dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie pytanie, prawidłowe osadzenie wkładu kominka

    witam,kominek zrobiony,estetyka - całkiem fajnie. Ale chodzi mi o kwestię techniczną. Mianowicie: wkład kominka powiedzmy ma rozmiar 60x60 natomiast ww wnęce z kamienia która go otacza od góry jest 2 cm luzu i widać środek (tzw, komorę i rozprowadzenie- rury spalinowej oraz spiro ) , wydaje mi się ze wykonawca pomylil sie w rozmiarach i zrobil otwór w obudowie o 2 cm za duzy , Czy moze tak mabyc ???
    Dodam, że tego nie widać jezeli sie stoi natomiast jest to widoczne schylimy przy dokładaniu drzewa.
    prosze doświadczone osoby o porade,

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie Re: pytanie, prawidłowe osadzenie wkładu kominka

    Cytat Napisał lukasz123
    witam,kominek zrobiony,estetyka - całkiem fajnie. Ale chodzi mi o kwestię techniczną. Mianowicie: wkład kominka powiedzmy ma rozmiar 60x60 natomiast ww wnęce z kamienia która go otacza od góry jest 2 cm luzu i widać środek (tzw, komorę i rozprowadzenie- rury spalinowej oraz spiro ) , wydaje mi się ze wykonawca pomylil sie w rozmiarach i zrobil otwór w obudowie o 2 cm za duzy , Czy moze tak mabyc ???
    Dodam, że tego nie widać jezeli sie stoi natomiast jest to widoczne schylimy przy dokładaniu drzewa.
    prosze doświadczone osoby o porade,
    jesli patrząc poziomo jest szczelina na 2 cm to faktycznie cos nie gra.
    jesli jest widoczna jedynie od spodu, to to dopuszczalne rozwiazanie, a nieraz konieczne

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: pytanie, prawidłowe osadzenie wkładu kominka

    Cytat Napisał lechoslaw kierzkowski
    Cytat Napisał lukasz123
    witam,kominek zrobiony,estetyka - całkiem fajnie. Ale chodzi mi o kwestię techniczną. Mianowicie: wkład kominka powiedzmy ma rozmiar 60x60 natomiast ww wnęce z kamienia która go otacza od góry jest 2 cm luzu i widać środek (tzw, komorę i rozprowadzenie- rury spalinowej oraz spiro ) , wydaje mi się ze wykonawca pomylil sie w rozmiarach i zrobil otwór w obudowie o 2 cm za duzy , Czy moze tak mabyc ???
    Dodam, że tego nie widać jezeli sie stoi natomiast jest to widoczne schylimy przy dokładaniu drzewa.
    prosze doświadczone osoby o porade,
    jesli patrząc poziomo jest szczelina na 2 cm to faktycznie cos nie gra.
    jesli jest widoczna jedynie od spodu, to to dopuszczalne rozwiazanie, a nieraz konieczne
    szczelina miedzy "belka" gorna a wkladem konieczna min. 2cm na calej szerokosci wkladu.

  4. #4

    Domyślnie

    witam i dziękuje za odpowiedzi, szczelina widoczna od spodu (kominek jest dość nisko od podłogi) Zauważyłem ją podczas wkładania drewna.
    Nie wiem czy nie będzie widoczna gdy będę siedział na wersalce , muszę to sprawdzić -jeżeli tak to będzie kiepsko. Może da sie to wyregulować?
    Proszę o rozszerzenie wypowiedzi ze jest konieczna

  5. #5

    Domyślnie

    czy ma ktoś jakiś pomysł, lub może sprawdzić jak to jest u siebie? proszę

  6. #6

    Domyślnie

    według twojego opisu to jest dobrze szczelina jest jak najbardziej wskazana aczkolwiek nie musi byc widoczna można ją wykonać na dwa sposoby z opisu widac że chyba u ciebie wybrali ten bardziej widoczny. więcej na artdom@interia .pl . Chyba zamiast tu pisać wystarczy przesledzic instrukcje montażu wkładu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony