dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie odwrotnie działająca wentylacja grawitacyjna

    Wiem że w blokach to mozliwe bo są wspólne kominy i różnie ludzie kombinują z wiatrakami itd.
    W nowym domu mam w każdym wentylowanym pomieszczeniu osobny kanał wentylacyjne i mimo to wszędzie mi wieje zamiast wyciągać. Czy może przyczyną jest to że w kominach na dachu mam z boku dziury kwadratowe i trzeba je czymś przytkać? jakieś kratki itp?

  2. #2

    Domyślnie

    w jednorodzinnym dzieje sie tak zazwyczaj w chłodniejszych pomieszczeniach skąd powietrze przemieszcza sie do jakiegoś cieplejszego (łazienka, kuchnia, kotłownia) gdzie jest wentylacja

    w ciepłym pomieszczeniu powietrze wypada na zewnątrz a powstałe podciśnienie wymusza odwrotny ciąg w innych ale najczęściej w jednym gdzie wentylacja ma najmniejsze opory, może się też tak dziać bez grzania gdy włączysz jakiś wyciąg

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Masz piec w domu? - Masz do niego doprowadzone powietrze do spalania? Jakim przekrojem? Nie za małym?
    Masz kominek w domu? - Jakie masz palenisko? Masz do niego doprowadzone powietrze? Jakim przekrojem? Nie za małym?
    Ilu jest domowników w domu? Oddychają?
    Masz szczelne drzwi? Masz szczelne okna?
    A masz "nawietrzaki"? Jakiekolwiek.
    Masz wentylację, ale nie masz wystarczającego dopływu powietrza, które zużywasz Ty i Twoi bliscy. A także urządzenia, które wymieniłem.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4

    Domyślnie

    mam kominek z doprowadzeniem ale go teraz nie uzywam
    mam piec kondensacyjny w piwnicy i ma swoje powietrze

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Bezwzględnie zrób obrzęd gromniczny.
    Inaczej nie dojdziesz co i jak.
    Forest ma rację!
    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują - że nie masz w domu wentylacji!
    Masz tylko kratki i kanały a to nie to samo!
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony