dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Czy należy na zimę podciąć gałązki wierzby japońskiej

    Czy należy na zimę podciąć gałązki wierzby japońskiej. Posadzone na jesieni b.r.

  2. #2

    Domyślnie wierzba

    Dołączam się do pytania. Mam prawie 2 m drzewka. Sądzę, że należałoby na zimę podciąć gałęzie. Tak podcinane widziałem w sklepie ogrodniczym. Nie wiem tylko, czy o taką odmianę wierzby chodziło.

  3. #3

    Domyślnie

    Wierzba skupiona Hakuro-Nishiki (japońska)
    Salix integra Hakuro-Nishiki
    Forma kulista. Pędy czerwone w stanie bezlistnym. Bardzo ozdobne są pędy i liście biało-różowo-zielone, starzejąc się zielenieją. Ponieważ najładniej wyglądają młode przyrosty należy mocno przycinać.
    Ogólną cechą wymienionych tu wierzb jest ich (mniej lub więcej) powolny wzrost. Osiągają one niewielkie rozmiary ('miniatury') dlatego doskonale nadają się do sadzenia nawet w bardzo małych ogrodach. W naturalnych środowiskach, (często górskich) tworzą formy krzaczaste lub płożące się. Miniaturowe wierzby są najczęściej szczepione na grubych pędach gatunków silnie rosnących. Wysokość pnia dobrana jest do siły i charakteru wzrostu poszczególnych odmian i wynosi od 60 do 170 cm. Dekoracyjność wierzb miniaturowych jest wielostronna: pokrój korony, kształt, wielkość i barwa liści oraz pędów, a przede wszystkim wiosenne kwiatostany 'kotki'. 'Kotki'- kwiaty męskie, zależnie od odmiany są srebrzyste, pomarańczowe, czerwone, czarne, a w czasie kwitnienia żółte. Kwiaty dostarczają pyłku i nektaru. Wierzby wymagają corocznego silnego przycięcia po przekwitnięciu. Rosną na każdej glebie, byle wilgotnej i słonecznym stanowisku. Pięknie wyglądają sadzone pojedynczo lub w grupach, w pobliżu zbiorników wodnych, jak i ogrodach skalnych. Można również uprawiać je w pojemnikach, wykorzystując do dekoracji tarasów, balkonów itp.
    Opis- L. Kurowski

    Inne rośliny tu:
    http://www.pinus.net.pl/spis.php?grupa=l&sortuj=nazwa

  4. #4
    Guest

    Domyślnie wierzby

    Piękne dzięki za tak szczegółową odpowiedź. Dziś przyciąłem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat z mojej strony:

    Wierzby wymagają corocznego silnego przycięcia po przekwitnięciu
    Wierzby kwitną (baziują) wiosną to właśnie wiosną należało je przyciąć. Pospieszyłes się drogi Gościu.
    Przyjmijcie do wiadomości, że żadnych roślin nie tniemy na zimę lecz wiosną (w niektórych przypadkach także latem)..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  6. #6
    Kasiulka
    Guest
    Kasiulka

    Domyślnie

    A czy taką wierzbę można przesadzić? Jak to zrobić i kiedy ? Ma około 6 lat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony