dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kocioł gazowy do otwartej instalacji c.o.

    Stoję przed dylematem zakupu kotła gazowego do 20KW. Dom jednorodzinny , ocieplony, ok. 120m2 . Instalacja c.o. grawitacyjna , otwarta. Piecem gazowym nie będę grzał c.w.u. (tym zajmuje się elektryczny bojler "napędzany" prądem z fotowoltaniki ). Nie wiem w jakim kierunku iść. Czy zamykać instalację ( duże koszty remontów pomieszczeń / "pochowane piony itd" ), czy może kupić kocioł gazowy przystosowany do otwartych instalacji np. ACV HRE eco 18 Solo , może jakiś inny .... . Wymóg - ma spełniać normy pod "czyste powietrze"

  2. #2

    Domyślnie

    Jak instalacja otwarta to masz pewnie gdzieś pod dachem naczynie wzbiorcze?
    Czy nie wystarczy go usunąć i założyć na rury odpowietrzniki w tym miejscu?

    Zamykałem system 15 lat temu i tak to się odbyło - bez kucia, tylko przeróbka w kotłowni i dołożenie odpowietrzników.

    Nie wiem na jakich temperaturach operujesz po dociepleniu - jeśli w okolicach 65-70 stopni (lub mniej) w najzimniejsze dni, to warto pokusić się o kondensacyjny, z tym że musisz doliczyć wsad kominowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zoltyy Zobacz post
    Jak instalacja otwarta to masz pewnie gdzieś pod dachem naczynie wzbiorcze?
    Czy nie wystarczy go usunąć i założyć na rury odpowietrzniki w tym miejscu?

    Zamykałem system 15 lat temu i tak to się odbyło - bez kucia, tylko przeróbka w kotłowni i dołożenie odpowietrzników.
    U mnie dokładnie tak samo było. Nie wiem o jakim remoncie pomieszczen tu mowa.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał XYK Zobacz post
    Stoję przed dylematem zakupu kotła gazowego do 20KW. Dom jednorodzinny , ocieplony, ok. 120m2 . Instalacja c.o. grawitacyjna , otwarta. Piecem gazowym nie będę grzał c.w.u. (tym zajmuje się elektryczny bojler "napędzany" prądem z fotowoltaniki ). Nie wiem w jakim kierunku iść. Czy zamykać instalację ( duże koszty remontów pomieszczeń / "pochowane piony itd" ), czy może kupić kocioł gazowy przystosowany do otwartych instalacji np. ACV HRE eco 18 Solo , może jakiś inny .... . Wymóg - ma spełniać normy pod "czyste powietrze"
    Mając PV "na starych zasadach" lepiej przejść na pompę ciepła.
    Przy 120 m2 powierzchni grzania domu i ewentualnie wzmocnieniu ocieplenia (są tacy co wyznają .ze "piątka" wystarczy) do 20-25 cm dobrego styropianu koszt PC może zamknąć się w kwocie do 20 000 zł. , nie licząc że 3 razy mniej potrzeba energii elektrycznej do ogrzania wody.

    Co więcej - przez kilkanaście lat masz szansę płacić za energię elektryczną tylko opłaty stałe (przy dopasowanej wielkości PV do swoich potrzeb).

    Przemyśl, czy nie pójść w tym kierunku.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony