dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kamik1000
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Dogodny c148A - AK

    Co komu ślina na klawiaturę przyjdzie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Lasek macie fajniuczki!
    Projekcik tez niczego sobie. A wkleilbys zdjecie domku jak w projekcie wyglada.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kamik1000
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Ale jakie zdjęcie? front, przekrój?

    Ten lasek to jeszcze nic, z drugej strony jest fajniejszy

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wszystkie, wszystkie

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kamik1000
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    O ja wszystkie

    ile to skanowania

    Ale postaram się. Jakieś zainteresowanie tym projektem? Oczywiście mogę pomóc

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kornelia34

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Działeczka w sam raz. moja ma 31 arów zagospodarowanie jej , ogrodzenie to sa ogromne koszta. Ciągle dokupuje krzaki i trawe. U nas było z sąsiadami gorzej bo przez 8 lat robili co chcieli, rzucali smieci i tak dalej. dOMEK JAK POWSTANIE TO BEDZIE CALKIEM LADNIE. jA za projekt (w sumie dorysowanie piętra) placilam 2000, a za nadzor budowlany zapłace 750. Tez czekam na pogode. Mieszkamy na dole na powierzchni 100 m ale uparłam sie i chcemy zamieszkac na gorze, zrobimy osobne wejscie co zrobie z dołem? .Moze kiedys moja corka tam zamieszka.
    Kornelia

  7. #7
    Akrimka
    Guest
    Akrimka

    Domyślnie

    Kamik100
    Witam cie w twoich komentarzach.
    Zaskoczyłeś mnie tym ze twoja zona pochodzi z okolic Tarnowa, ja tez z tamtad jestem!!!!
    Powodzenia w transporcie materiałów. Na pewno sie uda. Daj znac jak ci to pojdzie. Sam sie zastanawiam bo ja mam tam drewno na południu...

    Pozdrawiamy

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kamik1000
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Niestety, nie transportujemy materiału . Trochę nas to przerosło organizacyjnie. Niestety, stety będzie porotherm 25+15.

    Miło mi, że nie tylko ja darzę ludzi z Tarnowa i okolic sympatią

  9. #9

    Domyślnie

    [wpis przeniesiony z dziennika budowy]

    Cytat Napisał Śnieciu
    Witam Was..

    Jesteśmy na identycznym etapie budowy C148a.Nasza działka jest ciut większa, 900 m2-21/43m.Dzisiaj geodeta wytyczył nam zarys budynku na działce.Okazało się, że to wielka chałupa na takiej działeczce-na planach wyglądało inaczej!!!!Oczywiście były jaja z podłączeniem prądu, wody-urzędy..Dokumenty zaczęłliśmy załatwiać 01.07.2008r.Zaczynamy wykopy 04.05.2009r.
    Projekt przyjęłliśmy bez istotnych zmian.Zlikwidowaliśmy 3 okna dachowe (będą po dwa w pomieszczeniach),a dołożyliśmy obok balkonowych-wspólny słupek- po jednym o wymiarach 90x90.
    Koszty jakie poniesiemy na stan zero-ok. 40000 zł (materiały-bloczek fund.-2,9zł/szt,stal-2zł/kg,beton B20-220 zł/m3-tylko taki dajemy, nie rozdrabniamy sie na chudy,gruby,inny,nie wiem ile styropian??).Czy będzie mniej zobaczymy???Na ściany wybraliśmy Ytong 24 cm+styropian min 15 cm..
    Chętnie podzielimy się innymi informacjami podczas budowy..
    Życzymy szybkich i owocnych postępów w budowie..
    pozdrawiamy...
    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik92645.htm

  10. #10

    Domyślnie

    Hej
    Właśnie dziś pzeglądałem katalog Muratora w sklepie i też ten dom mi wpadł w oko. Chętnie pośledzę Waszą budowę. Ja jeszcze mam jakiś czas do tego szczęśliwego momentu. Póki co pracuję przy tym. A dokładniej przy drewnie. Zastanawialiście się nad wykonawcą drewna na więźbę (tartakiem)? Bo to nie takie proste jak się wydaje. Ten przemysł jest dziwny w Polsce, w boomie budowlanym wszyscy rzucili się na produkcję więźby, bo był straszny popyt. I zginęły sprawy wymogów wytrzymałościowych, wymogów konserwacyjnych i inne. Dobrze się nad tym zastanówcie, bo dach niełatwo zmienić czy naprawić, a koszt bardzo dobrej jakości dachu (razem z pokryciem) jest taki jak zrobienia i wyposażenia... łazienki! Więc warto.
    Na stronie www.wiezby.com.pl jest poradnik - poczytajcie zanim zdecydujecie. Jak coś - służę pomocą.
    Powodzenia!

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kamik1000
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    heloł, ktoś w ogóle czyta mój dziennik? Dawajcie jakieś komentarze bo stracę zapał

  12. #12

    Domyślnie

    Witaj! Jeszcze mnie tu nie było, więc Dzień Dobry wszystkim!
    Opowiedz troszkę o stropie, dlaczego taki? Ja też się zastanawiam, choć jeszcze nie buduję Ale... ale... szukam informacji i podpowiedzi, aby wybrać jak najlepsze rozwiązania! Pozdrawiam!

  13. #13
    Akrimka
    Guest
    Akrimka

    Domyślnie

    No piekny bunkier macie zalany, przed ostanimi wiatrami było sie gdze schowac. Zdązyliście w ostaniej chwili, a i podlewać nie musiałeś.
    Pozdrawiam i trzymamy kciuki.
    MArcino

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kamik1000
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał boratom
    Witaj! Jeszcze mnie tu nie było, więc Dzień Dobry wszystkim!
    Opowiedz troszkę o stropie, dlaczego taki? Ja też się zastanawiam, choć jeszcze nie buduję Ale... ale... szukam informacji i podpowiedzi, aby wybrać jak najlepsze rozwiązania! Pozdrawiam!
    Strop lany, bo:

    1. Jest trwały i sprawdzony
    2. Jest tańszy
    3. Lepiej tłumi (mniej też drga - jeżeli da się belki zbrojeniowe poprzeczne tak jak u mnie)
    4. Można w nim kuć, wiercić bez obaw, że trafi się na belkę od gęstożebrowego

    to tyle tak na gorąco. Drugi też będzie lany

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Dziękujemy, nam też się bardzo podoba
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  17. #17

    Domyślnie

    No pozdrawiam widoki i dziennik super czeka na więcej fotek i i opisów.
    Mam prośbę czy mozecie przedstawic zestawienie czego i ile poszlo do tej pory na waszej budowie .

    pozdrawiam

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Witam...chyba Was zasypało, bo nie ma żasnych nowych wpisów. A jak tam okna w styczniu - wstawione, coś udało się do przodu ruszyć zbudową? My jesteśmy na podobnym etapie i stoimy od grudnia...niestety. Pozdrawiam i czekam na c.d.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kamik1000
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    no niestety my też stoimy. od 14 grudnia chyba. Dach niedokończony, okien nie ma, bo albo mrozy albo śniegi. Istny pogodowy armagedon. Wstępnie jestem umówiony na zakładanie okien 13 marca. Do tego czasu powinno już choć w części być po zimie.

    pozdrawiam,

  20. #20

    Domyślnie

    Gdy będę na takim etapie jak Wy - też będę na zimę psioczyć, ale teraz...
    Boziu! Dzięki za te śniegi - przynajmniej będę wiedziała jak u nas na działce śniegi i wody się zachowują
    Czekam na wiosnę i dalsze wasze postępy na budowie - pozdrawiam

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony