dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Sciana działowa w piwnicy.

    witam, w istniejącej, otynkowanej i pomalowanej piwnicy chcę (właściwie muszę) przedzielić jedno pomieszczenie na pół, ma być suszarnia bielizny i moje pytanie, czy ściankę działową mogę wykonać na profilu i na to KG zielony, z tym że jedno pomieszczenie będzie ogrzewane i może będzie i wilgotne ( zależy jak pralka odwiruje ) z drugiej strony ściany sucho i zimno.Może jakieś inne sposoby, ale chciałbym uniknąć murowania. Pozdrawiam
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jak najbardziej możesz
    od strony ciepłej i wilgotnej - paroizolacja (czyli b.szczelnie folia pod płytę)
    i izolacja cieplna w ścianie
    i tyle
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  4. #4

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanie w sprawie tej ścianki, jaka gruba? Chciałem z profili 50, po jednej płycie z każdej strony,w środku wełna 50, w ścianie będą drzwi 100. Wymiary ściany szer. 3,6 wysokość. 2,25.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    trzeba koniecznie zapewnic pralni wentylacje

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    trzeba koniecznie zapewnic pralni wentylacje
    To jest i będzie, poza tym to suszarnia Więc jak z tą ścianką, przy tych wymiarach ściany może być taka cienka? Czy darować sobie i odrazu stawiać z profili 75?
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    sciana nie bedzie obciazana to wystarczy obustronne pojedyncze plytowanie na profilach 50mm. przy montazu zwroc uwage by przykrecajac plyty nie stawiac ich bezposrednio na podlodze. profile nosne (C lub CW) musza miec w osadzeniu gornym luz ok. 1,5cm. proflie obwodowe (U lub UW) izolacje akustyczna. nie wiem na jakich profilach chcesz to wykonac (nie chodzi o wymiar 50, 75, 100mm) ale dla drzwi najlepiej jest wstawic profile oscieznicowe (UA) chyba, ze to beda bardzo lekkie drzwi powiedzmy ok. 20kg to mozna zaryzykowac na zwyklych profilach nosnych (C lub CW).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    sciana nie bedzie obciazana to wystarczy obustronne pojedyncze plytowanie na profilach 50mm. przy montazu zwroc uwage by przykrecajac plyty nie stawiac ich bezposrednio na podlodze. profile nosne (C lub CW) musza miec w osadzeniu gornym luz ok. 1,5cm. proflie obwodowe (U lub UW) izolacje akustyczna. nie wiem na jakich profilach chcesz to wykonac (nie chodzi o wymiar 50, 75, 100mm) ale dla drzwi najlepiej jest wstawic profile oscieznicowe (UA) chyba, ze to beda bardzo lekkie drzwi powiedzmy ok. 20kg to mozna zaryzykowac na zwyklych profilach nosnych (C lub CW).
    Dzięki, drzwi będą najtańsze, zwykłe płaskie, ściana nie będzie obciążona a futryna metalowa specjalna do ścianek KG.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony