dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    paweł S
    Guest
    paweł S

    Domyślnie Wyburzanie ścian w mieszkaniu

    Kupiłem niedawno mieszkanie w wieżowcu (9 pięter) na 6 piętrze w dwórz ścianach nośnych chcę wymienić ościerznice wymaga to poszerzenia otworów o około 10cm, czy muszę mieć na to zgodę spółdzielni ?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Salomonowa odpowiedź brzmi: i tak i nie.
    Tak - bo takie są przepisy.
    Nie - jeśli potrafisz zrobić to "cicho" i bezpiecznie.

    W jakiej technologii jest ten wieżowiec? 10 cm łącznie, czy 10 cm z każdej strony? Zacznij od rozmowy z konstruktorem. Jak znam spółdzielnie - raczej się nie zgodzą - tak, na wszelki wypadek. Jeśli konstruktor, a najlepiej dwóch niezależnych powie ci, że ta zmiana jest bezpieczna i nie ma prawa się nic dziać - pruj. Tyle że w "wielkiej płycie" będzie ci ciężko!

    Mis Uszatek

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Uszatku, niestety sprawa się już rypła i sąsiedzi donieśli, mam na głowie inspektora nadzoru budowlanego, na szczęście stwierdził, że przeróbka ta niczym nie grozi, bo wieżowiec w technologii KATOWICKIEJ, obliczany na szkody górnicze (a mieszkam w Toruniu ).
    Tak czy owak muszę albo przywrócić stan pierwotny, albo zatrudnić kogoś z uprawnieniami , aby zrobił projekt, a następnie uzyskać zgodę z wydziału arhitektury.

  4. #4

    Domyślnie

    tjaa...

    wobec tego
    przyjmij moje kondolencje...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony