dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karolh

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie wyłączenie gruntów z produkcji rolnej.

    Witam wszystkich.

    Posiadam działkę o pow.2317 mkw., klasa ziemi IVb. i uzyskałem wyłączenie gruntów z całej powierzchni.
    Na podstawie tego uzyskałem pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, szamba o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 500 mkw., ale jak się dowiedziałem jaki wysoki będzie podatek, który będę płacił do gminy to zacząłem się zastanawiać czy możliwa jest zmiana powierzchni gruntów wyłączonej z produkcji rolnej.

    Z góry dzięki za zainteresowanie się mym problemem i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    wyobrażam sobie koszta tej działki..

    ja dlatego wyłaczam tylko pod zabudowe domku i 1m wokól,więcej nie,,bo za duzy był by podatek...

    spytaj w Gminie...ja nie wiem....

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Mam podobny problem jak opisany przez Pana na forum
    W gminie chyba stwierdzili że lepiej wyłączyć całą działkę - bo delikwent będzie płacił wyższy podatek. Cieszyłem się do momentu gdy zorientowałem się z jakim podatkiem się to wiąże przy działce 2000 mkw. Czy może znalazło się jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji ? Czy np. można zrobić ponowny wykaz zmian gruntowych tak, aby część budowlana B znajdowała się tylko pod budynkiem i dojazdem oraz ewentualnie niewielkim terenem przyległym ?
    Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie mieszkający w tej samej wsi do której się przeprowadziłem, mający co najmniej np hektar zwykłej łąki której na oczy nawet nie oglądają - są tzw rolnikami, więc za to samo co ja płacą całkowicie grosze. Wystarczy, że napiszą oświadczenie że te budynki są im potrzebne do produkcji rolnej.
    Jeśli to możliwe - proszę o pilną informację w tej sprawie na forum
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    niestety mysmy tak mieli.nasza dzialka ok.40 arow.potem okazalo sie ze musimy dom postawic blisko drogi i odrolnic tylko czesc pod budowe bo nas podatek zabije.ponoc gdybysmy byli rolnikami i mieli ponad 1 ha byloby inaczej.nie wiem.tak slyszalam.

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć Aga
    Jak blisko drogi musieliście wybudować i ile metrów kwadratowych wam przekwalifikowali potem w budowlane czyli B na mapie ?
    Ile w Waszej gminie wynosi podatek za metr kwadratowy działki budowlanej (części B) rocznie ?
    Kto określił jaka część Waszej działki będzie odrolniona
    bo albo było tak,
    że Wasz geodeta robiąc mapy do inwentaryzacji powykonawczej budynku zaproponował podział (tzw. wykaz zmian gruntowych) na część budowlaną i tą która nadal pozostanie rolna ?
    Albo Starostwo Powiatowe Waszego powiatu samo określiło decyzją administracyjną po odbiorze budynku jaki będzie podział działki na część budowlaną i rolną
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony