dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 178 z 233
Pokaż wyniki od 3.541 do 3.560 z 4913

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Dziękuję Bogdan za szybką odpowiedź. Przyznam się, że dalej mam pewne wątpliwości. Rozumiem, że Ty w swoim piecu masz górne spalanie tak samo górne spalanie jest w tym piecu http://www.mha-net.org/docs/v8n2/docs/japan13.htm, a Rocket Mass Haeter jest przykładem dolnego spalania, gdzie palenisko jest pionowe i drewno osuwa się w miarę spalana w kierunku strefy ognia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1441340_10151942889496382_930748675_n.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	243886  
    Mam w głowie różne myśli.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	18,9 KB
ID:	243949Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2222.gif
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	243948Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4444.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	243950
    Ostatnio edytowane przez miedziannik ; 04-09-2014 o 19:51

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.Obiecane zdjęcia mojego kominka.Jak widać po 6 sezonach palenia,spaliłem ok. 15 mp. drewna nie widać żadnej ciemnej smugi nad drzwiczkami paleniskowymi.Kominek nigdy nie czyszczony z zewnątrz jak i wewnątrz,środkowe zdjęcie to palenisko,widać że trzeba znowu popiół wybrać(robię to 2 razy w roku).Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, chciałbym zamontować dyszę w kanale poziomym o przekroju prostokątnym . Dysza będzie z szamotowej rury. Mam pytanie, ile procentowo mogę maksymalnie zwęzić kanał? Czy mogę odizolować kształtkę od wymurówki kanału mieszaniną zaprawy szamotowej z perlitem. Przewężenie będzie na odcinku ok. 18cm, czy tyle wystarczy?
    Pozdrawiam.
    Mam w głowie różne myśli.

  5. #5

    Domyślnie

    Patrząc na zdjęcia paleniska Bogdana wydaje mi się, że kanał przewęża się w stosunku do pola powierzchni paleniska o jakieś 90%. Przeliczę jak to u mnie wygląda i zrobię podobnie. Na razie wsadzę rurę w kanał luzem by zobaczyć doświadczalnie, na którym odcinku pracuje najlepiej.
    Mam w głowie różne myśli.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jak dysza jest w górze, to można poszaleć przy zwężaniu dyszy, gdyż spaliny unoszące się do góry mają siłę się w nią wciskać. Przy płomieniu bocznym takiego komfortu nie ma i tam trzeba by zacząć próby od 50%.

  7. #7

    Domyślnie

    Wyszło mi prawie 30%, muszę jednak koniecznie osadzić rurę w izolacji ponieważ ogień ucieka mi szczelinami pomiędzy profilem prostokątnym, a okrągłym. Również myślę, że te 18 cm było za mało. Pomyszkuję na złomowisku może uda mi się znaleźć jeszcze jedną rurę szamotową o tym samym wymiarze to podwoję długość dyszy.
    Mam w głowie różne myśli.

  8. #8

    Domyślnie

    Obserwuje wątek i duzo postów jest na temat wewnętrznej budowy pieca a ja mam pytanie odnośnie podstawy . Jestem wtrakcie remontu i chciałbym przygotowac miejsce na budowe pieca akumulacyjnego wielkości 80x140x250cm. Czy płyta betonowa krzyzowo zbrojona ogrubości około 20-30 cm wystarczy czy trzeba kopac funament na święte 80cm.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    U siebie dałem 12 cm + druty.
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki . Skoro Twój piec stoi na 12cm to mnie uspokoiłeś. Czytałem że masonry heater daja do 12 cali więc myślę że płyta zborjona 20 cm wystarczy.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kokoszbudowniczy

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Czebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam.
    Rozpocząłem niedawno budowę murowanego kotła centralnego ogrzewania wg projektu KIK 34 Kuzniecowa.
    Oryginalny projekt zmodyfikowałem dwojako.
    Po pierwsze przeniosłem jeden odbiornik ciepła na drugą stronę paleniska, zwiększając tym samym masę całego pieca.
    Druga modyfikacja to zastosowanie paleniska ze strony http://heatkit.com/html/lopezs.htm (z doprowadzeniem powietrza wtórnego nad palenisko).
    Piec ma ogrzewać nieocieplony poniemiecki dom o powiezchni 140 m.
    Zastosuję bufor wodny o pojemności 1000 l zrobiony ze stalowej butli na gaz.
    Fotografuję każdy etap budowy, jeśli znależliby się chetni do obejżenia mojej pracy, proszę o wskazówkę gdzie umieścić zdjęcia.
    Pozdrawiam, Kokosz.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokoszbudowniczy Zobacz post
    Witam.
    Rozpocząłem niedawno budowę murowanego kotła centralnego ogrzewania wg projektu KIK 34 Kuzniecowa.
    Oryginalny projekt zmodyfikowałem dwojako.
    Po pierwsze przeniosłem jeden odbiornik ciepła na drugą stronę paleniska, zwiększając tym samym masę całego pieca.
    Druga modyfikacja to zastosowanie paleniska ze strony http://heatkit.com/html/lopezs.htm (z doprowadzeniem powietrza wtórnego nad palenisko).
    Piec ma ogrzewać nieocieplony poniemiecki dom o powiezchni 140 m.
    Zastosuję bufor wodny o pojemności 1000 l zrobiony ze stalowej butli na gaz.
    Fotografuję każdy etap budowy, jeśli znależliby się chetni do obejżenia mojej pracy, proszę o wskazówkę gdzie umieścić zdjęcia.
    Pozdrawiam, Kokosz.
    witaj

    http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/krok-1
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...99cie-na-forum

    na fotosiku bez rejestracji

    Zapodana przez Ciebie strona to etapy budowy pieca bodajże KIK 17 Kuzniecowa, bardzo dokładne sfotografowanie prac. Z tego co wiem właściciel garażu podpiął to ustrojstwo do ogrzewania podłogowego pod wylewką,a z uwagi na brak bufora nie za bardzo może tym kierować i traktuje to jako ciekawostkę. Z uwagi,że w Kanadzie,a tym bardziej w USA małe jest zastosowanie ogrzewania podłogowego,można to nazwać projektem nowatorskim tamże. proponuję nic nie zmieniać w palenisku,jak juz budować to wg załączonych obrazków, ten kanadyjski zdun wiedział co robi [A.Czernow]

    Powodzenia.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokoszbudowniczy Zobacz post
    Fotografuję każdy etap budowy, jeśli znależliby się chetni do obejżenia mojej pracy, proszę o wskazówkę gdzie umieścić zdjęcia.
    Pozdrawiam, Kokosz.
    Intryguje mnie palenisko, które zalinkowałeś. Wdziałem je we wcześniejszych postach, ale brakowało mi determinacji żeby dociekać jak jest zbudowane. Pisze się na obiecaną foto relację, może bardziej rozjaśni konstrukcję tego system. Próbowałem przeglądać schematy na stronie Kuzniecowa, ale nie mam wyobraźni przestrzennej, a rysunki są mało czytelne. Rozumiem, że te kwadratowe wycięcia na tylnej ścianie paleniska i w górnych częściach bocznych dostarczają podgrzane powietrze z pod rusztu?
    Mam w głowie różne myśli.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    premakultura

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    75

    Domyślnie

    Hej Kokosz. Jestem bardzo zainteresowany fotorelacja.
    A tak sie zapytam. Zwrociles uwage na powietrze wtorne? W sensie trzy rzedy dziurek sa niepotrzebne. Przez te ostetnie powietrze nie bedzie juz sie dostawac. Pisza o tym w komentarzach.

    pozdrawiam
    robert

  15. #15

    Domyślnie

    Myślałem, że to palenisko jest dopracowane do ostatniego szczegółu, a nie w fazie testów. Walka między wysokością temperatury, wytrzymałością cegieł i jakością spalania. Na razie wygląda to na mało stabilny system. Suche połączenie, czy raczej szczelina niby ma umożliwiać ucieczkę chłodniejszych spalin do wymiennika, ale wydaje mi się, że boczna komora będzie zamulona sadzą. Pionowa szczelina zmniejszy ciśnienie w palenisku, a mniejsze ciśnienie to niższa temperatura i dym z komina. Chciałbym zobaczyć jak to pracuje. W prezentowanym przez Bogdana palenisku z dyszy wylatuje płomień jak z silnika rakietowego .
    Mam w głowie różne myśli.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    premakultura

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerry-Mc Zobacz post
    Myślałem, że to palenisko jest dopracowane do ostatniego szczegółu, a nie w fazie testów. Na razie wygląda to na mało stabilny system.
    A przeciez Ci konstruktorzy to wciaz cos tam usprawniaja i zmieniaja. Z artykuły wynika ze Igor Kuzniecow mowil alexowi o tym zjawisku ale on to zingnorowal i po kilku latach sie zreflektowal. Ale mysle ze stabilnosc konstrukcje Kuzniecowa maja. Chociaz chcialbym zobaczyc wyniki na testy wydajnosci spalania i cieplnej. Bo palenisko rakietowe wciaz bije na glowe wszystk co znam. Kwestia tylko akumulacji a tu komorowe piece zaczynaja sie klaniac.

    Cytat Napisał Jerry-Mc Zobacz post
    Suche połączenie, czy raczej szczelina niby ma umożliwiać ucieczkę chłodniejszych spalin do wymiennika, ale wydaje mi się, że boczna komora będzie zamulona sadzą. Pionowa szczelina zmniejszy ciśnienie w palenisku, a mniejsze ciśnienie to niższa temperatura i dym z komina. Chciałbym zobaczyć jak to pracuje. W prezentowanym przez Bogdana palenisku z dyszy wylatuje płomień jak z silnika rakietowego .
    No wlasnie z tymi wyjsciami na zimne powietrze to mnie intryguje. Ma to sens. W sumie niby jesli to palenisko spala czysto to sadzy nie powinno byc.
    A Bogdan to w swoje palenisko na projekcie Szrajbera opiera nie? Bogdan masz tam powietrze wtorne doprowadzane?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerry-Mc Zobacz post
    W prezentowanym przez Bogdana palenisku z dyszy wylatuje płomień jak z silnika rakietowego .
    Miało być Bogusław a wyszło Bogdan, bardzo przepraszam.

    Wydaje mi się, że z tym paleniskiem jest trochę tak jak z wkładami kominkowymi, które są tak konstruowane by nie osiągały za wysokiej temperatury, a tym samym by nie ulegały zniszczeniu przynajmniej w czasie obowiązującej gwarancji.
    Mam w głowie różne myśli.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Spalanie wtórne jest, zaś nie jestem pewien co do powietrza wtórnego.
    Kiedyś powietrze biorące udział w spalaniu wtórnym nazywano "nadmiarem". W piecu mógł być jeden wlot powietrza lub kilka. Takie podejście do konstrukcji jest chyba mniej tajemnicze, a co za tym idzie słabo marketingowe.
    Mam więc dwa wloty: jeden pod ruszt, a drugi w drzwiczkach.
    Żeby spalanie wtórne mogło się odbyć, to powietrze musi osiągnąć temperaturę gazów, czyli 600*C. Dlatego potrzeba nadmiar podgrzać. Realizuje się to na kilka sposobów: w piecu Kuzniecowa te wloty mieszają płomień w palenisku i tu w zasadzie całe spalanie odbywa się w jednej komorze, w rakieciaku i dolniakach spalanie jest małą dawką w wąskim przejściu, które nagrzewa się szybko do ok 600*C i dzięki temu nadmiar osiąga pożądaną temperaturę. Jest też dopalanie za pomocą dwóch komór oddzielonych od siebie dyszą. Znaczy że palenisko się zwęża u góry a za zwężeniem jest dopalacz, czyli komora w której spaliny mogą się jeszcze mieszać. Ten układ wydaje mi się najbardziej komfortowy do pracy w domu.
    Moje palenisko jest niezłe, jednak można zrobić je dużo lepiej. Nie zrobiłem takiego super z prostej przyczyny, wymagało takie coś dużej pracy. Dopiero teraz nad tym pracuję. Wyszukajcie schemat "dymarki" i zdjęcie "pieca meksykańskiego". Jak złożycie z tych dwój jeden a nad nimi dacie komorę dopalania, to wyjdzie ten "jedyny" .
    Pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Wyszukajcie schemat "dymarki" i zdjęcie "pieca meksykańskiego". Jak złożycie z tych dwój jeden a nad nimi dacie komorę dopalania, to wyjdzie ten "jedyny" .
    Pozdrawiam.
    Toż to wyjdzie nam prawie martenowski piec.
    Mam w głowie różne myśli.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    premakultura

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    . Znaczy że palenisko się zwęża u góry a za zwężeniem jest dopalacz, czyli komora w której spaliny mogą się jeszcze mieszać. Ten układ wydaje mi się najbardziej komfortowy do pracy w domu.
    hmm. wtymze zwezeniu dobrze byloby podac powietrze wtorne coby do dopalacza wpadalo razem z gazami... ale jak utrzymac w takim dopalaczu wysoka temperature? izolowac ja?

    w sumie w dopalaczu rakieciaka na dole jest 1100 a u wylotu 550... a powietrze wtorne podaje sie wlasnie w szczelinie pomiedzy paleniskiem pierwotnym a wtornym... teraz to wykombinowane jest przez taki plaskownik u gory, dobrze jakby podac to od dolu.

    zainspirowale sie podawaniem tego powietrza w konstrukcjach kuzniecowa... no i w ogole systemem komorowych. ale to inna historia. skupialbym sie na tym idealnym palenisku...

    Boguslaw... a czy Ty zebrales moze wszystkie swoje zdjecia krok po kroku z twoich prac... chetnie bym je obejrzal. ja ostatnio w belgi budowalem rakieciaka dwukomorowego... i taka relacje zrobilem:
    https://www.facebook.com/robert.blas...6866984&type=3

    przy okazji. czy ktos wie gdzie mozna zakupic takie wyczystki co widac na zdjeciach?

Strona 178 z 233

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony