dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    debski81

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Studnia głębionowa - potrzebna pomoc

    Witam wszystkich,

    mam pytanie co do poziomu lustra wody w studni głębinowej.
    W zeszłym roku wierciłem na działce studnię. 15 m głębokości, rura 125 mm.
    Po wykonaniu studni, Panowie sprawdzili poziom lustra wody. Wyszło, że jest to 7 m. Po ok. 2 m-cach nie używania studni, sam sprawdziłem poziom i okazało się, że jest ok. 30 cm poniżej powierzchni gruntu.
    Od razu zadzwoniłem do człowieka, który wiercił studnie i uzyskałem informację, że za poziom lustra wody odpowiada ciśnienie w gruncie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim twierdzeniem lub z taką sytuacją?

    Będę wdzięczny za podpowiedź, ponieważ docelowo ta studnia ma zasilać dom, więc nie chciałbym aby okazało się, że mam w niej wody gruntowe.
    A jeśli jest taka możliwość to czy ktoś zna sposób jak sprawdzić czy faktycznie jest gdzieś jakaś nieszczelność.

    Pozdrawiam
    Kamil

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdzenie pewno jest możliwe, ale jak tanio to zrobić to nie wiem. Czy 15 m. to studnia głębinowa też nie wiem. W domu rodzinnym jest studnia kręgowa na 28 m. /kopana/ i w niej utrzymywał się dość stały poziom wody ok.1,5 m. W tym konkretnym przypadku należałoby znać poszczególne warstwy gruntu podczas wiercenia. Jeśli wszystkie napotkane warstwy były przepuszczalne, to nie dziwi tak zmienny poziom wody, zakładając że rura jest szczelna.
    myślenie jest przyszłością

  3. #3

    Domyślnie

    a może to efekt subartezyjski?
    sprawdź czy występuje tam gdzie mieszkasz
    pzd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony