dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 231
  1. #1

    Domyślnie Realne skutki kryzysu

    Kryzys dla jednych jest dla innych nie ma jeszcze dla innych będzie.
    Kryzys w moim blizszym i dalszym otoczeniu:
    1. firma, w której pracuje - straciła wszystkie kontrakty na budowe hal w tym roku - powody wycofania sie inwestorów- brak kredytu z banku, niepewnosci co do sytuacji na rynku powstrzymuje w wydawaniu pieniedzy. Efekt - juz zapowiedziane zwolnienia i obnizki pensji.
    2. firma Danon , w ktorej pracuje sasiad- zwolniła połowe załogi - na szczescie on utrzymał sie w pracy ale bez szans na podwyzke otraz z wiekszona iloscia obowiazków.
    3 firma deweloperska kuzyna zbankrutowała - kuzyn na trawke. Nie stresuje sie chłopina, bo dobrze zarabiał wiec ma za co zyc i pozatym mysli, ze bez trudu znajdzie nowa prace równie dobrze płatna- ale juz szuka miesiac i nie ma- moze dlatego, ze chce pensje wysoka i ale na razie nikt nie chce mu dac tyle kasy ile poprzednio zarabiał..zobaczymy co bedzie dalej.bo pewno znajdzie prace tylko pytanie za ile..
    4 znajoma pracuje w Zusie- mniejsza pula na 13- ta pensje bo takie maja, premie itp..
    4. znajmomy ma handlujacy farbami - spadek sprzedazy odczuwalny.
    to sa przykłady z warszawy z mojego małego podwórka - jezeli w moim otoczeniu tyle sie wydarzyło złych rzeczy z kryzysem to nie wierze, ze u tych wszystkich optymistów forumowych jest tak cudownie i ze na serio nie dostrzegaja , ze gospodarka juz zwolniła a zwolni jeszcze bardziej....

  2. #2

    Domyślnie

    W Wawie jeszcze się "kręci",ale tzw sciana wschodnia,totalna zapaść
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  3. #3

    Domyślnie

    Ja nie odczułam kryzysu i wśród znajomych czy w rodzinie również ok ale powiem Wam że jak się naczytałam to zwyczajnie sie wystraszyłam , a bo ja wiem jak to bedzie dalej, pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    W najlepszej sytuacji jest znajoma z ZUS-u
    mika34 - uzubrój się w cierpliwość, miesiąc albo dwa i dojdzie to do Ciebie, Twoich znajomych i rodziny, pomału ale dojdzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Zima trzyma,śnegu nasypało,moze i kryzys nie przyjdzie,nie przebije sie przez zaspy
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  6. #6

    Domyślnie

    ej a co Wy tak się zebrali żeby mnie na strachy wziąć , nieładnie, nieładnie moim zdaniem kryzys jest ale nie wszyscy tak go odczują , dołowac się wczesnie też nie ma co , trzeba byc dobrej myśli , pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika34
    ej a co Wy tak się zebrali żeby mnie na strachy wziąć , nieładnie, nieładnie moim zdaniem kryzys jest ale nie wszyscy tak go odczują , dołowac się wczesnie też nie ma co , trzeba byc dobrej myśli , pozdrawiam.
    A bo my tu tajne porozumienie mamy,Kartel Forumowy,zamierzamy przejać i pasywa i aktywa wasze
    Za zeta!!!!
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maliniaczek

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    151
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    to moze być kryzys dla polski bo w tym roku musimy spłacać zadłuzenie naszego kraju a ponieważ dług jest nie z PLN , to po dzisiejszym kursie jesteśmy do tyłu.

  9. #9

    Domyślnie

    No to ja troche optymizmu ze swojego podwórka. Naprawiam maszyny w przemysle. Spredaż rzeczywiście spadła. Ale Klienci nadal produkują i 2 na 3 mówi ze im się tylko trochę pogorszyło ale są na to przygotowania bo w biznesie jak na drodze: nie mozna grzać cały czas na najwyższych obrotach. Ja na 2 tygodnie do przodu mam juz porezerwowane terminy napraw, przeglądów itp, itd. Mam nadzieję ze znajda sie na forum tacy, którzy nie tylko będa utyskiwac ale podtrzymaja na duchu tych upadających.

  10. #10

    Domyślnie

    ja tez powiem coś na plus - Polak za komuny sobie poradził to i teraz da radę.
    A 99% kryzysu napędzaja media niepotrzebnie bo np znajomy zwolnił ludzi tylko dlatego że usłyszał o kryzysie miesiąc temu, a teraz szuka ludzi do roboty bo ma za mało
    a media napędzają bo najbogatsi zarobia na tym co media trują

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kkdarch
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Sangrodz
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    450

    Domyślnie

    Witam
    W firmie w której pracuje mamy 1/2 zamówień ale co ciekawe brak zamówień tylko z kraju bo na export idzie normalnie .
    Nawet planują sporą inwestycje na Maj więc puki co chyba nie będzie tak źle (zarząd i kapitał firmy zagraniczny).
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    A 99% kryzysu napędzaja media
    Wow. To chyba jakiś spisek Iluminatów. Potężne te media. Bezrobocie, spadek produkcji, wściekłe wahania walut, rzeźnia na parkietach - a tu proszę, taka prosta teoria.
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

  13. #13

    Domyślnie

    Powiem wam ze te wysokie wartości walut to zmowa nie tyle bankierów ale rządów zachodnich.
    Mocne € to wiecej emigrantów z PL w germanii,UK i innych krajach.
    Tam potrzebna tania siła robocza,toz kryzys maja,a nasi jak € bedzie po 6 to pojada i beda za 3jurki robic czy tez funciaki.
    Niemcy ostatnimi laty duze straty w szparagach i innych fruits mieli bo nie było komu zbierac,teraz stada niewolników beda mieli.
    A w UK trza dokończyc stadiony,a moze i przygotowac na przyjecie Euro2012,a ksy mało,to tania robocizna sie przyda.
    A wiadomo,Polak niezastąpiony
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał crashproof
    Cytat Napisał Rafal111
    A 99% kryzysu napędzaja media
    Potężne te media. Bezrobocie, spadek produkcji, wściekłe wahania walut, rzeźnia na parkietach - a tu proszę, taka prosta teoria.
    No, ciekawe podejście. Czy uważasz, że media nie mają wpływu na podejmowanie decyzji?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    No, ciekawe podejście. Czy uważasz, że media nie mają wpływu na podejmowanie decyzji?
    Mają znikomy wpływ.

    Nie widzicie słonia w składzie porcelany: ZADŁUŻENIE, sektora prywatnego i publicznego, w dużej części walutowe. To zabija nasz kraj - i nie tylko nasz.

    A że media coś tam gadają - ich prawo. Zresztą, szczerze mówiąc, od kilku miesięcy media działają z opóźnieniem, co wywołuje efekt sztucznego uspokajania nastrojów (bo notorycznie tydzień temu było lepiej, niż dziś).
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał crashproof
    Mają znikomy wpływ.
    nie zgadzam się

    Cytat Napisał crashproof
    To zabija nasz kraj - i nie tylko nasz.
    cały świat jest tak "zrobiony"
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewiwa

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    130

    Domyślnie

    Po burzliwej audycji w radiowej trójce na temat opcji walutowych poczytałam artykuł tego faceta od spiskowej teorii (dr Andrzejewsk)i. Tu link http://www.pb.pl/images/files/2009/0...02d0722a82.pdf Bardzo przystępnie na przykładach o tym, dlaczego tysiące rozsądnych, wykształconych, dbających o dobro własnych firm ludzi dało się wciągnąć w interesy, w których nie było najmniejszych szans na jakikolwiek zysk. O bankach, które mogły na tym wyłącznie zarobić, a nie stracić. Ile to kosztowało i kto na tym zarobił i gdzie te miliardy? Cyt. "W przyszłości może mieć miejsce wieloletnie spłacanie przez wszystkich obywateli naszego kraju kwot naliczonych w ramach transakcji z wirusem AZIP."
    AZIP to 'trefne' opcje walutowe, zostały one tu nazwane wirusem. W skrócie chodzi o wielką makroekonomiczną spekulację.
    Warto poczytać
    E.

  18. #18

    Domyślnie

    Przeczytałem ten tekst własnie, chyba wpadliśmy w niezłe g...

  19. #19

    Domyślnie

    mnie wkurza jak słyszę że rząd powinien gwarantować trefne opcje i że to normalne i tak powinno być bo te firmy upadną... Dzisiaj padła taka teza u tego "fachowca od ekonomii" A.Mosza w tokfmie.

    ku&^%&wa to niech upadają! a wraz z nimi tłuści bankierzy! Zauważcie co się dzieje. Banki nawarzyły piwa a one mają się najlepiej! Rządy wszystkich państw pompują do nich kasę. A one zamiast tej kasy używać trzymają ją w swoich sejfach i wstrzymują akcję kredytową dla przedsiębiorstw, które są w dobrej kondycji ale potrzebują kredytu obrotowego do normalnej działalności.

    to jakiś ABSURD! Teraz my czyli społeczeństwo mamy ratować nabrane przez banki firmy i te właśnie banki bo weszli razem na minę...

    I te tłumaczenia... Stocznia może upaść ale banki nie mogą dlatego pomoc dla banków jest dobra a dla stoczni zła. No po prostu jajka opadają

  20. #20

    Domyślnie

    Teraz z pewnej perspektywy ten manewr finansowy wydaje się oczywisty. Widać jak na dłoni jak wyprowadzono z Polski pieniądze, doprowadzono do kłopotów część eksporterów oraz ludzi zadłużonych w walutach.

    Czy można w prosty sposób unieważnić takie „nieuczciwe” opcje? Są ku temu pewne przesłanki, ale z drugiej strony jak ludzie z pionów finansowych dali się zrobić na tak prosty numer... Z kilometra widać że taka opcja „zero kosztowa” musi w którymś momencie się nie udać i będą straty. Co gorsza nie limitowane i mnożone x2.

    Niestety pewnie wszyscy się będziemy musieli zrzucić na kasę dla bankierów wiadomego pochodzenia…

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony