dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 210
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar malfi
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O powiększaniu domu nie ma mowy. Na pewno nie będzie to więcej niż 60 metrów. Tym bardziej, że zamierzam mieszkać sama i więcej naprawdę mi nie potrzeba. Zdecydowałam się na budowę, ponieważ znajomy buduje dom 140 mkw i na stan surowy zamknięty, w dodatku z garażem i piwnicą, wydał do tej pory 80 tyś. Policzyłam więc, że mój ponad dwukrotnie mniejszy będzie w tym stanie kosztował poniżej 40 tyś. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce, ale jest wiele osób, które mnie przekonują, że na Podkarpaciu można wybudować dom za naprawdę niewielkie pieniądze.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał malfi Zobacz post
    O wydał do tej pory 80 tyś. Policzyłam więc, że mój ponad dwukrotnie mniejszy będzie w tym stanie kosztował poniżej 40 tyś. .
    Pisałam o kosztach stałych. Mały dom jest znacznie droższy w przeliczeniu na m2, niż duży

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał malfi Zobacz post
    O powiększaniu domu nie ma mowy. Na pewno nie będzie to więcej niż 60 metrów. Tym bardziej, że zamierzam mieszkać sama i więcej naprawdę mi nie potrzeba. Zdecydowałam się na budowę, ponieważ znajomy buduje dom 140 mkw i na stan surowy zamknięty, w dodatku z garażem i piwnicą, wydał do tej pory 80 tyś. Policzyłam więc, że mój ponad dwukrotnie mniejszy będzie w tym stanie kosztował poniżej 40 tyś. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce, ale jest wiele osób, które mnie przekonują, że na Podkarpaciu można wybudować dom za naprawdę niewielkie pieniądze.
    Może znajomy zapomniał dodać że ma teścia dekarza, brata murarza, on był pomocnikiem i połowa materiału odzyskanego z rozebranego dziadka domku
    A realnie koszty mogą zależeć też od konstrukcji, przyjętych rozwiązań technicznych, standardu, jakości ocieplania itd.
    Jak będziesz wiedzieć więcej o budowie niż przeciętny murarz, podwiniesz rękawy... to i tak marne szanse zmieścić się w tych 40 tyś
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #44

    Domyślnie

    Weź sobie odpal exela wklep materiały,robotę i inne. Zobaczysz ile wyjdzie. 40 tyś. stan surowy nie dasz rady.
    Ceny przykładowe
    projekt 1600
    wypisy itp. 100
    prąd warunki 150
    prąd zapłata za KW 2500
    Prąd podłączenie 2500
    woda warunki 120
    Podłączenie 2000 lub studnia 1200
    Mapka 500
    Architekt 500
    Geodeta 400
    Kierownik budowy 1500
    Wykonawca 20 000 robota
    Materiały 30 000 na twój domek
    Ogrodzenie działki tymczasowe
    Droga dojazdowa
    Paliwo,telefony inne pierdołki 1000.
    Twój czas ?
    Oto wydatki do stanu surowego otwartego na taki domek jak planujesz.
    Życzę powodzenia.
    A co do parterowy czy z poddaszem to uważam że można dołożyć do domku 60m2 ok 15 tys. i zbudować z poddaszem ok 100 m2. tak więc za 15 tys. mamy 40m2 więcej.
    Ostatnio edytowane przez martom ; 15-06-2010 o 18:02

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar malfi
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zobaczymy, co z tego wyjdzie. W każdym razie decyzję już podjęłam i na razie jestem dobrej myśli. A co będzie dalej, to czas pokaże. W dalszym ciągu chętnie poczytam wszelkie komentarze, nie tylko dotyczące samego domu, ale też różnych innych tanich rozwiązań (ogrzewanie, piec kominkowy itp.)

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Zdecydowanie taniej wyjdzie z poddaszem.
    A moim zdaniem parterowy. Policz sobie kasę za same schody, okna dachowe, drugą łazienkę.
    Ja wybrałem parterowi i drugi raz zrobiłbym to samo.
    Nie wspomnę już o komforcie życia na jednej kondygnacji.

  7. #47

    Domyślnie

    Wybierz się do kogoś kto ma tylko 60 m^2 w domku i sprawdź czy to ci pasuje, bo taki metraż w domu to naprawdę mało. To nie to samo co 60 m^2 w mieszkaniu.
    Potem będzie trudno powiększyć.
    A przecież nie zawsze będziesz sama

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Wybierz się do kogoś kto ma tylko 60 m^2 w domku i sprawdź czy to ci pasuje, bo taki metraż w domu to naprawdę mało. To nie to samo co 60 m^2 w mieszkaniu.
    Potem będzie trudno powiększyć.
    A przecież nie zawsze będziesz sama
    Albo też przeanalizuj swoje potrzeby. Podałaś link do domu z 3 sypialniami i salonem. Na pewno ich potrzebujesz? Co do powierzchni użytkowej to 60 m2 to faktycznie mało jak na domek ale pamiętaj że jest też ogródek. Wystarczy że później dorobisz sobie gdzieś tam ogród zimowy (może służyć jako jadalnia) przyklejony do domu i już będzie dodatkowe i wcale nie małe pomieszczenie za stosunkowo nieduże pieniądze ( w zależności od technologii). Taras też powiększa lebensraum . Tak przy okazji, płyta fundamentowa to kompletna podłoga. W małym domku moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar malfi
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa to to samo, co legalett? Czy warto w ten sposób zrobić ogrzewanie i jaki jest koszt? Przepraszam za te pytania. Zdaję sobie sprawę, że dla znawców tematu są bardzo infantylne, ale dopiero zaczynam się zagłębiać w budowę domu i nie mam na ten temat żadnej wiedzy

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał malfi Zobacz post
    Płyta fundamentowa to to samo, co legalett? Czy warto w ten sposób zrobić ogrzewanie i jaki jest koszt? Przepraszam za te pytania. Zdaję sobie sprawę, że dla znawców tematu są bardzo infantylne, ale dopiero zaczynam się zagłębiać w budowę domu i nie mam na ten temat żadnej wiedzy
    Legalett to firma ktora robi kompletne płyty fundamentowe z ogrzewaniem ale niestety liczy sobie za to okrutnie. Raczej zapomnij jeżeli chcesz tanio. Podobną płytę możesz mieć za połowę ich ceny jak się uprzesz. Tu na forum jest parę wątków o płycie fundamentowej jak i o legalett. Poczytaj, jak będziesz miała wątpliwości pytaj.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar malfi
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc!

  12. #52

    Domyślnie

    Te 60 m2 jak na domek to bez sensu. W takim domku m2 wyjdzie b.drogo, domek bez przyszłości i jego cena w przypadku sprzedaży będzie kiepska. Budować większy i nie wykańczać całości - to jest najlepsze rozwiązanie.
    myślenie jest przyszłością

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar malfi
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Boję się większego ze względu na mój bardzo ograniczony budżet. Chodzi mi tylko o to, żeby nie mieszkać w bloku, a we własnym domku, tzn. chcę zbudować domek wielkości mieszkania.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    wszyscy ci piszą a ty nie chcesz wierzyć - mały dom jest drogi w budowie!
    Jak pójdę do domu, znajde koszty papierologii wstępnej (pozwolenia, adaptacja projektu) i przyłaczy ( prąd, woda, gaz). Czy dom mały, czy duży, musisz to mieć wszystko. A to kosztuje. Jak budujesz dom większy, to ci się te koszty stałe rozkładają na więcej m2 i wychodzi w sumie taniej, jak mały domek, to i tak swoje musisz wydać.
    Ściany kosztują tanio (relatywnie).
    Poza tym domek 60 m2 faktycznie ma małą wartość handlową. No i to NIE TO SAMO, co 60 m2 mieszkania

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Za 90 tys nie wybudujesz nawet tak małego domku. Zanim wbijesz pierwszą łopatę to koszty mogą osiągnąć 10 tys. A koszty przyłączy mogą też osiągnąć zawrotne ceny. Jeden z użytkowników chce się zmiesić w 100 tys, ale on prawie wszystkie prace wykonuje sam.
    poczytaj tu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...enia-na-budowe a to i tak nie sa wszystkie koszty.
    A tu jest link do domku za 100 tys ale ceny z przed 4 lat i on buduje bliźnika .( podaje kwoty za połowę bliźniaka) i ceny za papiery i przyłącza rozkładają mu się na pół.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-budowy.
    Ostatnio edytowane przez aglig ; 17-06-2010 o 10:18
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  16. #56

    Domyślnie

    Myśle, że musisz troche budżet zwiększyć na różne nieoczekiwane dodatki, ułomności i zbyt optymistyczne szacowanie ekip

  17. #57

    Domyślnie

    Dom większy na pewno jest tańszy w przeliczeniu na m2 od małego, ale jeżeli ktoś ma ograniczone fundusze, tak jak malfi, to nie powinien myśleć o większym, bo nie da rady.
    Malfi rozumiem, że pragniesz mieszkać we własnym domu, bo ogródka nie zastąpi nawet wielgaśne mieszkanie w bloku, ale dokładnie przeanalizuj czy starczy Ci pieniędzy nawet na tak mały domek.
    My mamy też mały dom (75m2), który budowaliśmy 5 lat temu. Przy ogromnym wkładzie pracy własnej (instalacje elektryczne, sufity z gk, płytki, panele, malowanie, cekolowanie, ocieplenie, tynkowanie, kostka dookoła domu, ogrodzenie i nie pamiętam co jeszcze) i wykończeniu ze średniej półki dom kosztował nas ok. 170tys.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Nie straszcie malfi Wybuduje dom za te 90 tyś ale łatwe to nie będzie. Jak będzie miała pecha i do tego podejmowała złe decyzje to i 200 tyś może być mało. Za 90 tyś. może się udać ale to trudne zadanie. Mały dom niekoniecznie musi być droższy za m2 niż duży. Stosuje się inne rozwiązania. Nie potrzeba z reguły ścian nośnych wewnątrz, mniejsze są przekroje więźby, wszystkie elementy konstrukcyjne mogą być odchudzone, mniejsze są koszty doprowadzenia instalacji we właściwe miejsca.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar malfi
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No wreszcie ktoś mnie pocieszył

  20. #60

    Wink

    Nie słuchaj ,,dobrych rad,, ,bo zdaje się że koledzy i koleżanki nie rozumieją po ludzku co oznacza 60m2.
    100 m2 bedzie zawsze drozsze od 60 m2 ...niewazne czy o 5 czy 15 tys...ale droższe ,a po co ma być droższe.?
    Ja osobiescie buduję domek 70-80 m kw,parter mimo ze mam dwojke malych dzieci. Dlaczego tylko tyle?
    -w 80% wypadków dzieci po osiągnieciu samodzielnosci uciekają z domu ...i kto potem bedzie mieszkal na tych 150 m?
    -zawsze mniejszy metraz jest tanszy!..to że cena jednostkowa za 1m2 wychodzi taniej przy większym domu to jest argument nie trafiony bo po co mi metry które po prostu ,,będą,, nieuzywane i do niczego nieprzydatne
    -mniej do ogrzania
    -mniej do sprzątania
    -nie trzeba się szukac po domu bez sensu
    -tylko parter(taniej i lżej)
    -dla mnie dodatkowym ,,miejscem ,, jest czesc wokół domu(weranda,tarasik)-tam tez sie mieszka i uzywa.
    -prosty projekt ...jest duzo tanszy do wykonania (pracuje w budowlance wiec mam to na codzien)
    -wszyscy moi klienci,którzy budowali dom z mysla o dzieciach(160-250m2)..zostali sami w wielkim niepotrzebnym domu.

    Moja rada,buduj włąsnie te 60m2 ,jesli to tobie pasuje to nie patrz na nic,to ma byc miejsce tu i teraz dla ciebie,a nie pod sprzedaz czy dla kogos za 40 lat. pozdrawiam

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony