dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Witam!

    Użytkuję takowy odkurzacz od wielu lat.

    1. Niczego nie odkażamy bo i po co?

    2. Co do zapychania to wszystko zależy od warunków pracy instalacji.
    U mnie niestety jednostka centralna jest na poddaszu. Nie wiem z jakiego powodu, ale w kolanku tuż przy jednostce centralnej odkłada się kurz. Doszło do tego, że była to skorupa ubitego kurzu ponad centymetrowej grubości.
    Jeżeli do instalacji będziemy wciągać wodę lub np. taśmy klejące to może się zapchać.
    Swoją instalację kilkakrotnie musiałem przepychać, ale spowodowane to było głównie przez nieoptymalny przebieg rur - j.c na poddaszu i łącznie 7m pionowej rury.

    MCB

  2. #22

    Domyślnie

    Mam OC od 3 lat, nic sie na razie nie dzieje. Teoretycznie w rurach nie powinno sie nic zapychać, jeśli wąż ssący ma mniejszą średnice od rurociagu OC. Mnie instalator mówił, ze moze sie zdarzyć zapchanie instalacji po iluś latach (zależy od ułożenia, im więcej zakrętów, tym gorzej). Wtedy przyjeżdżaja i podłączają "wsteczny ciąg". W normalnych warunkach pomaga. Mechanizm zatykania może byc taki. Jak odkurzamy coś twardszego (piasek, kamyki itd.), to cos powoduje zatarcia i zarysowania rur od wewnątrz (zwłaszcza na zakretach rurociągu). Potem na takich zadziorkach zaczepia sie włosek, potem drugi, potem troche kurzu itd. Jakaś wilgoć jeszcze to wszystko ładnie utrwala.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzywilk

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie Zatkany OC

    Witam.
    Ostatnio odkurzając włosy z podłogi, odkurzacz wessał ich trochę za dużo i się zatkał... Gdy podłączam rurę do gniazda "bardzo" mocno zasysa się w nim ona.
    Próbowałem odetkać go spiralą(gniazda jak i samą rurę) ale nic to nie dało.
    Ma ktoś może jakieś pomysły co można zrobić w tej sprawie?
    Ostatnio edytowane przez Krzywilk ; 12-12-2011 o 20:55

  4. #24

    Domyślnie

    oj to te odkurzacze nie są takie cudowne, wszystkie hydrauliczne sztuczki dozwolone ale kiepsko to widzę jak wyleci coś do pokoju kupa kurzu, sprężone powietrze, linka stalowa przepchnięta przez całość z przywiązaną szczotką i potem przeciąganie, a najlepiej przywlecz ten odkurzacz do tego gniazda od którego zapchało i zassaj
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzywilk Zobacz post
    Gdy podłączam rurę do gniazda "bardzo" mocno zasysa się w nim ona.
    To znaczy że zatkany jest zestaw sprzątający a nie instalacja. Zacznij od oberzenia ssawki.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #26

    Domyślnie

    Witam
    moja propozycja wygląda następująco otworzyć najdalsze gniazdo i włączyć odkurzacz ręcznie i zobaczyć czy gniazdo pracuje prawidłowo jeżeli działa prawidłowo to przepchać rurę do sprzątania a jak bedzie zapchane to zadzwoń to ci powiem co dalej tylko nie podłączaj odkurzacza odwrotnie
    tel do mnie 506 597 825
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hania i Paweł F.

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    MOSTY
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    5

    Domyślnie czyszczenie instalacji

    Mam taki problem, mój odkurzacz musi znieść wiele. Instalacje i projekt robiła porządna firma, więc mam nadzieję iż jest bez wad. Ale w domu pełnym zwierzaków biegający gdzie dusza zapragnie, czasem są tony pisaku, żwirku z kuwety, kłaków etc...

    Czasami mam wrażenie jakby odkurzacz się zapychał ale nie w 100% tylko jakby słabiej ciągnął. Czy jest opcja że piasek który nosimy z dworu gdzieś odkłada się w instalacji? czytałam o serwisie instalacji z kamerą, by znaleźć ewentualny "korek".

    Czy ma ktoś z Was podobne problemy???

  8. #28

    Domyślnie

    Ja nie mam takich problemow ale gdzies widzialem specjalne kulki ktore "wciaga" sie odkurzaczem, one nabieraja odpowiedniego pedu, krecac sie przy okazji i oczyszczaja instalacje.
    Poszukaj w necie np. u wujka G.
    Moze masz "zasyfiony" worek -jesli taki posiadasz albo filtry od tych "klakow" sa pozapychane.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hania i Paweł F.

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    MOSTY
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    5

    Domyślnie

    no właśnie worki mamy wymienne, po prostu się je wyrzuca i zakłada nowe, a filtr jest cyklicznie oczyszczany - trzepany na maxa... Ale te kulki muszę znaleźć, może działają... Chciałam dzwonić do producenta z zapytaniem, ale boje się ze od razu mi będą chcieli wciskać cykliczne czyszczenie instalacji, serwis itp... i nie dostane rzetelnej odpowiedzi.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksand

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    14

    Domyślnie

    chyba powinniście napisać, jakiego koloru macie instalację, czy są to zwykłe kanalizacyjne rury czy grubsze niebieskie. ja mam u siebie białe i problem z nimi jest taki, że się pod betonem rozszczelniają, zwłaszcza przy trójnikach czy kolankach.powinniście sprawdzić szczelność instalacji, a nie kupować jakieś chińskie kulki szczęścia do "czyszczenia"

  11. #31

    Domyślnie

    jestem w sumie laikiem, który przymierza się do zamontowania takiego systemu w swoim domu, ale co się ma robić w tej instalacji, skoro kiedy jej nie używamy jest szczelnie zamknięta, poza tym powietrze przechodzi przez nią z bardzo dużą prędkością....
    to co tam ma być ? też mi się wydaje, że raczej tutaj chodzi o kwestię wykonania instalacji i tego, z jakich rur została ta instalacja wykonana.

  12. #32

    Domyślnie

    Większość obaw dotyczących czystości, bakterii czy czego tam jeszcze jest bezpodstawnych, moim zdaniem. Szczotki są takie same jak w odkurzczach normalnych. Rura (wąż) elastyczny też, tylko "delikatnie" dłuższy. I worki lub pojemnik na odkurzony syf. Jedyna różnica to rurki w ścianie. Nie wiem, ja jakoś nie widzę opcji, żeby miałyby tam być jakieś bakterie inne i więcej niż w normalnym odkurzaczu. Myślę, że więcej syfu zostaje na tych szczotkach, którymi odkurzamy, niż w rurach w ścianie... Sceptycy może powinni odwiedzić kogoś, kto ma odkurzacz centralny i odkurzyć mu dom. Ja zapraszam - najlepiej co tydzień Wygoda w użytkowaniu - nie obijam ścian tą krową, którą za sobą ciągnę, nie muszę ciągle zmieniać gniazdka, bo kabla nie starcza, o wiele cichsza praca, no i całe odkurzone powietrze jest na zewnątrz domu - to wszystko jest naprawdę warte swojej ceny. Pozostaje jeden problem, ale to dotyczy wszystkich odkurzczy - samo się nie odkurzy
    Pozdrawiam

  13. #33
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksand Zobacz post
    chyba powinniście napisać, jakiego koloru macie instalację, czy są to zwykłe kanalizacyjne rury czy grubsze niebieskie. ja mam u siebie białe i problem z nimi jest taki, że się pod betonem rozszczelniają, zwłaszcza przy trójnikach czy kolankach.powinniście sprawdzić szczelność instalacji, a nie kupować jakieś chińskie kulki szczęścia do "czyszczenia"
    Kanalizacyjne rury nie sa nigdy białe drogi kolego, a co do rozszczelnainai czyżbyś zapomnial ze instalacja jest klejona i dobrze wykonana nie ma prawa sie rozkleic?


    Grubsze rury nie oznaczaja nieszczelnosci na łaczeniach rura kształtka, sa tylko duzo wiekszym wydatkiem instalacyjnym.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konkret86

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    58

    Domyślnie

    Są białe i szare (niebieskie), a o dziwo czasami te cieńsze bywają droższe.

  15. #35
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał konkret86 Zobacz post
    Są białe i szare (niebieskie), a o dziwo czasami te cieńsze bywają droższe.
    Pewnie tak bywa dla chcącego nic trudnego mozna znaleść rury białe o grubej sciance i dobrej cenie. Natomiast jeżeli porównamy najwyższą cene rur z oferty rynkowej to zawsze sie znajdzie oferta z niebieskimi najniższa cena i na odwrót

    Gdy pan Miecio woli sprzedawać tylko jednostki to winduje w takich przypadkach cenę rur zeby nikt nie kupywał i nie robił mu problemu

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksand

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Walo Zobacz post
    Kanalizacyjne rury nie sa nigdy białe drogi kolego, a co do rozszczelnainai czyżbyś zapomnial ze instalacja jest klejona i dobrze wykonana nie ma prawa sie rozkleic?

    moja instalacja została wykonana ponad 10 lat temu. z tego co się orientuje były to białe rury, instalator twierdził że są to rury do kanalizy.
    przy zakupie 2 odkurzacza oglądałem z ciekawości niebieskie rury borysowskiego i powiem Ci, że są one solidniej wykonane niż białe. Poza tym przy rurach borysowskiego masz twardą rurę i twarde kolanko, natomiast przy obecnie sprzedawanych białych rurach masz miękką rurę i twarde kolanko, a to może pod wpływem osiadania betonu po pewnym czasie się rozszczelnić.

    i moje pytanie, jeśli nie ma białych rur do kanalizy, to powiedz jakiego koloru masz syfon pod zlewem. PEACE

  17. #37
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksand Zobacz post
    moja instalacja została wykonana ponad 10 lat temu. z tego co się orientuje były to białe rury, instalator twierdził że są to rury do kanalizy.
    przy zakupie 2 odkurzacza oglądałem z ciekawości niebieskie rury borysowskiego i powiem Ci, że są one solidniej wykonane niż białe. Poza tym przy rurach borysowskiego masz twardą rurę i twarde kolanko, natomiast przy obecnie sprzedawanych białych rurach masz miękką rurę i twarde kolanko, a to może pod wpływem osiadania betonu po pewnym czasie się rozszczelnić.

    i moje pytanie, jeśli nie ma białych rur do kanalizy, to powiedz jakiego koloru masz syfon pod zlewem. PEACE
    Syfon mam akurat szary xd ale wiem do czego dążyszysz bo ostatnio dostarczając towar do Marketu obczaiłem białe rury kan "szook"


    Tak borysowski bo twarde rury i twardą cenę więc trzeba mieć twardą du// zeby na to wyrobić, robiliśmy wszystkie możliwe testy białych rur z 4 firm i powiem szczerze tylko jedna firma dała ciała ale to widać odrazu a reszta jest w porzo, musimy pamietać ze rura nigdy nie leży w pustce tylko leży w pustej przestrzeni na która dusi cała posadzka, tylko jest obłożona stropianem zazwyczaj i taka sytuacja to "ty jedna na milion"

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksand Zobacz post
    moja instalacja została wykonana ponad 10 lat temu. z tego co się orientuje były to białe rury, instalator twierdził że są to rury do kanalizy.
    przy zakupie 2 odkurzacza oglądałem z ciekawości niebieskie rury borysowskiego i powiem Ci, że są one solidniej wykonane niż białe. Poza tym przy rurach borysowskiego masz twardą rurę i twarde kolanko, natomiast przy obecnie sprzedawanych białych rurach masz miękką rurę i twarde kolanko, a to może pod wpływem osiadania betonu po pewnym czasie się rozszczelnić.

    i moje pytanie, jeśli nie ma białych rur do kanalizy, to powiedz jakiego koloru masz syfon pod zlewem. PEACE
    posadzka nie powinna osiadać, jeżeli tak to jest nieprawidłowo wykonana. Rur kanalizacyjnych nie używa się do wykonywania instalacji. Z punktu widzenia montażu i późniejszej wylewki nie ma znaczenia czy użyjesz rury borysowskiego czy białej obie jadnakowo to zniosą. Nie wierz we wszystko co mówi sprzedawca

  19. #39

    Domyślnie

    Odnośnie czystości (w sensie mikroorganizmy itp) piszecie "tyle samo co w zwykłym odkurzaczu". Owszem, ale jak często wymieniasz rurę zwykłego odkurzacza, albo cały odkurzacz? A jak często wymieniasz instalację odkurzacza centralnego? Zasadnicza różnica.

    I chyba stąd się biorą te obawy, że taka instalacja, w przeciwieństwie do tradycyjnego odkurzacza, jest na "całe życie" i przez te wszystkie lata się tam świństwa nazbierają i rozmnożą Nie żeby to był problem, bo i tak są wywalane na zewnątrz domu, takie tylko moje pięć groszy.

  20. #40

    Domyślnie

    Ok, a zwykły odkurzacz jak często wymieniamy? Mój ostatni zakończył żywot po 10 latach użytkowania. Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy czyścić węża wewnątrz... filtr i worek wymieniałam co jakiś czas...
    Poza tym - ok, załóżmy, że coś w rurach instalacji w ścianach i podłogach odkurzacza centralnego zostaje i się mnoży. No i ? I co z tego? I przede wszystkim co by to miało być? Głównie żyjątka z kurzu, którym otoczeni jesteśmy przecież na co dzień. Jakoś nie widzę tu mega niebezpieczeństwa i zagrożenia życia....
    A tak na marginesie - rury kanalizacyjne każdy z nas kładzie i jakoś nie ma refleksji o ilości syfu w nich się gromadzącego?
    Nie demonizujmy i nie róbmy problemów tam, gdzie ich nie ma, zamiast tego pomyślmy jak ułatwić sobie prace w naszych domach.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony