dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    No jeśli kupujesz domki:
    http://forum.muratordom.pl/post3279742.htm#3279742
    na licytacjach komorniczych czyli chcesz budować swoje szczęście na cudzej krzywdzie to nie oczekuj teraz cudów.
    Oliwa nie żywa ale zawsze sprawiedliwa!
    Większych bzdur nie czytałem A może to był oszust, który nie płacił podatków i dorobił się "na lewo"...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    Tylko skoro ktoś coś sprzedaje legalnie, na dodatek w atrakcyjnej cenie to gdzie jest coś nagannego ?
    Nie kupi ten to inny klient.
    A jak mieszkania można wykupić za symboliczną złotówkę, te same za które niedawno musieli ludzie zapłacić duże pieniądze, to co też nie wykupić bo to nie moralne ?
    Widzę, że nie widzisz w tym nic złego, że gro osób może lub mogło wykupić mieszkania za złotówkę.
    Tyle tylko, że za to jeśli nawet nie ty czy ja zapłacę to z pewnością nasze dzieci. Ale co tam skoro młode są no nie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker
    Większych bzdur nie czytałem
    No to może zacznij w końcu częściej czytać.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    A co to ma do mojego pytania?
    Naprawdę nie rozumiesz czy tylko udajesz?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    przyczepić się trzeba do "systemu" i komornika a nie od gościa, który chce gdzieś mieszkać
    Owszem czepiam się chorego systemu ale od czegoś trzeba zacząć.
    A autor postu wręcz pisze:
    Cytat Napisał Tomek_1974
    Dom, który kupiliśmy pochodził z llicytacji komorniczej ...Wszystko działa jak należy, nic się nie sypie,nic nie wyłazi......
    Czyli miałem ZAJEBISTE SZCZĘŚCIE !!! czego i innym nabywcom życzę
    a ja tu powodu do chwalenia się takim stanem rzeczy nie widzę.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Czy aby Ciebie jakowaś zawiść nie zaślepia? Czy pisze aby pisać takie dyrdymały?! Licytacja to normalna sprawa. Ot takie życie. Oczywiście nikomu tego nie życzę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    taaaaa..... Komornik do spółki z przyszłym kupującem podstępem a wręcz groźbą wpychali przyszłemu bankrutowi kredyty i pożyczki hipoteczne... Na koniec podstępem namówili media markt na raty zero procent i niczego nieświadomy przyszły bankrut zakupił sobie wypasioną lodówkę sajd baj sajd oraz kino domowe z wilelką plazmą.

    A potem jak zobaczył że jego pensja nie stracza na opłacenie rat to sie zadziwił. A ONI tylko na to czekali. Niegodziwcy.

    Jestem za tym żeby wszystkie niespłacone pożyczki umażać. I żeby bogaci je spłaacali. Pan Orko na pewno sie dorzuci. Bo taki solidarny jest. Dobry dla ludu. Nie myślałeś żeby zostać politykiem? Jednemu udało się na tym wypłynąć. Ba - opalił sie i zostałe wicepremierem.

    Rozważ Waść czy nie warto.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker
    Cytat Napisał orko
    No jeśli kupujesz domki:
    http://forum.muratordom.pl/post3279742.htm#3279742
    na licytacjach komorniczych czyli chcesz budować swoje szczęście na cudzej krzywdzie to nie oczekuj teraz cudów.
    Oliwa nie żywa ale zawsze sprawiedliwa!
    Większych bzdur nie czytałem A może to był oszust, który nie płacił podatków i dorobił się "na lewo"...
    Orko, a z Tobą wszystko ok ?? zazdrość przemawia, czy zwykła głupota ?

    Broker - brawo

  9. #29

    Domyślnie

    No proszę jaka "solidarność".
    Odpowiem wam za jednym zamachem cytując perełkę:
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Licytacja to normalna sprawa. ...
    Oczywiście nikomu tego nie życzę.
    ot taka to "normalna" sprawa.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    No proszę jaka "solidarność".
    Odpowiem wam za jednym zamachem cytując perełkę:
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Licytacja to normalna sprawa. ...
    Oczywiście nikomu tego nie życzę.
    ot taka to "normalna" sprawa.

    Rwanie zęba tez nie jest przyjemne, acz czasem niezbędne



    Masz traumę, coś Ci zlicytowali ?? oj biedny miś

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    No proszę jaka "solidarność".
    Odpowiem wam za jednym zamachem cytując perełkę:
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Licytacja to normalna sprawa. ...
    Oczywiście nikomu tego nie życzę.
    ot taka to "normalna" sprawa.
    a o odpowiedzialności za własne czyny to słyszałeś?
    Licytacja jest zwykle konsekwencją braku tejże.

  12. #32

    Domyślnie

    No cóż maleczko dopraszasz się specjalnego traktowania więc proszę:
    http://forum.muratordom.pl/post3864487.htm#3864487
    :
    Cytat Napisał malka
    bo ja juz tak srednio rozwinięta jestem, czas się z tym pogodzić

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    No cóż maleczko dopraszasz się specjalnego traktowania więc proszę:
    http://forum.muratordom.pl/post3864487.htm#3864487
    :
    Cytat Napisał malka
    bo ja juz tak srednio rozwinięta jestem, czas się z tym pogodzić



    żenujące ale jak argumentów brak

    no to powiesz co Ci zlicytowali, czy jeszcze jekieś moje żarciki wywleczesz

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    ...Odpowiem wam za jednym zamachem ...
    Gdybyś to zrobił za jednym zamachem to może by to miało jakiś sens ale Ty machasz swoimi palcami po klawiaturze całkiem bez sensu! . Myślałem, że to tylko zawiść. Z niepokojem spytam tylko czy aby dobrze się czujesz i czy w domu wszyscy zdrowi? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Wracając do tematu

    Cytat Napisał Tomek_1974

    Z jednej strony, skoro mam pustkę powietrzną to nie powinno być widać kaloryferów, a z drugiej, skoro je wida, to możej est sens obłożyćdom styropianem...
    Myślisz prawidłowo, tylko ta pustka jest źle wykonana i przez to nie stanowi żadnej izolacji. Ma pełno dziur i tam hula wiatr - moim zdaniem to lepiej aby jej nie było. Obłożenie styropianem a nawet otynkowanie załatwi mankament w tym miejscu. można też ją wypełnić odpowiednim materiałem izolacyjnym.
    myślenie jest przyszłością

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha
    Wracając do tematu

    Cytat Napisał Tomek_1974

    Z jednej strony, skoro mam pustkę powietrzną to nie powinno być widać kaloryferów, a z drugiej, skoro je wida, to możej est sens obłożyćdom styropianem...
    Myślisz prawidłowo, tylko ta pustka jest źle wykonana i przez to nie stanowi żadnej izolacji. Ma pełno dziur i tam hula wiatr - moim zdaniem to lepiej aby jej nie było. Obłożenie styropianem a nawet otynkowanie załatwi mankament w tym miejscu. można też ją wypełnić odpowiednim materiałem izolacyjnym.
    Tak jak w treści jeżeli jest tak jak opisałeś przyczyn strat ciepła moze być wiele:

    1. ściany warstwowe wykonywane w okresie lat 80 tych mają wiele niedoróbek, jak w tekście wyżej nie wiadomo co jest w tej pustce jaki jest jej stan, jeżeli nie decydujesz się na docieplenie zew warto pomysleć nad wtłoczeniem granulatu

    2. zrozumiałem, że na stropie pomiędzy poddaszem a I piętrem na podłodze jest rozłożona wełna gr 20 cm nie jest to szczyt ale spełnia min

    3. warto sprawdzić jak wygląda temat okien
    4. ktoś wcześniej wspominał jak jest docieplony wieniec no właśnie jeżeli tam jest ściana warstwowa nie wiadomo co jest pomiędzy wieńcem, myśle że nic ciekaweo jest wieniec i dokotwiona ściana zew

    5. sądze, że skoro na ścianie zew pojawiają się wyraźnie kształty pustaków, widoczny kaloryfer to znaczy, że punkt rosy zamist smigać w pustce powietrznej śmiga w warstwie zewnętrznej przegrody

    6. warto zainteresować się też elementami cokołu, podłogi jak tam temat wygląda

    7. warto zainteresowac się też ważną a czesto pomijaną sprawą czyli wentylacją czy oby tam nie ma za dużych strat

    6. ja bym docieplił budynek do samej góry ściany czyli do wysokości pomiędzy krokwiami, dołożył 5 cm wełny na strop nieużytkowego poddasza to na poczatek i obserwował co się dzieje.
    Dawid K.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    No proszę jaka "solidarność".
    Odpowiem wam za jednym zamachem cytując perełkę:
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Licytacja to normalna sprawa. ...
    Oczywiście nikomu tego nie życzę.
    ot taka to "normalna" sprawa.
    Kolego, jak masz jakiś problem z licytacjami komorniczymi, to zmień tabletki, albo łykaj tylko połowę dawki.
    Dom kupiłem za zarobione przeze mnie i opodkatkowane pieniądze i nikogo przy tym nie okradłem/skrzywdziłem/oszukałem.
    Tyle w temacie licytacji...

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63
    Może masz mostki na nie ocieplonych wieńcach stropów ?

    Moja sugestia : zorganizuj sobie termowizję lub jeszcze lepiej na własność, na lata zakupić pirometr z podziałką 0,1 st.C i optyka min 1:10 (200-300zł) i "pstrykaj" po narożach, podlogach, sufitach, scianach. Wtedy masz większe szanse znalezienia słabych stron Twojego domku.

    Darek63
    Czy kolega mógłby przybliżyć powyższą metodę np z konkretnym przykładem i ceną pirometru ?? Nie kumam stwierdzenia "optyka min 1:10".

    Ciekaw jestem kosztów bo jak sądzę do amatorskiej metody znalezienia "dziury w całym" skąd wieje chłodem pewnie by wystarczyło (mam nadzieję że w rozsądnych kosztach) bo kamery termowizyjne to chyba poziom nie setek a tysięcy.


    pozdr.
    zebacz

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony