dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 29
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 574
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Kryzys? Szukamy pozytywnych wiadomości

    Dodaj sił sobie i wszystkim niepokojącym się codziennymi doniesieniami ze świata.

    Kryzys to szansa... choćby na bardziej racjonalne działania w naszym życiu. Tanieją materiały budowlane, ekipy wykonawcze starają się o klienta, szanują pracę. Jest dobry czas na remonty - można prowadzić je bez kredytu, taniej.

    A poza tym, nie dajmy się zwariować. Już nawet odwilż przyszła przez kryzys?

    Dla optymistów upominek - firmowy pendrive Muratora! Będziemy prosić o adres.

  2. #2

    Domyślnie

    Kryzys dla budujących już był... w 2007 i 2008 roku. Teraz wszystko powolutku wraca do normy.

    Myśle, że czas ogłosić KONIEC KRYZYSU DLA BUDUJĄCYCH DOMY

    Od Redakcji: Prosimy o adres - NAGRODA!
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    kryzys ... dokładnie ....kryzys dla mnie był kiedy musiałam w 2007 roku budując płacić za materiały ze 100% przebiciem ....teraz już z górki ...nic ino trzymac się roboty rękami i nogami coby było za co kredyt spłacić
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justka9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Prawda, jeśli czasami jest lepiej to musi być kiedyś gorzej, cały czas nie może byc tak różowo.
    Trzeba zacisnąc zeby i przeczekać. Z uśmiechem na twarzy oczywiście

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    My budowaliśmy w tym najgorszym czasie więc chyba gorzej byc nie może.
    Prowadzimy działalność gospodarczą. Muszę przyznać, że efekty kryzysu odczuwamy. Całe szczęście na bieżące płatności starcza. Dobrze, ze agd to dość dynamiczny rynek i że ludzie wreszcie widzą potrzebę wymiany sprzęty nie tylko wówczas jak stary ulegnie zniszczeniu.
    Bardziej niż kryzysu boimy się marketów. Te rozwalają lokalny rynek.
    Więc budujcie sie kochani, wykańczajcie swoje piękne kuchnie i kupujcie nowe agd do nich Czego sobie i Wam życzę
    Optymistycznie dodam, że tylko w naszej rodzinie są 3 rozpoczęte budowy. Dodatkowo w 2 innych domach zaczęła sie poważna modernizacja i przebudowa.
    Chyba więcej ludzie słyszą o tym kryzysie niż on ich bezpośrednio dotyczy. Gdyby tak nie słuchać tv, nie czytać gazet, internetu to.... wiele osób nie wiedziałoby nic o tym, że kryzys mamy
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #6

    Domyślnie

    Co nas nie zabije, to tylko nas wzmocni. Po każdym ryzysie jesteśmy silniejsi.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    a poza tym może jest to szansa dla kogoś , kto ma głowę na karku , jakiś fajny pomysł na firmę ...
    gdybym miała jakąs kasę na "start" to założyłabym firmę udzielającą kredytów - firmę finansową z dużym kapitałem własnym udzielającą kredytów hipotecznych .... ruch w interesie gwarantowany biorąc pod uwagę warunki i obostrzenia jakimi kierują się banki w dobie kryzysu
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    A ja myślę, ze duży rozwój przeżyją w najbliższym czasie firmy projektujace i wykonujące ogrody.
    W mojej okolicy tylko firmy i nielicznych stać na skorzystanie z takich usług. Sama juz widzę, ze to nie musi byc tak kosztowne. Niewielka ilość takich firm na rynku dyktuje niestety wysokie ceny.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #9

    Domyślnie

    co wszyscy sie tak dziwimy, ze kolo jest jest okragle? raz sie jest pod wozem raz nad ...
    będzie dobrzewreszcie janek z kamiennej gory co mi spartolil ocieplenie w czasach hossy nie bedzie poszukiwanym fachowcem za ciezka kase - zostana ci najlepsi
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    Kryzys dla budujących już był... w 2007 i 2008 roku. Teraz wszystko powolutku wraca do normy.

    Myśle, że czas ogłosić KONIEC KRYZYSU DLA BUDUJĄCYCH DOMY
    Dorzuciłbym, że nie tylko budujących ale też wykańczających, urządzających i planujących / zakładających otoczenie / ogrody.
    Przykłady:
    - obniżki cen mebli (co jeszcze pół roku temu było niepojęte);
    - niższe koszty wykonania prac np. ogrodzenie + utwardzenie (a trochę tego mam). Rok temu przymierzałem się do tego tematu, w tym roku powtórka - szacowane koszty niższe nawet o 10-15% w stosunku do roku ubiegłego - jednym słowem przestało mi się opłacać robić niektóre rzeczy samemu;

    Dla spłacających kredyty - też raczej nie najgorzej - oprocentowanie nieco spadło, co prawda wzrosły ceny waluty - ale raczej się to równoważy (oczywiście jest to bardzo indywidualne i całkowicie "odcinam" się od stwierdzenia, że jest to regułą) a wcześniej czy później wszystko się unormuje.

    Edited:
    Co do kosztów ogrodzenia i utwardzenia - oczywiście w obu przypadkach (rok temu i teraz) pod uwagę brane są podobne materiały, powierzchnie itp.
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    Kryzys dla budujących już był... w 2007 i 2008 roku. Teraz wszystko powolutku wraca do normy.

    Myśle, że czas ogłosić KONIEC KRYZYSU DLA BUDUJĄCYCH DOMY
    Dokladnie!!!!!

    Teraz kryzys dotrze do WYKONAWCOW. To my inwestorzy bedziemy (o ile juz czesc nie jest) gora w rozmowach ofertowych
    Na przelomie lat 2007/2008 oferowano mi wykonanie stanu surowego z wiezba (blizniak) za bagatela 120 000 zl za sama robocizne. Teraz to ja powiem ile dam

    Ci ktorzy teraz beda budowac i wykanczac domy (min. ja) maja duze pole do popisu w swerze cenowej. Nie dajcie sie nabrac handlowcom, ze maja bardzo duze zamowienia, zobacza czy znajda czas etc... To wierutna bzdura -to Wy podyktujecie im kiedy i za ile chcecie miec zrobione ...

    Zaraz odezwa sie glosy wykonawcow hehe..., ale ja nie zaluje zadnego (mowa o tych z ktorymi sie spotykalem). Nie wiedziec czemy, wszyscy mysla ze jak sie ktos buduje to jest krowa dojna a Oni sa po to zeby nas "zdoic" (z kasy)

    Pzdr.

  12. #12

    Domyślnie

    Z moich obserwacji wynika jedynie że kryzys dotknął jedynie branże produkujęce na eksport, w mojej okolicy kryzys jest jedynie dobrym pretekstem żeby wybić pracownikom podwyżkę z głowy, a reszta??? no cóż materiały budowlane nie potaniały mocniej niż zazwyczaj o tej porze, w pozostałych sklepach też jakoś nie widać znaczących obniżek,

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zaki

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kryzys? Jaki kryzys, dopiero co pracę nowa znalazłam
    Jako, że tanieją roboty wykończeniowe, a i ekipę łątwiej znaleźć niż w czasie "naszego kryzysu budowlanego", może mąż nie będzie musiał całego urlopu spędzac na budowie i uda nam się wyjechać w góry na parę dni w lecie
    Poza tym - byle zdrowie było, to żaden kryzys nam nie straszny

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Na razie kryzys u nas w kraju jest tylko na papierze. Jeśli na świecie się przedłuży to wiele koncernów przeniesie do naszych zakładów (swoich oddziałów) swoją produkcję. W niektórych branżach już tak się zdarza.
    Kryzys u nas polega na tym, że w niektórych branżach się pogorszy, a w niektórych się poprawi.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Piszcie, piszcie. To miód na me serce Chyba zacznę budowę pomieszczeń gospodarczych wolnostojących
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #16

    Domyślnie

    A tak w ogóle to mamy spowolnienie gospodarcze, a nie kryzys. O.
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  17. #17

    Domyślnie

    Wy też? CO to jakas zmowa żeby wszystkich straszyć? Przecież ten kryzys jak i każdy inny służy temu, żeby napchać komuś kieszenie i tyle. żadnego kryzysu nie ma. Ja przynajmniej tego nie odczuwam...

  18. #18

    Domyślnie

    W kryzysie to budowali się moi Rodzice - w latach 80-tych.

    Nie mieli telefonu, internetu, nawet własnego samochodu.

    Nie było żadnych materiałów, wszystko trzeba było załatwiać, stać w kolejkach albo uprawiać handel wymienny. Większość fachowców wyznawała zasadę "czy się stoi czy się leży" a ich fachowość wołała o pomstę do nieba...

    A później przyszła transformacja wraz z hiperinflacja i masakrą ich kredytu...

    W porównaniu do tego koszmaru to moje budowanie to jest luz, blues i orzeszki... telefony komórkowe, wolny rynek, internet w domu i w telefonie, samochody, hurtownie, wszystko jest.... największy problem to czy okna mają być mahoń czy orzech i jakie kafelki dać do łazienki...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Jestem w szoku!!

    Co to za nagonka na urzędowy optymizm?

    Nie ma żadnych podstaw do optymizmu.
    Świat się wali, a za nim i nasz grajdołek.

    Niestety będzie płacz i zgrzytanie zębów: bezrobocie 20%, poowa banków bankructwo, niewypłacalność Polski, USDPLN 6 zł.

    Zamiast naganiać na niczym nieuzasadniony hurraoptymizm trzeba się skupić na okopywaniu się na najgorsze: zapasy, oszczędności, itp.

    Ja rozumiem, że Murator potrzebuje świeżej krwi wyssanej od młodych yuppies, którzy zasilą rynek dytrybutorów ceramiki hiszpańskiej po 400 zł/m2. Z takich dystrybutorów Murator żyje.

    Ale ludzie!!! Opamiętajcie się, bo nikt na wasze nagonki już nie poleci. Młodzi yuppies już się wydrenowali na szczycie hossy giełdowo-złotówkowej.
    Teraz pozostały niedobitki, które nie poddadzą się kłamliwemu zgniłemu kapitałowi w stylu Madoffa!!!!

  20. #20

    Domyślnie

    Widzę, że poprzednik czyta GW chyba. Człowieku ja wchodziłem na rynek pracy, gdy bezrobocie sięgało 30 %, miesięcznie zarabiałem na cały etat 550 zł. Nigdy nie mailem problemu ze znalezieniem pracy. To były ciężkie czasy. Najtańszy komputer kosztowa 3000 bez monitora, telewizor 14 calowy 1500 zł, komórki w abonamentach po 500 zł a darmowe minuty miała tylko jedna sieć(nie POP) ito w zatrważającej ilości 15 minut, sms był po 50 gr a minuta rozmowy 4 zł, internet kosztował 6 zł za godzinę i był dostępny tylko przez modem. 10 letni samochód kosztował tyle co teraz nowy, oryginalne spodnie miały równowartość jednej wypłaty a te z targu były niewiele tańsze. W Gazecie Wyborczej też pisali cały czas o kryzysie globalnym iże dolar będzie po 6 zł. I co ??? I g... Teraz niby kryzys tak??? Jak ja teraz za jedna wypłatę mogę se cały komp kupić i dostane jeszcze drukarkę gratis.

Strona 1 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony