dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 242 z 246
Pokaż wyniki od 4.821 do 4.840 z 4913
  1. #4821
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Fajne sprzęty. Pyki co, ja na razie pracuje ręka i dymkiem ze szlugi

  2. #4822
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    W pamięci mam opowieść pewnego właściciela domu z okolicy Warszawy, który posiadając podpięcie do rury z gazem szukał oszczędności. Najpierw wymienił piecyk gazowy na kondensacyjny i nadzieja jego przeszła w rozczarowanie. Wymienił więc kaloryfery żeliwne na nowoczesne, ale to też nie dało odczuwalnej finansowej różnicy. Ocieplił więc swój budynek i jak uciął, opłaty za gaz odczuwalnie zmalały.
    Podobna sytuacja jest z tymi piecami, o których tu piszemy. " To ile spalasz???" Zdziwieniem jest , że ten sam piec po ociepleniu domu, będzie potrzebował nawet 50% opału mniej.
    Każdy budynek ocieplony "byle jak" jest cieplejszy niż nie ocieplony wcale. Klasę/skuteczność ocieplenia obecnie można ocenić za pomocą aparatury pomiarowej i być może takie badanie będzie obowiązkowe za rok, dwa dla wszystkich domów/mieszkań.
    Dyskusja o piecach ceramicznych słabo się sprawdza dopóki nie ocieplimy domu
    Dlatego, że niewielu ludzi potrafi pracę tego samego pieca porównać WIRTUALNIE w różnych warunkach. Rządzący nie wpadli na pomysł, by opłacić jakiś INSTYTUT co by testował takie sztuczki a wyniki powszechnie publikował. Ludziska są w zasadzie zdani tylko na siebie i dociekają na własny koszt powolnie, bo jak coś już zbudują, to minie znów sporo czasu gdy wniosą poprawki do już funkcjonującego urządzenia.

  3. #4823

    Domyślnie

    W pamięci mam opowieść pewnego właściciela domu z okolicy Warszawy, który posiadając podpięcie do rury z gazem szukał oszczędności. Najpierw wymienił piecyk gazowy na kondensacyjny i nadzieja jego przeszła w rozczarowanie. Wymienił więc kaloryfery żeliwne na nowoczesne, ale to też nie dało odczuwalnej finansowej różnicy. Ocieplił więc swój budynek i jak uciął, opłaty za gaz odczuwalnie zmalały.
    Jak to mówią – baranów siać nie trzeba, bo sami się kocą a frajery są po to by zasuwały na tych którzy wiedząc o tym nic więcej robić sami nie muszą – lepszy mały handelek niż duży szpadelek.
    Podobna sytuacja jest z tymi piecami, o których tu piszemy. " To ile spalasz???" Zdziwieniem jest , że ten sam piec po ociepleniu domu, będzie potrzebował nawet 50% opału mniej.
    To faktycznie jest odkrywcze – prawie tak to do siebie ma jak latanie z gołym tyłkiem i bez czapki po mrozie lub bez parasolki gdy deszcz pada.
    Klasę/skuteczność ocieplenia obecnie można ocenić za pomocą aparatury pomiarowej i być może takie badanie będzie obowiązkowe za rok, dwa dla wszystkich domów/mieszkań.
    Nie wiesz o tym, że już od dawana są przepisy na to, które są dalej modyfikowane : Za sprawą przepisów wchodzącym w życie 1 stycznia 2021 roku energooszczędność budynków jednorodzinnych staje się właśnie standardem. Nowe warunki techniczne określają parametry zapotrzebowania budynku na energię oraz termoizolacyjności jego przegród równe standardom domów energooszczędnych. https://www.grupapsb.com.pl/porady/p...budowlane.html
    Kto tu komu i w czym łaskę robi – nie wybudujesz tak jak przepis nakazuje, to możesz se pod mostem mieszkać ale nie w tym co se budujesz.
    Dyskusja o piecach ceramicznych słabo się sprawdza dopóki nie ocieplimy domu.
    Jak wyżej tylko co tu ma piernik do wiatraka – skoro : #4780 i tak lekko licząc do spalenia 1 kg drewna 6-8 m3/h o temperaturze i wilgotności takie jaka panuje na zewnątrz i niech np. będzie te -5*C – to jaka sprawność Ci wyjdzie w pasywnym domu z piecem.
    Dlatego, że niewielu ludzi potrafi pracę tego samego pieca porównać WIRTUALNIE w różnych warunkach.
    Skoro sam u siebie nie potrafisz tego ocenić, to jak to mają zrobić to za Ciebie inni, który wiedzą i patrzą na to między innymi przez pryzmat powyższego.
    Rządzący nie wpadli na pomysł, by opłacić jakiś INSTYTUT co by testował takie sztuczki a wyniki powszechnie publikował.
    Co samobójcą wspierać mają, to może już lepiej jak w Katyniu niech w tył głowy strzelać zaczną.
    Ludziska są w zasadzie zdani tylko na siebie i dociekają na własny koszt powolnie, bo jak coś już zbudują, to minie znów sporo czasu gdy wniosą poprawki do już funkcjonującego urządzenia.
    No i chyba do tego są fora by się doświadczeniami wymieniać a nie by iść w zaparte i tym innych po brzytwie spuszczać i w butelkę nabijać.

    Twoje szybry z tarcz hamulcowych jak nic majstersztykiem być mogą ale dalej nie pojmuję co one mogą mieć i mają wspólnego z tym Twoim dopalaczem.
    Za cholerę trafić za Tobą nie idzie – masz dwa piece a piszesz tak jak byś miał tylko jeden – ten kuchenny przejrzałem – żadnego dopalacza się w nim nie dopatrzyłem jak i tego co on ma wspólnego z piecem rakietowym.

    Mnie zmusili do kupienia i zainstalowania kotła nowego i co mi po tym skoro paliwa nie ma do niego. Co mi robić teraz : w zimnicy siedzieć czy zrobiąc im na złość się pochlastać.
    Dobrze wykombinowali sobie to wszystko – protokółu mendrców syjonu widać w tym odzwierciedlenie a oni se to putin propagrandą nazywają.

  4. #4824
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Mam pytanie samsu : co bierzesz ???

  5. #4825

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Mam pytanie samsu : co bierzesz ???
    Z ogrzewania ceramicznego brać zacząłem – na FM-ie syfu wiele a tu z kondensacją tego się spotykać zacząłem.
    Oczywiste sprawy są dla Ciebie wyzwaniem, których ogarnąć lub pojąć nie możesz czy nie potrafisz, bo nie chcesz ???

    Co sądzisz o ociepleniu pieca @kokoszbudowniczego - czy to ocieplenie nie zakończy w sposób szybki żywota pieca tego ???
    Zapowiadają śnieżyce i mrozy ok. -20*C - już mu się drzwiczki paleniskowe do czerwoności nagrzać potrafią co zasadniczo mrozów nie ma a przy takim ochłodzeniu, to kto wie - może i stopić się mogą !!!

  6. #4826
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Ja też mam piec ocieplony tyle, że cegłą izolacyjna. Nie wiem jakie gatunki i w którym miejscu Kokosz wkładał do pieca, bo to jest w tym kluczowe.
    Na dzień dzisiejszy jestem zdania, że ocieplenie prawdopodobnie zwiększa żywotność, ponieważ trochę niweluje szok termiczny.
    Drzwiczki w dawnych piecach zawsze były pokoślawione od temperatury. Wybrnąć z takiej historii można w taki sposób w nowej konstrukcji, że najwyższą temperaturę trzeba przenieść bardziej w głąb paleniska a uzyskać to można przez przesunięcie dolotu powietrza do spalania lub po prostu cofnąć drzwiczki aż tyle że nie będą się nagrzewać..
    Jak bym był inwestorem to trochę rusztu od drzwiczek bym zablokował i na górze ze dwa otwory z każdej strony - tak dla testu.

  7. #4827
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kokoszbudowniczy

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Czebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czesc. Caly piec jest zbudowany z cegly szamotowej prawdopodobnie z rozbiorki jakiejs poniemieckiej cegielni(dolny slask).
    Ocieplenie (10 cm ściany i 20 cm góra)zastosowalem tylko dlatego ze kociol stoi w budynku gospodarczym, kilka metrow od budynku mieszkalnego i chcialem uniknac strat ciepla. Wyglada na to ze ocieplenie jest za cienkie, bo w kotlowni jest bardzo cieplo.
    Bede wiec dokladal ocieplenie.
    Co do drzwiczek to wymyslilem ze dospawam do nich gruba blache na dystansach od wewnetrznej strony.

  8. #4828

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokoszbudowniczy Zobacz post
    Czesc. Caly piec jest zbudowany z cegly szamotowej prawdopodobnie z rozbiorki jakiejs poniemieckiej cegielni(dolny slask).
    Ocieplenie (10 cm ściany i 20 cm góra)zastosowalem tylko dlatego ze kociol stoi w budynku gospodarczym, kilka metrow od budynku mieszkalnego i chcialem uniknac strat ciepla. Wyglada na to ze ocieplenie jest za cienkie, bo w kotlowni jest bardzo cieplo.
    Bede wiec dokladal ocieplenie.
    Co do drzwiczek to wymyslilem ze dospawam do nich gruba blache na dystansach od wewnetrznej strony.
    A skąd Ci się to wzięło, że tak właśnie piece budować trzeba - szamot do paleniska a po wierzchu cegły lub kafle.

    @Kokosz kolego drogi - @Bogusław nerwy szarpie – Ty nie szarp.
    Budowalem sam, nie majac zadnego doswiadczenia z murowaniem, zostalo kilka nieszczelnosci ktore wykrylem i zatkalem po pierwszym rozpaleniu.
    Co do uzytkowania. Grzeje dom 140m (poniemiecki, nieocieplony) i warsztat 40m (tez nieocieplony) i wode użytkowa w zbiorniku z wezownica. Sprawdza sie bardzo dobrze.
    Z tymi ekranami sposób stary i w miarę dobry – ja do tego na wkręcanych szpilkach po jeszcze jednym dokładałem w kotle, który jeszcze mi służy za wymiennik i komorę dopalenia.
    Ty przy tych drzwiczkach masz to PW swoje – pytanie czy jedno z drugim w konflikcie nie stanie – do tego bym radził jeszcze coś takiego rozważyć – tak na marginesie w piecach Kuzniecowa też stosowane są takie rozwiązania. https://www.krosnis.pl/piec-bezrusztowy-w-rumii/

    Chodzi o to regulowane powietrze w tych drzwiczkach !!!

    Raz drzwiczki schładzać to będzie a dwa wzmocni to PW u Ciebie którym PW to nazwać trudno, bo się jara.
    @Bogusław z tym szokiem termicznym rację ma lub mieć może - ja nadmieniłem o tym, bo chyba nie wiesz jak temperatura piece kaflowe rozsadzała a tym samym i Twój piec rozsadzić może dlatego lepiej zastanowić się nad tym i to ciepło spożytkować np. do dosuszania paliwa, bo jak wiesz o tym doskonale inną kaloryczność ma paliwo o temperaturze 30*C a inną o temperaturze np. -10*C do tego ta wilgotność jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 09-12-2022 o 19:23

  9. #4829

    Domyślnie

    Coś fajnego zoczyłem - projektów fajnych masa – tu budowaniem się lubujecie więc jak raz wam to będzie : https://pl.pinterest.com/pin/337981147025791427/


    Ostatnio edytowane przez samsu ; 09-12-2022 o 21:07

  10. #4830

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokoszbudowniczy Zobacz post
    Od 2 miesiecy dziala.
    Teraz piec jest oblozony welna mineralna, 10 cm z boku, 20 z gory. Ale przydalbo by sie dolozyc wiecej.
    Drabinki wykonal mi spawacz, poziome elementy z rury kwadratowej, pionowe z okraglej( zeby latwiej dopasowac).
    Za piecem stoi zbiornik buforowy z 1000 l butli stalowej.
    Grzeje dom 140m (poniemiecki, nieocieplony) i warsztat 40m (tez nieocieplony) i wode użytkowa w zbiorniku z wezownica.
    Sprawdza sie bardzo dobrze.
    W okresie przejsciowym spalalem 2 wiadra drewna dziennie, jedno rano i jedno wieczorem.
    Teraz, przy mrozach spalam 2 taczki drewna.
    Dokladam 2-3 razybdziennie: rano, w południe i wieczorem.
    Cala powierzchnia domu jest ogrzewana do 20 stopni.
    Temperatura na wyjsciu pieca rosnie od 40 stopni rano, do 60 wieczorem i od polnocy do rana spada do 40.
    Piec jest duzy, ma ok 1,5x1.5x1.5 m.
    Dobrze magazynuje cieplo, nawet przy maksymalnym plomieniu czopuch jest tylko cieply, mozna na nim trzymac reke.
    Zawor mieszajacy jest, ale okazal sie niepotrzebny wiec jest otwarty.
    Kondensacja wystepuje tylko przy mokrym drewnie przy rozpalaniu rano gdy jest wychlodzony.
    Spala wszystko bezdymnie i bezapachowo.
    Jako wszystko mam na mysli kazdy rodzaj drewna czy mokrego czy suchego, a takze suche liscie ugniecione w pudełku.
    Gdy sie rozgrzeje to z komina przy mrozach leci skroplona para , a gdy nie ma mrozu widac tylko falowanie powietrza.
    Polecam taki piec.
    Jest prosty w obsłudze, spali kazdy rodzaj drewna, jest tani i prosty w budowie.
    Chetnie odpowiem na pytania. Kokosz
    Bufor ciepła tylko 8 kg drewna opałowego do pełnego nagrzania Sprawność pieca na drewno MPM DS 14 - https://www.youtube.com/watch?v=feYcU1vikUs
    700L bufor ciepła ogrzany z 30 do 64 stopni spalając 8kg drewna opałowego. Za pomocą tego testu sprawdzam sprawność spalania drewna w piecu zagazowującym drewno MPM DS 14. Przedstawiam wzór na moc z spalania drewna, a także podejmuje się wyzwania sprawdzenia teoretycznych wyliczeń dotyczących mocy cieplnej powstałej podczas spalania do ogrzania czynnika grzewczego instalacji centralnego ogrzewania połączonej z zbiornikiem buforowym . Tym testem umożliwiam porównanie połączenia bufora ciepła z kominkiem z płaszczem wodnym a kotłem piecem na drewno przeznaczonym do spalania drewna. To i więcej w tym filmie zapraszam

    Bufor ciepła tylko 8 kg drewna opałowego do pełnego nagrzania Sprawność pieca na drewno MPM DS 14
    Spis treści
    0:00 - 0:13 - Wstęp
    0:14 - 2:52 - Przedstawienie wyzwania
    2:53 - 4:27 - Założenia dla testu
    4:28 - 8:25 - Wzór do obliczenia mocy z spalania drewna opałowego
    8:26 - 8:57 - Przedstawienie miernika wilgotności drewna i termometru spalin
    8:58 - 10:41 - Pomiar wilgotności drewna opałowego
    10:42 - 11:09 - Ważenie drewna do testu
    11:10 - 18:28 - Test spalania 8 kg drewna do nagrzania bufora ciepła
    18:28 - 19:38 – Podsumowanie

    Obrazki do tego jeszcze być miały ale choć ociupinki, to z dysku wkleić się tego nie dało i uj z tym (takie forum) – macie je w filmie : kaloryczność drewna; wzór na zapotrzebowanie energetyczne, obliczenie zapotrzebowania energetycznego, wzór i obliczenie sprawności kotła grzewczego.

    No to chłapacy do pracy i opisy układów z wynikami obliczeń oraz uwagi o tym i z tym związane - widziane mile !!!

    Jeszcze ciekawość mnie taka dręczy :

    Palenisko jak widać bez rusztu a tym samym bez PP.
    Te dwie dziurki kwadratowe na dole, to to samo jest co te trzy dziurki kwadratowe wyżej – co razem dawać może pięć kwadratowych dziurek do napowietrzenia paleniska i to tyle i na tym koniec ???
    Jakie sterowanie do tych dziurek być może ???
    W drzwiczkach od paleniska żadnych otworów do napowietrzania nie widać.

    Czy ktoś coś wie jak to z tym jest – czy ktoś coś raczy o tym napisać mi – proszę !

  11. #4831
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Wisi tylko ramka po zdjętych drzwiczkach, odstawionych poza zdjęcie, więc dane są niepełne.
    Ten piec chlebowy z początku 20 wieku ma felery: wznosząca się podłoga uniemożliwia pieczenie potraw w garnkach/brytfannach ze względu na spływanie tłuszczu w jedno miejsce. Dwa kanały dymowe są niezgodne z prawami fizyki.

  12. #4832

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Wisi tylko ramka po zdjętych drzwiczkach, odstawionych poza zdjęcie, więc dane są niepełne.
    Ten piec chlebowy z początku 20 wieku ma felery: wznosząca się podłoga uniemożliwia pieczenie potraw w garnkach/brytfannach ze względu na spływanie tłuszczu w jedno miejsce.
    Dwa kanały dymowe są niezgodne z prawami fizyki.
    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    W drzwiczkach od paleniska żadnych otworów do napowietrzania nie widać.
    Toś Waść pojechał na ostro !!!
    https://forum.muratordom.pl/blog.php...wy-domek/page2

    https://forum.muratordom.pl/blog.php...0-Balowy-domek

    Domek taki śliczny i w tak przemyślny sposób zbudowany a wygląda na to, że ognisko domowe w nim zdupczone.

    Wskazuję na to, bo może jeszcze co uratować by się w tym dało – po tym co @ Remiks o tym, to może przy delikatnym wkładzie da się je tak zmodyfikować by ręce i nogi miało.

  13. #4833
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Wystarczy zapytać by czegoś się dowiedzieć ale samsu wystarczy popatrzeć i tyle wie ile widzi Jeśli ktoś ogrzeje dom nie spieprzonym paleniskiem w ilości drewna jak ja to zapraszam do dyskusji.
    Boguś też niestety się myli co do pieca chlebowego jeśli to o ten mój piekarnik chodzi. Wybudowane właśnie tak by podłoga nie rosła.
    Ps. A powietrze podawane w 4 miejsca sterowalne.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #4834
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Chodzi Remiks o piec chlebowy z #4829 przedstawiony za pomocą rysunku ze starej książki.

  15. #4835

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Wystarczy zapytać by czegoś się dowiedzieć
    Jeśli ktoś ogrzeje dom nie spieprzonym paleniskiem w ilości drewna jak ja to zapraszam do dyskusji.
    Ps. A powietrze podawane w 4 miejsca sterowalne.
    Pytania zadane – zaproszenie do dyskusji złożone a odpowiedzi jak nie było tak nie ma więc co @ Remiks będzie ???
    @Bogusław wykorbił się na tym szpetnie – ja w jego ślady iść nie zamierzam – co widać to widać i to wiadomym jest – piszesz o jakimś sterowaniu miejsc czterech a dziurek jest pięć – to co raczysz co napisać o tym czy nie ???

    @Kokosz - @Bogusław - też spalają - no i co – masz już wszystko by obliczyć sobie sprawność ogrzewania - więc wiesz – lepiej chyba nie mi pisać o tym – co !!!

  16. #4836
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Uściślij samsu o co chodzi z tym moim "wykorbieniem".
    Ten piecyk z szybą i pięcioma otworami na tylnej ścianie być może taki ma być ...bo tak zażyczył sobie np inwestor.
    Osobiście znam użytkownika, któremu zależy wyłącznie na jak najdłuższym paleniu się załadowanego paleniska a sprawność odgrywa dla niego rolę podrzędną, ponieważ ma drugi system na inne paliwo, który wchodzi automatycznie.
    Jeśli jednak inwestor oczekiwał co innego, to dopiero wtedy możemy mówić o nieudanej konstrukcji, którą trzeba "podrasować".

  17. #4837

    Domyślnie

    Pisze Samsu Obrazki do tego jeszcze być miały ale choć ociupinki, to z dysku wkleić się tego nie dało

    Zapodam więc ów wzór
    Eenergia potrzebna do zagrzania 700 litrów wody to : ciepło właściwe wody (4,2 kj na 1 kg) pomnożone przez róznicę temperatur i ilość wody.
    Otrzymujemy 4,2*700*35 (bo grzejemy od 30 do 65).
    Otrzymamy wynik w kilojoulach (102 900) a te po zamianie na kilowatogodziny gdzie jedna kilowatogodzina to 3600 kj da nam ilość zgromadzonej energii w zbiorniku czyli 28,5 kwh. Dalej mozna się bawić spalając różne paliwa w tym zakresie i okaże się jak sprawny kocioł się posiada.Dla purystów warto by jeszcze sprawdzić ile waży 700l wody o temp 30 C ale różnice powinny być pomijalne dla rozważań ilości drewna które samo w sobie jest nośnikiem słabo policzalnym. Kolega Samsu postarał się bardzo ważąc i mierząc to drewno, ale niestety sprzedawcy tak szwabią iż obliczenie ile kilowatogodzin kupiliśmy na przyczepie za 2000 zł jest niemożliwe. Tak jak niemozliwe jest obliczenie ile ciepła wygeneruje na dom kominek i jego otoczenie poprzez samą naturę takiego grzania gdzie przy kominku jest mocno gorąco a w korytarzach tylko ciepło. Wg mnie nic nie da zmierzenie ile ciepła trafiło do zbiornika z użyciem kominka.
    P.S.
    Norma mówi że jeden kilogram drewna zawiera 4,2 kwh energii tak więc aby załadować zbiornik owymi 28,5 kilowatogodzinami będziemy potrzebować 6,7 kilograma drewna. Zużycie rzeczywiste pokaże nam sprawność kotła bo będzie ono a pewno wyższe i tak jak zużyto 8 kg wskazuje to na sprawność w okolicach 80 proc.
    Spróbowałem wkleić obrazek z filmu - średnio się udało ale jest
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZAPOTRZEBOWANIE.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	462709
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 12-12-2022 o 08:54

  18. #4838
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Witaj Chis Zielonka.
    Twoja ŁOPATOLOGIA chyba będzie najskuteczniejsza

  19. #4839
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Pytania zadane – zaproszenie do dyskusji złożone a odpowiedzi jak nie było tak nie ma więc co @ Remiks będzie ???
    @Bogusław wykorbił się na tym szpetnie – ja w jego ślady iść nie zamierzam – co widać to widać i to wiadomym jest – piszesz o jakimś sterowaniu miejsc czterech a dziurek jest pięć – to co raczysz co napisać o tym czy nie ???
    Jeśli zapraszasz kogoś do dyskusji to po pierwsze nie swoich zdjęć bez pozwolenia nie zamieszczasz. Zaproszenie jakoś inaczej mi się kojarzy Palenisko jest troszkę zmałpowane z paleniska Piotra B ale też z amerykańskich pieców ze sporą moją modyfikacją. Powietrze pierwotnne wbrew temu co widzisz jest. Powietrze doprowadzone w 4 miejsca, każde doprowadzenie sterowane przepustnicą. Palenisko potrafi spalić ok. 12 kg drewna w 2-3 godziny i załadować w tym czasie odbiornik o wadze pewnie ponad tonę oraz sam piec. takie palenie to jednak wyjątek bo nie ma takiej potrzeby. Przy obecnych temperaturach wystarczą dwa kawałki o średnicy 25-30 cm dł 40-45 cm by palić takim załadunkiem raz na dobę i ogrzać tym dom o pow 100m2. Gdybyś poświęcił troszkę czasu to więcej można znaleźć na takim sobie ceramicznym w dziale kominki, tam troszkę pisałem w trakcjie budowy.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #4840
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Nie wiedziałem Remiks, że samsu pokazuje Twój piec
    Te 5 otworów to rozumiem, że liczysz jako jeden wlot.

Strona 242 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony