dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie projekt AMBASADOR 2 pracownia DOMOWE KLIMATY

    Witam,
    czy ktoś budował/ buduje ten dom?
    Niedługo zaczynamy budowę, z chęcią skorzystamy z doświadczen innych.

  2. #2

    Domyślnie

    Co prawda nie buduję, ale za to intensywnie myślę czy nie dałoby się jakoś upchnąć garażu w bryle budynku bez powiększania domu do 300m2
    Jakie zmiany wprowadzaliście?

  3. #3

    Domyślnie zmiany

    witam,
    ukrycie garażu bez powiększenia powierzchni ?? oj chyba będzie ciężko. Ambasador ma garaż wpisany w bryłę tylko ze 1 stanowisko no i metraż mniejszy ).
    Zmiany u Nas:
    1. na dole nie będzie spiżarni wydzielimy tylko na to półki ale nie będziemy robić oddzielnego pomieszczenia
    2. z racji wymiarów działki musieliśmy zlikwidować wykusz i troszkę zwęzić garaż
    3. nad garażem robimy taras połączony z balkonem z przodu
    4. Na pietrze w miejscu garderoby będzie 2 łazienka, garderobę natomiast robimy jedną dużą z jednego pokoju
    5. na miejscu łazienki i pralni będzie pralnia/suszarnia ok 10m2
    6. Obok schodów będzie 2 wyjście na taras, pierwsze będzie z sypialni
    7. myślimy jeszcze o ścianie z luksfer miedzy sypialnią a łazienka w różnych kolorach, ale to są już mniejsze szczegóły do ustalenia z architektem

    Domek spodobał nam się ze względu na naprawdę dobrze rozmieszczone pomieszczenia no i nie są to klitki po 11-12m2 tzw sypialnie )))

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ambasador spodobał nam się od razu, ale garaż za mały.
    Ambasador2 ma garaż większy, to z kolei mi nie pasuje, że za bardzo "wyłazi" przed dom... I jak tu babie dogodzić? (cytat)
    Ze zmian planowanych (bo chyba jednak będzie bez większych przeróbek)
    1. zamiast pralni/łazienki jedna duża łazienka
    2. łazienka przy sypialni pomniejszona (bez wanny), garderoba powiększona.

    Też uważam, że rozkład pomieszczeń jest bardzo dobry, no i większość ma kształt zbliżony do kwadratu, a nie jakieś wąskie długie kiszki.

  5. #5

    Domyślnie ambasador2

    co fakt to fakt pomieszczenia ładne prawie po kwadracie i to jest duży +, ten dom jest sam w sobie bardzo funkcjonalnie zaplanowy dlatego zmiany w nim sa bardzo kosmetyczne widze ze podobnie za duzo nie zmienialiscie )

    my jesteśmy na etapie decyzji który wykonawca no i mam nadzieje ze góra za miesiac ruszymy juz z wykopami )

    A garaż jak "wyłazi" przed dom to tylko to wykorzysatać i zrobić sobie nad nim taras )

    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Bardzo się cieszę, ze znalazłam kogoś kto buduje Ambasadora. Długo szukaliśmy projektu, który zadowolił by naszą piątkę i się udało. Jesteśmy na etapie dokonywania zmian w projekcie. Największy niepokój związany jest ze schodami. Nie lubię schodów zabiegowych - a gdy patrzę na plan - wydają mi się całkiem strome. Nie mieliście takich myśli? My w dodatku chcemy podwyższyc parter o ok. 20 cm i obawiam się, że będzie to źle rzutowac na schody.

  7. #7

    Domyślnie ambasador2

    Witam
    my zmieniamy schody na schody proste dwa ciągi z podestem tez nie lubimy zabiegowych mam nadzieje ze się zmieszczą , dołu nie podnosiliśmy zostało 2,75m będzie ok, domek w sam raz na 5kę, u Nas mam nadzieje ze docelowo tez tyle będzie narazie 3 osóbka w drodze ))
    u Nas zalali już ławy fundamentowe porobili zbrojenia i szykują się do wylewania fundamentów - nareszcie ruszyło
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Ważne, że już ruszyliście. Nas powstrzymują jeszcze sprawy papierowe . Mam nadzieję, że najpóźniej w sierpniu ruszymy.
    Trzymam kciuki za Wasze schody .
    Ja chcę poszerzyc klatkę schodową, ostatnio byłam w domku, gdzie także podwyższano parter i schody wyszły bardzo strome, nie chciałabym popełnic tego samego błędu - chcę je "złagodzic maksymalnie jak się da.
    A z czego budujecie? Zostajecie przy propozycji projektanta czy dokonaliście zmian?

  9. #9

    Domyślnie

    I oczywiście gratulacje Moja najmłodsza pociecha ma 7 miesięcy i miło wspominam czas oczekiwania na jego przyjście

  10. #10

    Domyślnie

    hmmm teraz to sie zaczynam zastanawiac jak te schody w realu wyjda ??
    budujemy z cegły Porotherm raczej zostalismy przy proponowanych rozwiazaniach, do tego wełna na ocieplenie no i ceramika na dachu, wstepnie ustalilismy brązowy kolor na dach okna i brame ale teraz zaczynamy sie nad tym zastanawiac czy by nie wrocic to pierwotnej koncepcji kolorystycznej z projektu, jeszcze chwilka czasu na ostateczne podjecie decyzji jest
    ...tak oczekiwanie na pociech to piekny czas...

  11. #11

    Domyślnie

    A co sądzicie o grafitowym kolorze? Widziałam w realu Gemini - nie wiem czy kojarzycie ten projekt - i wyglądał bardzo przyjemnie. Chociaż przyznam, że im dłużej patrzę się na proponowaną zieleń zaczyna mi się podobac, ale pewnie wygra grafit do tego elewacje w lekkim beżu i białe sztukaterie.
    Co do schodów - jak chcecie je wydłużyc by zrobic tzw spocznik? Może będę mogła ściągnąc od Was pomysł

  12. #12

    Domyślnie

    Podoba mi się pomysł z tarasem nad garażem, zawsze to dodatkowa powierzchnia do wykorzystania My czekamy na wycenę robocizny i materiałów. Zobaczymy - na razie jestem dobrej myśli

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,

    Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyc Ambasadora w SSO .
    Przyznam się szczerze, nie myślałam, że jest taki duży zwłaszcza z zewnątrz, w środku to już zupełnie inna bajka...
    jedyna rzecz do której mogę się przyczepic to salon a raczej salonik - trzydzieści pare metrów to jednak trochę za mało
    Ogólnie dobre wrażenie a i schody o które tak się bałam, też nie są złe
    Byliśmy już i u pani architekt i wyrysowała nam schody od nowa tak by były wygodne co prawda poszerzyliśmy klatkę o 30 cm i ją wydłużyliśmy - ale czego nie robi się dla wygody

    Trochę mi żal, że mamy małą działkę 1100m. to za mało jak na taki dom
    Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma

    Czy ktoś mógłby podac orientacyjny koszt robocizny za SSO? Jesteśmy na etapie wyboru ekipy i ceny nas trochę posmuciły

  14. #14

    Domyślnie

    Nie ma co się smucic, 30 parę metrów połączone z otwartą jadalnią i kuchnią będzie wyglądało przyzwoicie , u Nas zaczynają już scianki w górę ciągnąć, co do kosztów SSO chyba nie zabardzo będe mógł pomóc, mamy podpisaną umowę na kompleksowe wykonanie całości także nie będę mógł się ustosunkować, ale z wcześniejszych wycen i ofert to było chyba ok 300 tys ale tak dokładnie to nie pamiętam,
    a gdzie będziecie budować??? mam jedną dobrą ekipę do polecenia u Nas niestety się terminy nie zgrały i nie współpracujemy ale koleś jest sensowny byłem na jego budowie widziałem wrażenia pozytywne.

  15. #15

    Domyślnie

    Budujemy się w Rembertowie. Casting na ekipę jeszcze nie jest ukończony (chociaż mamy już dwóch faworytów), także chętnie skorzystam z kontaktu. A jeśli chodzi o salon, to pojechałam jeszcze raz mu się przyjrzec i faktycznie nie jest źle

  16. #16

    Domyślnie namiary

    podaje namiary na budowlańca
    Lukasz Jaszczuk 506 118 271 warto zobaczyć jego inwestycje chłopak sensowny tylko trzeba go przypilnować z wyceną troszkę się ociąga ) ale może podyktowane jest to że ma dużo pracy )

    pozdrawiam

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domek2009

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witamy ,
    wkrótce rozpoczynamy budowę ambasadora2, czy ktoś byłby uprzejmy umozliwić nam obejrzenie tego domu? My w swoim projekcie wprowadziliśmy kilka zmian:
    1. kuchnię zamieniliśmy lokalizacyjniez gabinetem (widok na ogród i bawiące się dzieci),
    2.ze spiżarni zrobiliśmy szatnię,
    3.wydłużylismy garaż o 1m, za garażem dobudowalismy pomieszczenie gosp. o pow. 13m2.
    4. klatke schodową przebudowalismy likwidując schody zabiegowe na korzyść prostych z tzw. spoczynkiem i przenieśliśmy ja na przeciwległą stronę budynku.
    5.niewielką spiżarnię zorganizowaliśmy pod schodami
    6.za pomieszczeniem gospodarczym zrobilismy dodatkowy taras z wyjściem z salonu
    7. łazienkę przy sypialni rodziców podzielilismy na połowę organizując dodatkowo garderobę.
    8.pod dachem stworzyliśmy dodakowy poziom na pomieszczenia rekreacyjne (saune, silownię,garderobę, małą łazienkę i pokój dla gości).
    Zmian w projekcie sporo, mamy nadzieję ,że spełnią nasze oczekiwania.
    Pozdrawiamy.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek69

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    My też zamierzamy wybudować ambasadora2. Rzeczywiście nie wszystkie rozwiazania projektowe nam odpowiadają. Chętnie byśmy z Wami o tym porozmawiali. A może juz widać mury Waszego ambasadora?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marzenie1

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć!!! Mury naszego domku już widać. Jesteśmy na etapie wykańczania elewacji. Dom jest cudny, warto trzymać się oryginalnego projektu, przynajmniej jeżeli chodzi o kolory okien, drzwi i elewacji... zachodu sporo, ale satysfakcja niezmierna. Prawdopodobnie wprowadzimy się w tym roku- Hurra!

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek69
    My też zamierzamy wybudować ambasadora2. Rzeczywiście nie wszystkie rozwiazania projektowe nam odpowiadają. Chętnie byśmy z Wami o tym porozmawiali. A może juz widać mury Waszego ambasadora?
    u nas juz na zime stanely mury - przykrylismy domino - i niech wiatr przewiewa ;p

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony