędzać.

    Jaka waga dziecka ?? coś poszukamy

  13. #13

    Domyślnie

    Malka, do isofixa trzeba mieć przystosowany samochód, tzn:
    - zaczepy w fotelach kompatybilne z zaczepami fotelika (między siedziskiem a oparciem).
    - zaczep w podłodze za fotelem, do zakotwiczenia jakiegoś specjalnego odciągu.

    W moim samochodzie nie ma takich wynalazków, ale zastanawiałam się czy nie mozna takich dorobić, w jakimś serwisie.

    Dzieci ważą prawie 10 kg. Chyba kupię foteliki Romer King, z blokadą pasów. Mierzyłam - foteliki siedzą jakby były przykręcone śrubami do fotela.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał aspidisca
    Malka, do isofixa trzeba mieć przystosowany samochód, tzn:
    Ja wiem kochana , myslałam właśnie o zainwestowaniu w system
    Myślę, że Volkswagen dba o klienta i zamontuje takie cudo - wiem,że ford montuje


    Tak na dobrą sprawę to co za róznica, kto to zrobi - idż do forda



    Foteliki sa zintegrowane i nie ważne wtedy jakiej marki, byle z isofixem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony