dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    witam

    mam podobny problem co inni tzn:

    1. chciałbym zakupić działkę (5500m)która jest w części budowlana i w części rolna z zabudowaniami (w gminie jest uchwalony Plan Zagospodarowania Przestrzennego)

    2. dom chciałbym postawić w części rolnej z zabudowaniami

    3. gmina odesłała mnie do Starostwa - bo to oni wydają pozwolenia

    4. Starostwo na podstawie wypisu z MPZP który głosi "...dopuszcza się adaptację i modernizację istniejącej zabudowy zagrodowej oraz jej wymianę w ramach istniejących siedlisk.." stwierdziło, że wyda zgodę jeśli w sumie będę posiadał 1h ziemi.

    PYTANIE:
    1. czy wystarczy że wydzierżawię 5000m ziemi w gminie by dostać zgodę?
    2. na jaki czas mam mieć dzierżawę ziemi?



    pozdrawiam
    żywik

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Trzeba zmienić przeznaczenie działki z zagrodowej na budowlaną.
    Piszesz pismo do Urzędu Miejskiego i czekasz w moim przypadku może 3,4,5 a nawet 10 lat aż Studium w swoich planach nie zaplanuje zmiany w MPZP .
    Mi to tłumaczyli brakiem kasy Zrezygnowałam z budowy na tej działce i kupiłam w miejscowości ,gdzie nie ma tego planu tylko WZ a wniosek o zmianę już leży z 3 lata i nic.Będzie akurat jak syn dorośnie i zachce mu się budować
    Co ciekawe po jednej i drugiej strony działki stoją domy,działka jest przy głównej drodze.Jest to tzw luka.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    No to przykro mi bardzo że w waszym PZP nie ma informacji nt. adaptacji istniejących już siedlisk

    Ja w żadnym przypadku nie chcę przekształcać zagrodówki w budowlankę ponieważ mija się to całkowicie z celem z wielu powodów: podatki, dotacje, czas na przeznaczenie nierolnicze...

    Generalnie dowiedziałem się że wystarczy dodzierżawić 0.5ha i złożyć wn. o wymianę w ramach istniejącego siedliska...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał zywik
    witam

    1. czy wystarczy że wydzierżawię 5000m ziemi w gminie by dostać zgodę?
    2. na jaki czas mam mieć dzierżawę ziemi?
    1.Tak
    2. Nigdzie nie zostało to określone, a więc należy rozumieć, że umowa musi obowiązywać w chwili złożenia wniosku.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Takie wyjaśnienie.
    Jeśli w MPZP określono że teren na budowę zagrodową, to wystarczy być rolnikiem ustawowych z areałem nie mniejszym niż 1ha (może być dzierżawa).
    Jeśli chce się budować „zagrodę” poza obszarem MPZP lub przy jego braku, należy być rolnikiem ustawowym + areał nie mniejszy niż średnia w danej gminie - teraz też może być dzierżawa, natomiast po wejściu noweli PB (zmienia też inne ustawy), to będzie musiała być własność lub współwłasność.

    Claudii
    W zasadzie „odralnianie” i cała ta długa procedura, dotyczy gruntów klasy III i wyższej – w pozostałych przypadkach wystarczy, że dany teren spełnia warunki do uzyskania WZ.
    Kupując działkę z gruntami wyższej klasy należy liczyć się z „kłopotami” w tym zakresie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    ...
    Jeśli chce się budować „zagrodę” poza obszarem MPZP lub przy jego braku, należy być rolnikiem ustawowym + areał nie mniejszy niż średnia w danej gminie - teraz też może być dzierżawa, natomiast po wejściu noweli PB (zmienia też inne ustawy), to będzie musiała być własność lub współwłasność.
    o którym PROJEKCIE nowelizacji piszesz? ponieważ nie znam takiej która by wprowadzała zmianę nt. własności areału z dzierżawy na własność/współwłasność.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Fakt, w noweli PB uchwalonej nie ma już tego zapisu - mój błąd .
    Zamiast tego, przygotowano projekt noweli ustawy o planowaniu ….(na stronie MI) i tam jest nowy zapis Art.4.5.1.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bartosz-w
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Śląskie- JURA
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartosz-w
    Ja w moim planie mam napisane tak:
    Dla terenów zabudowy zagrodowej oznaczonej na rysunku symbolem 1.RM ustala się:
    1. Przeznaczenie podstawowe: tereny zabudowy zagrodowej w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych.
    2. Przeznaczenie uzupełniające:
    1) budynki mieszkalne, zabudowa inwentarska, w tym zabudowa związana z produkcją rolną, obiekty i urządzenia obsługi rolniczej, silosy.
    2)....
    3) Zabudowa usługowa, w tym związana z agroturystyką.

    3. W ramach przeznaczenia uzupełniającego dopuszcza się i ustala:
    1) adaptację, remont i przebudowę istniejących obiektów budowlanych z uwzględnieniem ustaleń planu.
    2...
    3) możliwość adaptacji istniejących budynków, z przeznaczeniem na usługi, a także realizację nowej zabudowy uzługowej, w tym rzemiosła, pod warunkiem ograniczenia uciążliwości do granic własności i nieprzekroczenia 30 % powierzchni funkcji podstawowej w obrębie działki budowlanej.
    4). Dopuszcza się samodzielne funkcjonowanie zabudowy usługowej związanej z obsługą ludności/drobny handel, usługi podstawowe, usługi turystyki/ na odrębnych działkac h, pod warunkiem ograniczenia uciążliwości.
    5) Dopuszcza się realizację obiektów i urządzeń związanych z agroturystyką,

    Teraz sam już nie wiem czy mogę się budować. Bardzo proszę o Wasze opinie. Dodam, że działka ma 1506 m2, i graniczy z działkami budowlanymi z 2 stron. Co zrobić w tej sytuacji. Kasy na nową działkę już nie mam, a ta mi się cholernie podoba. Pani w gminie powiedziała, że budować się można, ale starostwo już takie skore nie jest, a przecież to starostwo wydaje pozwolenia. Na razie nie powiedzieli ani nie ani tak podchodzą do tego jak do jeża.
    Złożyłem dokumenty o pozwolenie. Dostałem po 2 tygodniach decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie odrolnienia gruntu. Czyli jak na razie jest dobrze część na której ma stanąć dom jest odrolniona. Teraz tylko pozwolenie.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bartosz-w
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Śląskie- JURA
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam,

    Dzisiaj byłem w starostwie kontrolnie i mam donieść jakieś szczegóły i Pani powiedziała, że się zastanawiali i dostanę pozwolenie na budowę na tej działce. Uff

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony