dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Ok, a zwykły odkurzacz jak często wymieniamy? Mój ostatni zakończył żywot po 10 latach użytkowania
    Czyli powiedzmy co 10 lat. Nadal będzie to o kilka razy (kilkadziesiąt lat) częściej, niż w przypadku instalacji odkurzacza centralnego.

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Poza tym - ok, załóżmy, że coś w rurach instalacji w ścianach i podłogach odkurzacza centralnego zostaje i się mnoży. No i ? I co z tego?
    Nic, jak pisałem wyżej, według mnie nie jest to problemem Poza tym bardzo słusznie przytoczyłeś przykład instalacji kanalizacyjnej.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur-Reda

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam!

    Mam nadzieję, że rozwieję wąptliwości związane z czyszczeniem układu centralnego odkurzania i jego zapychaniem.

    Zacznę od czyszczenia - ogólnie istnieje na rynku taki produkt jak szmatki "Tornado" przeznaczone do okresowego czyszczenia instalacji poprzez wessanie w/w szmatki do systemu rur. Przy użyciu odpowiednich rur (gładkośc, elektrostatyka) nie ma prawa osadzać się tam gruba warstwa kurzu, rury będą delikatnie zakurzone od środka ale nie ma mowy o żadnych roztoczach ani tym bardziej pleśni przy przepływie powietrza który tam obserwujemy.
    Kweste dezysnsekcji równiez nie mają tu miejsca ponieważ jest to środowisko wysoce nieatrakcyjne dla robactwa

    Także dobra praktyka użytkowania systemu wskazuje, że warto co jakiś czas (np. 2 razy do roku) wessać szmatkę do systemu aby go przeczyścić. Oczywiście należało by wessać po jednej szmatce do każdego punktu ssącego aby miało to sens (pomijając Vroom, szufelkę, Wally Flex i inne akcesoria). Sądzę, że w zastępstwie można by użyc innych szmatek ale nie mam pewności.

    Zapychanie - przy poprawnie złożonej instalacji, odpowiednio sklejonych i ogradowanych rurach nie ma możliwości by cokolwiek się zapchało. Oczywiście, jak instalację składa mało doświadcozny instalator lub ktoś robi to samodzielnie to wszystko jest mozliwe. Nalezy pamiętać, że wystarczy źle ogradowania lub sklejona rurka lub nadlewka w niskiej jakości kształtce i już może się na niej zaczepic np. wykałaczka lub woreczek a za nią masa innego brudu. Dlatego takie prace mimo ich pozornej łatwości lepiej zlecać doświadczonym instalatorom.

    Spadki mocy mogą być wynikiem również zapchanego węża ssącego lub filtra, a także rozszczelnieniem innych punktów ssących w domu (wtedy cała instalacja nie trzyma niezbędnego podciśnienia).

  3. #43

    Domyślnie

    Po 6 latach eksploatacji centralnego zatkała została jedna z rur (posiadam 4 gniazda + szufelka). Wina 100% zatkanej rury w ścianie gdyż z innych gniazd działało wszystko ok.. Chwyciłem żmijkę w rękę i postanowiłem przepchnąć z kierunku od gniazda do jednostki centralnej. Poszło parę metrów i klops, dalej ni ciorta. Obecnie nie działa żadne gniazdo. Czyli zator jest w pobliżu jednostki centralnej. Próbowałem z drugiej strony w kierunku przeciwnym i też bez rezultatu. Jakieś pomysły ?
    Ostatnio edytowane przez Japan ; 04-12-2013 o 20:39

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wodą?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #45
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-Reda Zobacz post
    Witam!

    Spadki mocy mogą być wynikiem również zapchanego węża ssącego lub filtra, a także rozszczelnieniem innych punktów ssących w domu (wtedy cała instalacja nie trzyma niezbędnego podciśnienia).
    Spadek mocy może być również spowodowany otwarciem gniazda ssącego w garażu do którego klient nie zagląda i próba odkurzania w domu - niedawno miałem taka "awarie"

  6. #46

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć takie rzeczy. Oj w łóżku to są najgorsze syfy. Kiedyś to badałem. MAsakra.
    Reklama na FM jest płatna

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony