dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 358
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie mój dom w lubczyku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1100703.jpg
Wyświetleń:	10921
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	53580
    No i nadszedł wreszcie ten czas kiedy i ja mogę założyć swój dziennik. Budujemy dom w lubczyku 2 z pracowni projektowej Archon. O budowie domu marzyłam od zawsze, bardziej ja niż mój mąż, ale w końcu po dziesięciu latach małżeństwa i mieszkaniu na 51 m2 z dwójką dzieciaków powiedziałam dość chcę budować dom. No to zaczęło się szukanie projektu. Po przejrzeniu niezliczonej ilości domków padło na dom w lubczyku. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że chciałam dużą kuchnię oddzielną, zamknietą, w której postawię "normalny" duży stół i wreszcie będziemy mogli wszyscy razem do niego usiąść. Bez zmian w projekcie się nie obyło, ale o tym może później. No to projekt już był zostało "tylko" załatwienie spraw papierkowych w urzędach. No właśnie "tylko".... rok i trzy miesiące użerania się z urzędnikami, można byłoby napisać nowy rozdział, ale czy warto ? W każdym razie udało się 29.07.2010 r. dostaliśmy pozwolenie. Dalej szukanie ekipy i tutaj bardzo zaangażowali się nasi znajomi, pomogli, znaleźli mam nadzieję, że się sprawdzą. No i zaczęliśmy 23.03.2011 wytyczenie...
    Ostatnio edytowane przez basiaimirek ; 22-04-2011 o 08:00

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1100706.jpg
Wyświetleń:	10904
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	53581

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1100726.jpg
Wyświetleń:	10920
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	53583
    no i ławy i zbro
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1100732.jpg
Wyświetleń:	10920
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	53588
    jenie coś juz widać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1100725.jpg
Wyświetleń:	10912
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	53582

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ławy udało się zalać przed świętami teraz przerwa, po świętach ruszamy dalej. Wczoraj podliczyłam wszystkie nasze koszty związane z budową począwszy od mapek, projektu, architekta, kupna garażu tzw. blaszaka no i materiał jaki dotychczas żeśmy kupili wyszło tego na 23 tys. Nieźle nawet się nie spodziewałam, że tyle kasy już poszło a to dopiero ławy... Teraz może trochę o zmianach w projekcie. Już wspominałam, że kupiliśmy gotowy projekt dom w lubczyku odbicie lustrzane 2G. Nasze zmiany to: z tych większych zmian z przodu doprojektowaliśmy wykusz powiekszając tym trochę nasz salon, cały budynek wydłużyliśmy o jakieś 1,20 m powiększając kuchnię i znowu salon. Na dole w łazience przesunęliśmy ściankę po to żeby weszło tam okno (łazienka bez okna to jak dla mnie nieporozumienie) fakt, że zmniejszył sie trochę pokój tzw. gabinet, ale wolę mieć okno w łazience, dalej klatka schodowa wysunięta po to by ze schodów zabiegowych zrobić schody ze spocznikiem. No i oczywiście dom podpiwniczony, ale tylko pod częścią mieszkalną pod garażem już nie.
    Ostatnio edytowane przez basiaimirek ; 22-04-2011 o 08:19

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ula1976

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Scinawka Srednia
    Kod pocztowy
    57-410
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Jestem zainteresowana budową tego samego domu. Pani pisze, że pani dom będzie podpiwniczony i ja również chciałabym aby miał piwnicę ale nie wiem w jaki sposób to rozwiązać. Cz mogłaby pani udzielić mi kilku wskazówek i rad. Z góry dziękuję pozdrawiam. Ula

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam pierwszego gościa w moim dzienniku. Jak już wcześniej pisałam dom jest podpiwniczony tylko pod częścią mieszkalną pod garażem już nie. Polegało to na tym, że koparką zrobiliśmy wykop tylko pod częścią użytkową natomiast garażu w ogóle nie ruszaliśmy. Gdy zostały już zrobione ławy i ściany piwnic wtedy ręcznie zrobiliśmy tzw. ławę schodkową pod garażem. Myślę, że projektant, który będzie Pani adoptować projekt będzie wiedział o co chodzi z tą ławą schodkową. Wkleję parę fotek bo trochę się zmieniło na naszej budowie.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [/img]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1100929.jpg
Wyświetleń:	505
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	66458   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1100933.jpg
Wyświetleń:	514
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	66459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1110153.jpg
Wyświetleń:	481
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	66463   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1110158.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	66464   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1110160.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	66465  

    Ostatnio edytowane przez basiaimirek ; 21-07-2011 o 15:49

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ula1976

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Scinawka Srednia
    Kod pocztowy
    57-410
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nad piwnicą muszę się jeszcze zastanowić, być może z niej zrezygnuję. Pisze pani że wydłużyła budynek , zrobiła schody ze spocznikiem, łazienkę poszerzyła wstawiając okno. Czy za te zmiany dodatkowo się płaci?.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak za takie zmiany tzw. adaptację projektu się płaci w moim przypadku jakieś 1800,00 zł

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam! ładny domek się buduje i widzę temp[o prac niezłe my też mamy piwnicę pod częścią mieskzalną ,ale była już w projekcie. Trzymam kciuki za dalsze postępy!! Też się zastanawiam nad zmianą schodów, bo są zabiegowe, wyrysował wam je architekt?

    Co do adaptacji to dodam tylko, że i tak trzeba ją zrobić, nawet jeśli nic się nie zmienia w projekcie więc ew. koszt zmian jest naprawdę niewielki
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak schody wyrysował nam nasz architekt uważam, że to była jedna z lepszych decyzji

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A teraz trochę inspiracji. Zacznę od kuchni marzy mi się kuchnia angielska
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	066[1].JPG
Wyświetleń:	657
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	66562Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	042[1].JPG
Wyświetleń:	637
Rozmiar:	24,9 KB
ID:	66563Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-simplicity-kitchen-1107-xlg-1[1].jpg
Wyświetleń:	588
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	66564Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-simplicity-kitchen-1107-xlg-65321804[1].jpg
Wyświetleń:	574
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	66565

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Natknęłam się na takie płytki bardzo mi się podobają te w kształcie cegiełek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	469_big[1].jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	66566

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lubczyk2

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    My też jesteśmy zachwyceni Lubczykiem 2. Budowę rozpoczniemy na wiosnę okolice Bolesławca Śląskiego. W sierpniu czy wrześniu będziemy mieli już zaadoptowany projekt i pozwolenie. Podobnie jak Państwo doprojektowaliśmy piwnicę pod częścią mieszkalną. Poszerzyliśmy też garaż z 310 cm do 450. na jesieni chcielibyśmy zakupić bloczki fundamentowe i może stal.
    Proszę o odpowiedź ile bloczków i w jakim wymiarze potrzeba do wybudowania piwnicy. Może macie Państwo jakieś uwagi czy pomysły?
    Z góry dziękujemy za odpowiedź.
    Pozdrawiamy
    [email protected]

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na piwnice wyszło około 3900 szt. bloczków o wymiarze 38x24x14. A u nas mury pną się do góry. Dzisiaj panowie zaczęli murować już ściany w środku. Niestety drenaż wokół domu nadal nie zrobiony u nas ciągle pada...

  16. #16

    Domyślnie

    witam sie u Ciebie Basiaimirek Pisze chyba Basia? mozna tutaj pisac?

    Musze poszukac projektu albo wklej go moze bo jestem ciekawa jak ta kuchnia jest oddzielona? wszystkie projekty archonu sa podobne, juz widze po fundamentach np wykusz w jadalni

    A inspiracje no cóż Haus of Phila to klasyka)))))) gdybym miała wybierac teraz to nie wiem czy jednak nie wybrałabym takiej kuchni jak ona ma, mimo ze moja błyszczaca jest bardzo ładna hehhe ale skromnosc
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oczywiście, że pisze basia. Spróbuję wkleić rzut parteru może mi się uda. Jeśli chodzi o wykusz to ten w salonie jest przeze mnie doprojektowany a cały dom wydłużony o jakiś metr.http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m47970cf53e056

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na budowie prace powoli idą do przodu. Udało nam się wreszcie zasypać piaskiem garaż i zalać go betonem oraz obsypać na zewnątrz gliną przez co zmniejszyła się nasza góra gliny. Uświadomiłam sobie jednak, że będę potrzebowała tej gliny bardzo dużo żeby obsypać cały dom dookoła. Mamy już także zrobione nadproża nad oknami. Powoli przygotowujemy się się do szałowania stropu.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drugi dzień walczę na budowie i wyciągam gwoździe z desek. Rąk już nie czuję, odcisków nie liczę, siniaków na nogach też, a końca nie widać. Mam nadzieję, że od poniedziałku przyjdą już murarze i zaczą deskować strop. Robota trochę stanęła nie było ich przez ostatnie dwa tygodnie. Ale ja przynajmniej zrobiłam trochę porządku na budowie. No i od poniedziałku mam dwa tygodnie urlopu. Pierwszy urlop od niepamiętnych czasów, który spędzimy w domu... no cóż budowa...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No tak urlop się skończył. Już nawet nie pamiętam, że na nim byłam. Stwierdzam, że nawet urlop spędzony w domu jest fajny. Udało nam się nawet wyskoczyć na cztery dni do Pragi (taka niespodzianka od mojego męża na 10 rocznicę ślubu. A na budowie właśnie zbroimy strop. Optymistyczny plan był taki, że będziemy zalewać na koniec września, ale widzę że chyba nie damy radę. Domek powoli nabiera kształtów...A teraz fotorelacja

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony