dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Kontakty - wysokość montażu

    Czy kontakty elektryczne muszą być zamontowane na wysokości +-30cm, czy mogę je zamontować bezpośrednio przy podłodze? Dlaczego nie? Czy jakieś przepisy to regulują?

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie dolna krawędź ok 10 cm od podłogi.

    Jeżeli jest przepis który to reguluje to chyba padnę. Na pewno ma też świetne uzasadnienie.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas też chyba ok. 10 cm nad podłogą

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma przepisów. Wszystko zależy od tego czym chcesz je załączać - dłonią czy stopą (oczywiście to "przenośnia").

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaltam
    Nie ma przepisów. Wszystko zależy od tego czym chcesz je załączać - dłonią czy stopą (oczywiście to "przenośnia").
    Pytanie dotyczyło kontaktów, a nie łączników

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    ..
    Pytanie dotyczyło kontaktów, a nie łączników
    fajnie, tylko co to są kontakty

  7. #7

    Domyślnie

    a "kontakty" w potocznym rozumowaniu oznaczają bardziej gniazda niż łączniki

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Mówimy: "włącz coś do kontaktu", choć jak słusznie powiedział przedmówca powinno być "do gniazda".

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał cieszynianka
    ..
    Pytanie dotyczyło kontaktów, a nie łączników
    fajnie, tylko co to są kontakty
    Dobrze formalisto - gniazda elektryczne
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał cieszynianka
    ..
    Pytanie dotyczyło kontaktów, a nie łączników
    fajnie, tylko co to są kontakty
    kontakt - zamurowana swinia w scianie

    przeciez to wszyscy wiedza

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pavulon
    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał cieszynianka
    ..
    Pytanie dotyczyło kontaktów, a nie łączników
    fajnie, tylko co to są kontakty
    kontakt - zamurowana swinia w scianie

    przeciez to wszyscy wiedza
    No tak, nie dosyć, ze prosiaczka zamurowali, to jeszcze mu do nosa bolce wkładają

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Mówimy: "włącz coś do kontaktu"...
    ja tak nie mówię.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trurl
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mówimy: "włącz coś do kontaktu"...
    ja tak nie mówię.
    Mówisz: "włóż wtyk elektryczny do gniazda elektrycznego"? Albo "wciepnij druta do dziura" hehe
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: Kontakty - wysokość montażu

    Cytat Napisał Qura
    Czy kontakty elektryczne muszą być zamontowane na wysokości +-30cm, czy mogę je zamontować bezpośrednio przy podłodze? Dlaczego nie? Czy jakieś przepisy to regulują?
    Montuj przy podłodze. a jak se przypadkowo zalejesz chałupę, to co wtedy powiesz? coś o przepisach, czy twojej głowie?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  15. #15

    Domyślnie Re: Kontakty - wysokość montażu

    Cytat Napisał retrofood
    Montuj przy podłodze. a jak se przypadkowo zalejesz chałupę, to co wtedy powiesz? coś o przepisach, czy twojej głowie?
    Dlatego pytam. Niżej tj. 1-2 cm nad listwą przypodłogową, bardziej mi się podoba. Salonu raczej nie zaleję aż tak wysoko. A w biurach "gniazda elektryczne" czasami montuje się nawet w podłodze. I tu wspomnę, że zalane wodą biuro już kiedyś widziałem - wody ok 20 cm, było to kilka lat temu po ostrej ulewie, a biuro znajdowało się w kamienicy w "piwnicy".

  16. #16

    Domyślnie

    A ja się podepnę i zapytam jaka powinna być, albo jaką macie odległość włącznika od krawędzi ściany, a w zasadzie na ogół od futryny drzwi?
    Mam na myśli odległość w poziomie
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Więc ostatecznie odpowiadam:
    NIE MA unormowania tych odległości. Są tylko zalecenia ogólne.
    Zresztą tu na forum obrazki zalecanych stref montażu osprzetu były kilka razy przedstawiane. Jak się wam nie chce szukać to i mnie też.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: Kontakty - wysokość montażu

    Cytat Napisał Qura
    Niżej tj. 1-2 cm nad listwą przypodłogową, bardziej mi się podoba. Salonu raczej nie zaleję aż tak wysoko. A w biurach "gniazda elektryczne" czasami montuje się nawet w podłodze. I tu wspomnę, że zalane wodą biuro już kiedyś widziałem - wody ok 20 cm, było to kilka lat temu po ostrej ulewie, a biuro znajdowało się w kamienicy w "piwnicy".
    taka instalacja po zalaniu to trochę schnie.
    a odnośnie gniazd przy podłodze, to ja odradzam nie dlatego, że nie wolno, tylko, że są duże problemy z dobrym podłączeniem przewodów w takim miejscu. Człowiek nie małpa i rąk do podłogi nie ma. Jeśli to jedno gniazdko, to pół biedy, A jeśli kilka, kilkanaście, to pozycja pracy jest tak niewygodna, że montujący akceptuje byle jakie przykręcenie aby tylko zmienić pozycję ciała.
    Z doświadczenia wiem, że im niżej gniazdka, tym więcej potem usterek.
    No, ale możesz tego przypilnować, lub popróbować samemu. Na początek spróbuj połączyć przewody w gniazdku, które znajduje się 30 cm od winkla i na poziomie podłogi.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #19

    Domyślnie

    Dla tych co się zestarzeli i nie mogą bardzo się schylać lub kucać, wygodna wysokość to 50cm !

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Dla tych co się zestarzeli i nie mogą bardzo się schylać lub kucać, wygodna wysokość to 50cm !
    a o tym, że nie zawsze się ma 30 lat to radzę już teraz pomyśleć zwolennikom gniazd przy podłodze. Bo se potem wtyczki nie wetkną nawet na klęczkach.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony