dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie posadzki z półsuchego betonu

    Ciekawi mnie jaka jest technologia wykonywania tych posadzek? Czyli tak zwanych posadzek z miksokreta.

    A w szczególności mam dwa pytania

    1.Jakie są proporcje pulpy, cementu i wody?
    2. W jaki sposób poziomuje się posadzkę?

  2. #2

    Domyślnie Re: posadzki z półsuchego betonu

    Cytat Napisał karolek191
    Ciekawi mnie jaka jest technologia wykonywania tych posadzek? Czyli tak zwanych posadzek z miksokreta.
    W tych posadzkach jest jeszcze masa powietrza. Układają jak babki z piasku (zachowuje się jak wilgotny piasek), u mnie poziomowali przy zaciąganiu zwykłą poziomicą.

  3. #3

    Domyślnie

    Najpierw musisz nanieść rzędne poziomów na ścianę i później według tych rzędnych poziomujesz posadzkę?
    Dlaczego najpierw tworzy sie tzn. kretowiska? czy nie można równomiernie po całej powierzchni rozprowadzać półsuchy beton?
    Czy te "kretowiska " służą do wyznaczenia tych samych poziomów?

    czy piasek wsypuje się do miksokreta razem z cementem i wodą? i tak już przygotowana mieszanka betonowa wędruje przewodwami do miejsca docelowego? i jeszcze jakie są proporcje dozowanych składników

    Chodzi o to żeby mi to ktoś dokładnie wytłumaczył, bo to są moje tylko domysły.

  4. #4

    Domyślnie

    dokładnie , poziomy naniesione na ścianach pomagają w wypoziomowaniu posadzki, co nie znaczy ze edzie prosta, bo tu jeszcze potrzebna jest sprawna reka fachowca

    kretowiska, tworzy sie dlatego, że nie chciałbyś trzymać tego"gniazda " z mixokreta, stawiasz i czekasz aż zrobi kupe i przestawiasz

    woda w mixokrecie jest dozowana automatycznie, często trzeba to dostroić, ale potem już pobiera sam, cement dozuje sie tak, że na cały mieszalnik sypie sie całego wora czyli 25kg , a piasek na łopaty, wszystko zależy od pojemności mixokreta , zazwyczaj to okolice 30-35 łopat
    jak wszystko napakowane , to zamykasz klapę , trochę sie pomięli i pompa pociska wężami do gniazda, i cykl sie powtarza

  5. #5

    Domyślnie

    jest to sucha wylewka a proporcje niech zna wykonawca po co ci to i tak tego nie zrobisz

  6. #6

    Domyślnie

    poziomy sa naniesione laserowo i sa rowne na calej powierzchni przynajmniej tak ma byc mam nr do dobrej ekipy

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli jak najpierw nanoszone są poziomy na ścianę? a pózniej?

    Jak już mamy określone poziomy to zaczynamy najpierw od wykonania pasa z półsuchego betonu na długości ścian tak aby ustalić takie same poziomy w obu równoległych do siebie ścianach??? i kolejnym etapem na podstawie ustalonych poziomów jest profilowanie i zagęszczanie środka?

    proszę o szczegółowy opis

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miki79
    jest to sucha wylewka a proporcje niech zna wykonawca po co ci to i tak tego nie zrobisz

    Nie ważne czy to zrobię czy nie. Po prostu budownictwo to moja mała pasja, która rozwijam z każdym dniem. Jestem osobą ciekawą rzeczy które mnie interesują.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek191
    Cytat Napisał Miki79
    jest to sucha wylewka a proporcje niech zna wykonawca po co ci to i tak tego nie zrobisz

    Nie ważne czy to zrobię czy nie. Po prostu budownictwo to moja mała pasja, która rozwijam z każdym dniem. Jestem osobą ciekawą rzeczy które mnie interesują.
    Najlepszym sposobem na rozwijanie wiedzy jest praktyka. Zatrudnij się do ekipy wylewkarzy.
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  10. #10

    Domyślnie

    Popatrz tutaj, tak to się wykonuje:

    http://pl.youtube.com/watch?v=HaRUIUjBefs
    Trzymajmy się ciepło

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222

    woda w mixokrecie jest dozowana automatycznie, często trzeba to dostroić, ale potem już pobiera sam, cement dozuje sie tak, że na cały mieszalnik sypie sie całego wora czyli 25kg , a piasek na łopaty, wszystko zależy od pojemności mixokreta , zazwyczaj to okolice 30-35 łopat
    jak wszystko napakowane , to zamykasz klapę , trochę sie pomięli i pompa pociska wężami do gniazda, i cykl sie powtarza
    To raczej przepis na "chudziak"
    Mieszalnik ma przeważnie 200l/netto ( jak kto dba ), cementu dajesz dwa wory ( 50 kg ) resztę piach - na łopaty to się odmierzało 10 lat temu - teraz jest podajnik do tego. Wody ok. 15-20l zależy ile wody jest już w piachu itp. itd.

  12. #12

    Domyślnie

    BMS jakbyś umiał czytać to byś doczytał że pisze , zależnie od typu mixokreta
    ty myślisz że wszyscy robią najnowszymi maszynami

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuje wszytskim za cenne wskazówki

    Dodam, że u mojego znajomego wykonano posadzkę z betonu półsuchego na tarasie, (taras bez zadaszenia) i po zimie posadzka wygląda jak by miała kilkanaście lat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony