dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 213

Temat: Wielka Lipa

  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał barzuc
    Jak niejedna osoba pisała już w tym i drugim wątku... powtórzę się i ja - raz na wozie, raz pod wozem.
    To wersja optymistyczna tego powiedzonka. W dobie kryzysu ludzie będą mawiać: Raz pod wozem, raz w nawozie

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yeti
    Cytat Napisał barzuc
    Jak niejedna osoba pisała już w tym i drugim wątku... powtórzę się i ja - raz na wozie, raz pod wozem.
    To wersja optymistyczna tego powiedzonka. W dobie kryzysu ludzie będą mawiać: Raz pod wozem, raz w nawozie

    Swoją drogą - na nawozie można zarobić
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  3. #23

    Domyślnie

    Według mnie to cały ten kryzys to jest rozgrywka "tych na górze". Straca na tym najmniejsi a najbogatsi sie jeszcze wzbogacą. Zarabiają teraz banki, maklerzy itp. A dlaczego kryzys? bo firmy samochodowe mają mniejszą sprzedaz? tacy mądrzy, tyle tam ludzi pracuje a przecież to było do przewidzenia ! Rynek musiał się zapchać - wystarczyło pomyslec i w odpowiednim czasie się lekko przebranzowić. Nastawic sie na części bo przeciez auta sie będa psuły itd.
    A ludzie w Polsce sami sobie robia krzywdę. Wystarczy wyłączyć media i internet a kryzysu nie będzie. Pracodawcom odwala - ostatnio widziałem jak gość produkujący piórniki do szkoły zwolnił 30% ludzi bo kryzys - a zapytałem czy sprzedaz mu spadła a on że nie tylko kryzys. To wymysł debili !!!!
    Zawsze jest tak że jedno idzie drugie nie. Czemu np kilka lat temu nie ogłosili kryzysu bo np piekarnictwo leżało? bo byli za mali a przemysł samochodowy to pieniądze. Niedajmy się wrabiac tym na górze bo im o to chodzi.

  4. #24

    Domyślnie strach

    Strach zwalcza sie strachem,strach przed smiercią strachem przed spodleniem
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    Według mnie to cały ten kryzys to jest rozgrywka "tych na górze". Straca na tym najmniejsi a najbogatsi sie jeszcze wzbogacą. Zarabiają teraz banki, maklerzy itp. A dlaczego kryzys? bo firmy samochodowe mają mniejszą sprzedaz? tacy mądrzy, tyle tam ludzi pracuje a przecież to było do przewidzenia ! Rynek musiał się zapchać - wystarczyło pomyslec i w odpowiednim czasie się lekko przebranzowić. Nastawic sie na części bo przeciez auta sie będa psuły itd.
    A ludzie w Polsce sami sobie robia krzywdę. Wystarczy wyłączyć media i internet a kryzysu nie będzie. Pracodawcom odwala - ostatnio widziałem jak gość produkujący piórniki do szkoły zwolnił 30% ludzi bo kryzys - a zapytałem czy sprzedaz mu spadła a on że nie tylko kryzys. To wymysł debili !!!!
    Zawsze jest tak że jedno idzie drugie nie. Czemu np kilka lat temu nie ogłosili kryzysu bo np piekarnictwo leżało? bo byli za mali a przemysł samochodowy to pieniądze. Niedajmy się wrabiac tym na górze bo im o to chodzi.

    To jedna z najgłupszych opini jakie czytałem.

  6. #26

    Domyślnie

    Kazdy glupi ma swoj rozum.

    CEO Bank of America poltora roku temu zanim nawet usiadl na stolku dostal tzw

    sign -ing bonus - 15 mln dolarow - i te pieniadze nie byly wirtualne w odroznieniu od tych pozyczanych zwyklym zjadaczom chleba - a teraz gdy odchodzi i Bank of America ma najgorsze wyniki finansowe od 60 lat dostal bonus na 150 mln dolarow.

    Kryzys dotyka tych ktorzy traca prace, ubezpiecznie zdrowotne, domy, mieszkania - reszta ma sie dobrze !
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Kazdy glupi ma swoj rozum.

    CEO Bank of America poltora roku temu zanim nawet usiadl na stolku dostal tzw

    sign -ing bonus - 15 mln dolarow - i te pieniadze nie byly wirtualne w odroznieniu od tych pozyczanych zwyklym zjadaczom chleba - a teraz gdy odchodzi i Bank of America ma najgorsze wyniki finansowe od 60 lat dostal bonus na 150 mln dolarow.

    Kryzys dotyka tych ktorzy traca prace, ubezpiecznie zdrowotne, domy, mieszkania - reszta ma sie dobrze !
    The show must go on
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  8. #28

    Domyślnie

    Wiesz Broda, ja sobie zapamiętałam taką jedną Twoją wypowiedź, że globalne ocieplenie to mit, bo u Ciebie na podwórku z mrozu nie chciał zapalić samochód

    Teraz piszesz, że kryzys finansowy to lipa, bo przecież Ty masz się dobrze.

    Myślałeś kiedyś o tym, że świat nie kończy się na Twoim podwórku?

    Ja też nie mogę narzekać, i na pewno sie nie nakręcam,ale u nas na zakładzie (produkcja eksportowa) spadły przychody ze sprzedaży i juz pierwsza partia kiludziesięciu osób dostała wypowiedzenia, a to jeszcze nie koniec.

    Tak że może popatrz trochę szerzej na pewne problemy.

    I jeszcze siechciałam podpisać pod lumpem:

    Kazdy glupi ma swoj rozum.

    CEO Bank of America poltora roku temu zanim nawet usiadl na stolku dostal tzw

    sign -ing bonus - 15 mln dolarow - i te pieniadze nie byly wirtualne w odroznieniu od tych pozyczanych zwyklym zjadaczom chleba - a teraz gdy odchodzi i Bank of America ma najgorsze wyniki finansowe od 60 lat dostal bonus na 150 mln dolarow.

    Kryzys dotyka tych ktorzy traca prace, ubezpiecznie zdrowotne, domy, mieszkania - reszta ma sie dobrze !
    U nas wszelkiej maści doradców, specjalistów od świeżego powietrza i liderów od nie wiem czego - od groma i trochę, i im nie grożą zwolnienia. Co najwyżej troszeńke sie im obetnie - biedactwom - budżet na szkolenia...
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dugi55

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Byt określa świadomość.Nie możesz żądać "szerszego patrzenia" od kogoś kto żyje we własnym świecie,we własnych okopach,na własnym podwórku,we własnym,rycerskim,zadużym hełmiku. Z powodu hełmika nie wymagałbym jakiegokolwiek"patrzenia".

  10. #30

    Domyślnie

    Dlaczego " helmika " ? Czyzby mial " lebeczek " ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Kazdy glupi ma swoj rozum.

    CEO Bank of America poltora roku temu zanim nawet usiadl na stolku dostal tzw

    sign -ing bonus - 15 mln dolarow - i te pieniadze nie byly wirtualne w odroznieniu od tych pozyczanych zwyklym zjadaczom chleba - a teraz gdy odchodzi i Bank of America ma najgorsze wyniki finansowe od 60 lat dostal bonus na 150 mln dolarow.

    Kryzys dotyka tych ktorzy traca prace, ubezpiecznie zdrowotne, domy, mieszkania - reszta ma sie dobrze !

    jak zwykle bezczelnie oszukujesz ludzi, piszesz co ci slina na jezyk przyniesie.

    szczegolowe roczne zestawienie:

    Compensation
    Salary $1,500,000.00
    Bonus $0.00
    Other Annual Compensation $0.00
    Long term incentive plan payouts $0.00
    Restricted stock awards $11,065,798.00
    Security underlying options $0.00
    All other compensation $212,211.00
    Option awards $ $4,573,585.00
    Non-equity incentive plan compensation $4,250,000.00
    Change in pension value and nonqualified deferred compensation earnings $3,242,446.00
    Total Compensation $24,844,040.00

    za rok 2008 jest zero bonusow, dla wszystkich senior executives.


    ps. jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, ale szkoda pustoglowia poprawiac. jestes "wielka lipa".

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko

    Mój "kryzys" ma twarz 25% wzrostu wartości zaciągniętego kredytu...
    Myślę, że nie tylko Twój nie wiem tylko dlaczego inni kredytobiorcy tego nie widzą, chyba że tu o pocieszanie się chodzi

    PS
    Wczoraj rozmawiałam ze znajomym, mówił, że jemu rata kredytu wzrosła z 3000 m-cznie, na 5000 zł - widzicie różnicę ?

  13. #33

    Domyślnie

    ja niestety też widze róznice ale wg mnie ten głupi rząd powinien coś z tym zrobic żeby pomóc takim jak my
    oczywiście my dla kraju musimy: podatki, zusy itd
    ale dla nas nic

  14. #34

    Domyślnie

    Jeżeli rata kredytu stanowi ok. 15 % m-cznych dochodów, zważywszy na fakt, że raty zwiększyły się o 30 %, zubożejeta tylko 0 4,5 % w stosunku do tych wcześniejszych 15% - zawsze to jakieś pocieszenie prawda ?

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    Pisałam już - mój kolega

  17. #37

    Domyślnie

    Prasóweczka:
    "Microsoft zwolni 5 tys. pracowników w ciągu najbliższych 18 miesięcy, z czego 1,4 tys. natychmiast - poinformowała w czwartek firma."

    "Niepokojące dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. W ramach zwolnień grupowych na terenie całego kraju posady mogą stracić w tym roku pracownicy m.in. PKO BP i Telekomunikacji Polskiej. PKO BP zamierza zwolnić 1722 pracowników. Cięcia etatów planuje również Narodowy Bank Polski. Miałyby objąć 343 osoby."

    "Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie wynika, że do końca ubiegłego roku 35 firm zgłosiło około półtora tysiąca osób w ramach zwolnień grupowych w 2009 roku. Dotyczy to głównie firm z branży elektronicznej, drzewnej, przemysłu metalowego i bankowości.

    Na Mazowszu zwolnienie blisko 10,5 tysiąca pracowników planują 53 firmy. Pracodawcy uzasadniają redukcje głównie przyczynami ekonomicznymi i reorganizacją przedsiębiorstw.

    Najwięcej zwolnień grupowych zgłosiły na terenie całej Polski między innymi Agora S.A. i VOS LOGISTICS, a także Thompson w Piasecznie i Porfetti Van Melle Polska w Rembertowie.

    W ostatnich tygodniach zamiar redukcji zatrudnienia zgłosiły również koncerny hutnicze. ArcelorMittal Poland ma pozbyć się w sumie 980 pracowników, a huta CMC Zawiercie - 300 osób. Redukcje rozpoczęły się także w licznych firmach kooperujących np. z gliwicką fabryką Opla czy innymi producentami samochodów w Europie."

    "We Wrocławiu pracę w fabryce "Whirpoola" może wkrótce stracić 470 osób. Jeden z największych wrocławskich pracodawców ratuje się w ten sposób przed postępującym spadkiem sprzedaży sprzętu AGD w Europie."

    "W ciągu kolejnych 5 miesięcy straci zatrudnienie ponad 10 tysięcy pracowników British Telecom.
    British Telecom do marca 2009 roku planuje masowo zwalniać swoich pracowników. W pierwszej kolejności będą to podwykonawcy i osoby zatrudnione na czas określony. Do tej pory British Telecom zwolniła 4000 osób."

    i można by tak dalej, no ale to lipa co ?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    Cytat Napisał e-Mandzia
    Whitemag, daremne Twe błagania
    Widzę uśmiech! Kryzys się już kończy?
    Nie będę płakać nad rozlanym mlekiem chiba, ja z natury pogodna duchem jestem, nawet jeśli świadoma

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Odkad zyje to ciagle mamy kryzys wiec co to za nowosc.

  20. #40

    Domyślnie

    miało byc dla uspokojenia a tu takie wypowiedzi

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony