dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kominek

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatriki

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Kominek

    Witam i o wskazówki pytam. Jesteśmy na kupnie - w trybie pilnym - kominka. chcemy zainstalować narazie sam wkład celem podgrzania stanu surowego zamkniętego, coby elektrykom było cieplej. Później mamy zamiera go zabudować i ma nam służyć do dogrzewania domu np. w jesieni. Dom o powierzchni ok 200 m2. Czy możecie polecić kominek, który by nam służył długo, był solidny i w miarę w przystępnej cenie?

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Celem podgrzania stanu surowego i coby elektrykom było cieplej - to najlepsza jest koza za 100 zł z rurami FAL za 50 zł, z najbliższego marketu lub składu budowlanego.
    Zamontujesz wkład, w którym będzie palić kilka ekip jak popadnie i czym popadnie i okaże się że jest do totalnego remontu jeszcze przed zamontowaniem kominka.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Forest, mam do Ciebie pytanie trochę z innej beczki, aczkolwiek pozostaje w temacie.
    Skąd się biorą aktualne podwyżki cen wkładów. Nastawiony jestem na Tarnavvę 16kW PPZPOS nowość z szybą panoramiczną. Śledzę od dłuższego czasu ceny na allegro, jeszcze w ubiegłym tygodniu taki wkład kosztował w okolicach 3300, teraz 1000 więcej. O co kaman ? Podrożały generalnie wszystkie wkłady Tarnavvy....
    Rozumiem kryzys, to wytłumaczenie dla każdego i na wszystko, ale bez przegięć....

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Pytanie nie do mnie
    Dla mnie swego rodzaju paradoksem było to, że jeszcze przy niskim kursie Euro z zeszłego roku dosyć dużo modeli wkładów niemieckich, norweskich, austriackich, z tzw. górnej półki było tańsze niż całe typoszeregi wkładów tej firmy
    A jakość, wygląd i rozwiązania techniczne - nieporównywalne...
    Teraz wróciło do normy
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Niekoniecznie alergia. Dla początkującego Forumowicza szukaczka nie jest zbyt widoczna

    W moim przypadku też tak było

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruszon11
    Forest, mam do Ciebie pytanie trochę z innej beczki, aczkolwiek pozostaje w temacie.
    Skąd się biorą aktualne podwyżki cen wkładów. Nastawiony jestem na Tarnavvę 16kW PPZPOS nowość z szybą panoramiczną. Śledzę od dłuższego czasu ceny na allegro, jeszcze w ubiegłym tygodniu taki wkład kosztował w okolicach 3300, teraz 1000 więcej. O co kaman ? Podrożały generalnie wszystkie wkłady Tarnavvy....
    Rozumiem kryzys, to wytłumaczenie dla każdego i na wszystko, ale bez przegięć....
    wkłady rozliczane w euro poszły o 30 % w górę, więc niektórzy krajowi producenci poszli tym sladem. głupota.
    wysoki kurs euro to szansa na zaistnienie polskich producentów, przejęcia rynku. tej szansy tarnava(-avva, -awa, wkrótce pewnie -awwwa) nie wykorzystuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony