dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: kominek

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna1983

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    2

    Domyślnie kominek

    mam w małym domku kominek od kilku lat, ogólnie sprawdza się , właściwie stanowi główne żródło ogrzewania. ciepłe powietrze rozprowadzane jest do pomieszczeń na parterze. jest jeden problem-przy kratkach wylotowych powietrza ciepłego oraz na suficie nad kominkiem tworzą się ciemne smugi .
    włąściwie trzeba malować pomieszczenia po każdym okresie grzewczym.
    może ktoś ma spośsób na rozwiazanie problemu-może założenie filtrów na kratkach?
    Z góry dziekuję za odpowiedż.[/quote][/i]

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie jakiekolwiek filtry niewiele poprawią, bo ciemne smugi powstaja z cyrkulacji ciepłego powietrza, które "namiata" tam kurz, który zawsze masz w pomieszczeniu. Pomóc może jakiś daszek nad kratką, który rozproszy strumień ciepłego powietrza pod sufitem, lub wprost zaistalowanie czegoś na tym kawałku sufitu, co możesz wymienić/wyczyścić.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie Re: kominek

    Cytat Napisał anna1983
    mam w małym domku kominek od kilku lat, ogólnie sprawdza się , właściwie stanowi główne żródło ogrzewania. ciepłe powietrze rozprowadzane jest do pomieszczeń na parterze. jest jeden problem-przy kratkach wylotowych powietrza ciepłego oraz na suficie nad kominkiem tworzą się ciemne smugi .
    włąściwie trzeba malować pomieszczenia po każdym okresie grzewczym.
    może ktoś ma spośsób na rozwiazanie problemu-może założenie filtrów na kratkach?
    Z góry dziekuję za odpowiedż.
    [/i][/quote]
    No i tu występuje wyższość kominka z płąszczem wodnym nad kominkiem powietrznym przy wkładzie wodnym inaczej rozkłada się ciepło a nośnikiem nie jest powietrze kture brudzi sufity a woda grzewcza i kaloryfery bądz podłogówka
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    No i tu występuje wyższość kominka z płąszczem wodnym nad kominkiem powietrznym przy wkładzie wodnym inaczej rozkłada się ciepło a nośnikiem nie jest powietrze kture brudzi sufity a woda grzewcza i kaloryfery bądz podłogówka
    A nad kaloryferami to nie masz czasem smug?? Moze nie takie jak przy kratkach ale i tak sie zrobia. Wg mnie sa 2 rozwiazania. Dołozyc turbine do ukladu i pozakladac filtry(ja tak mam i nie mam pojecia jak wyglada zabrudzony sufit koło kratek) lub pomalowac sufit farba lateksowa lub inna zmywalna i przecierac sobie sufit od czasu do czasu (np .PARA)

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Rozwiązanie jest jeszcze inne - nie zakładać na wylot zwykłego anemostatu, tylko taki, który kieruje powietrze w dół a nie na boki. Gdzieś tutaj na forum było to opisywane i porównywane.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    np takie


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony