dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kominek - szyba podnoszona do góry - kilka opcji

    Witam,

    Pisałem w wątku o kominkach, ale nikt się nie wypowiedział. Może tutaj będzie lepiej.

    Stoję przed wyborem wkładu kominkowego. Zależy mi na drzwiczkach prostych, podnoszonych do góry. Dom to parter + użytkowe poddasze (160m2). Główne źródło ogrzewania to kocioł na gaz. W kominku będę raczej palić weekendowo, ale chciałbym też mieć możliwość palenia ciągłego. Nie chciałbym też za bardzo przekroczyć 6500zł.
    Na razie moje typy to:
    1. LAUDEL 6876-54
    2. Fonte Flamme - SPECIALVISION 760SP/054+
    3. SUPRA Supra 168 (Supra UNIVERS II 201 A PN jest niestety za drogi)
    4. Hajduk Prisma 1V h - jedyny stalowo-szamotowy i jedyny z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz

    Bardzo proszę o poradę, który wkład byłby najlepszy. Czy może jakiś inny wkład spełniający powyższe wymagania?

    Czy doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest takie ważne?

    Będę wdzięczny za wszystkie rady.

    Pozdrawiam,

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Re: Kominek - szyba podnoszona do góry - kilka opcji

    Cytat Napisał malysmok
    Czy doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest takie ważne?
    Pozdrawiam,
    Jeżeli kominek nie będzie miał doprowadzenia powietrza z zewnątrz to będzie pobierał powietrze potrzebne do spalania z pomieszczenia w którym go zainstalujesz - prawda?
    Tak więc będzie powiedzmy "wysysał" powietrze z pokoju, na miejsce tego wyssanego przez kominek będzie musiało napłynąć nowe - przez wentylację lub rozszczelnione okna. Czyli na mój rozum będzie zwiększał liczbę wymian powietrza w domu - będzie napływało więcej świeżego ale przede wszystkim zimnego.

    Czy planujesz rekuperator? Jeżeli tak to kominek z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz to podstawa.

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć,

    Zapomniałem dopisać, że nie mam wentylacji mechanicznej, tylko normalną grawitacyjną.
    Pisząc o doprowadzeniu powietrza z zewnątrz chodziło mi o szczelne doprowadzenie 100% powietrza z zewnątrz poprzez połączenie rurki z powietrzem bezpośrednio do wkładu.
    Inna możliwość to zwykła kratka pod wkładem z przepustnicą na przykład, nie połączona bezpośrednio z wkładem.

    Pozdrawiam,

  4. #4

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podnieść temat.

    Pozdrawiam,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony