dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 200
  1. #181
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PIOTR-ALEX

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja biorę 2zł za jednokrotne malowanie - i w zależności jaka farba wychodzi 4 lub 6 zł na gotowo.

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał PIOTR-ALEX
    Ja biorę 2zł za jednokrotne malowanie - i w zależności jaka farba wychodzi 4 lub 6 zł na gotowo.
    W Kujawsko - Pomorskim ceny są podobne.
    Malowanie 5-10 zł.
    Ceny adaptacji poddaszy w zależności od stopnia skomplikowania <ilości okien,załamań dachu itp> oraz technologi ich wykonania są różne np.
    wełna15cm+5cm+stelaz+folia+płyta(w tym siatka i Vario)+gładz+malowanie to około 70 zł za m2
    tynkowanie ok 22-24 zł z mat. za m2 <w zależności ile i jak skomplikowane>
    posadzki różnie ok 15 zł
    ocieplenia scian zewnwetrznych 25-30 zł <zalezy jeszcze ile okien>bez malowania
    panele podlogowe 10-15 zl za m2
    panele ścienne 20 - 30 <zalezy od ilosci okien i dzrzwi jezeli maja byc obrabiane>

    glazura tutaj duze widelki w zaleznosci od majstra;].., partacze ponizej 30 zl za m2, ludzie ktozy maja doswiadczenie w kladzeniu plytek i sie na tym znaja i wiedza jaka to ciezka , wrecz artystyczna czasami praca sie cenia od 40 do 80 zl za m2. Duzo zalezy od wielkosci plytek oraz pomieszczenia

    Dachy:
    wiezba+kontrłaty,łaty+folia+mocowanie wiatrownic,gąsiorów,pasa podrynowego,kaszy itd.+pokrycie blachodachówka 70 zł w przypadku prostych dachów w cenie zakładamy rynny gratis , to samo z dachówką w zależnosci od tego jaka to dachówka od 80 do 120 zł
    obróbka komina 100-200zl
    podbitka 30 zł za mb

    W cenach sie orientuje bo sam sie tym trudnie :], co do spadku cen robocizny o 50% to raczej bym na to nie liczył na miejscu inwestrów, biorąc pod uwage ze ludzie w moim wieku (24 lata) wola pracowac za 1000-1200 zl za biurkiem niz charowac na budowach za 2,3 razy wiecej. Wręcz przeciwnie ceny moga jeszcze podskoczyc. Prawda jest taka ze fachowcy wykonujacy solidnie swoja prace beda sie cenic i ceny beda siegac takich jak napisalem wyzej, a jak ktos stwierdzi ze to drogo to ja to skwituje tylko tak "kto tanio płaci ten dwa razy płaci" to powiedzenie swiatnie sie sprawdza w budowlance, przy czym druga zaplata jest duzo wyzsza od pierwszej ;].
    Sam robie czasami poprawki po "Fachowcach" i musze przyznac ze pomyslowosc i niewiedza niektorych powala na kolana. Bym mogł tak pisac bez konca.... na koniec napisze ze zajmuje sie budowa i wykonczeniami domów od 5 lat.

  3. #183
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vinia1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam ja placilam za polozenie deski na klej 32zl. poznan

  4. #184
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Czy możecie podac mi orientacyjne ceny za takie elementy:

    hydraulika, od punktu sanitarnego
    założenie geberitu z obudową osb
    montaż parapetu i wygładziowaniem
    montaż wanny + obudowa osb
    punkt wentylacyjny w łazience
    punkt elektryczny

    dziękuję
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  5. #185
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    hydraulika, od punktu sanitarnego - 130zł bez matriału, 180zł z materiałem

    założenie geberitu z obudową osb - montaż stelażu wc i zabudowa 300zł + 50zł muszla i klawisz

    montaż parapetu i wygładziowaniem -50zł mb

    montaż wanny + obudowa osb - razem 300zł + 50zł bateria

    punkt wentylacyjny w łazience - nie rozumię, nie ma komina? a może tylko przenieść gdzieś rurą spiro i obudować?

    punkt elektryczny - 30zł bez materiału, 70zł z materiałami

    ceny brutto z vat, gwarancja
    Remontujemy, budujemy, wykańczamy...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!-Zdj%C4%99cia!

  6. #186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mateuszja

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam u mnie w mazowieckim ceny przedstawiają się tak na obecną chwile

    tynkowanie 13 zl m2
    docieplenia elewacji 35-45 zl
    poddasze od 35 zl
    glazura od 35 zl
    gładzie 14 zł
    malowanie 8 zł

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Jeden punkt: to kwucie do komina + założenie kratki
    Drugi: wywiercenie kratki i połączenie nad sufitem podwieszanym z kominem

    Cytat Napisał panicz
    punkt wentylacyjny w łazience - nie rozumię, nie ma komina? a może tylko przenieść gdzieś rurą spiro i obudować?
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  8. #188
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól
    Jeden punkt: to kwucie do komina + założenie kratki
    Drugi: wywiercenie kratki i połączenie nad sufitem podwieszanym z kominem

    Cytat Napisał panicz
    punkt wentylacyjny w łazience - nie rozumię, nie ma komina? a może tylko przenieść gdzieś rurą spiro i obudować?

    Takie punkty to po 50 - 100zł

    Pozdrawiam
    Remontujemy, budujemy, wykańczamy...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!-Zdj%C4%99cia!

  9. #189

    Domyślnie

    Czy 3000 zł na zrobienie łazienki 11 m kw. ze ścianami ok. 25 m kw. plus obudowa wanny i geberitu oraz zrobienie odpływu do prysznica bezbrodzikowego TO DUŻO

    fachowiec twierdzi, że nie może wycenić szczegółowo, gdyż łazienka ma swoją specyfike i on wycenia za całe dzieło nie za metr

  10. #190

    Domyślnie

    Za łazienkę 15m kw z białym montażem plus podłączenie oświetlenia też płaciliśmy 3tyś. Z tego co wiem łazienki płaci się inaczej (tzn. drożej) niż inne pomieszczenia.

  11. #191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    wiem że już 2010 ale może tu mi ktoś podpowie- firma z którą rozmawiam ma bardzo dobre opinie, daje faktury, gwarancje itp itd- nie robią nic "na czarno" itd Także o jakość wykonania się nie martwię. Ceny jakie dostałam są następujące:
    aha jest to cena robocizny z wszelkim materiałem:
    Izolacja pozioma posadzki 2 x papa termozgrzewalna+ 2x folia 51,78 pln/m
    Ocieplenie posadzki styropianem FS20 gr 10cm 34,5 pln/m
    Wylewka cementowa gr 8 cm zbrojona siatką wraz z plastyfikatorem i dylatacjami 57,3 pln/m (wydaje mi się że dużo)
    montaż parapetów wewnętrznych 85 za mb (wydaje mi się bardzo dużo)
    n i coś co budzi moje największe zastrzeżenia czyli zabudowa poddasza- ceny podane następująco (nadal robocizna plus materiały)
    Wykonanie rusztu metalowego pod montaż suchego tynku ( część na drutach) 35 pln/m
    Ocieplenie stropu nad poddaszem wełną Isover gr 100mm x 2 warstwy 59 pln/m ( )
    Montaż paroizolacji Isover 7,5 pln/m
    Montaż suchego tynku GKF, GKFI wraz z wykończeniami 45pln/m
    Obróbka okien połaciowych 130 pln/szt
    dodam, że inne ceny jakie dostałam są raczej średnio- niższe ale te mnie nieco zwalił z nóg- powiedzcie proszę jak oceniacie czy to dużo za dużo? Ile te prace u Was kosztowały?
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał barto307cc
    Cytat Napisał BartekS
    W lipcu - sierpniu, za GERDĘ zapłaciłem 300 zł, oczywiście autoryzowany montażysta z salonu, co by gwarancji nie stracić.
    Acha my będziemy mieli z Hormanna i powiedzieli 350zł,hmm myslałam,że drogo
    Qrka, wszystko zależy..
    Nam montował autoryzowany a montaż był w cenie drzwi. Ponieważ nie wierzę w to że ktoś mi coś za friko daje - sprawdziłam u konkurencji cenę drzwi i okazało się że... mimo moich podejrzeń montaż był za darmo

  13. #193

    Domyślnie

    ngel
    no,no ,no ...górna półka cenowa a ciekawe jak z jakoscią??? szukaj dalej bo to rozbój w biały dzień... pociesze cie dalej moze byc tylko lepiej ....czytaj taniej

  14. #194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    bobek- z jakością wiem że super- zastanawiają mnie te ceny bo wiem, że w nich jest absolutnie wszystko- do ostatniej śrubki i ostatniego gwoździa- często cena sobie a życie sobie bo się okazuje że fachman dolicza jeszcze nie wiadomo ile za różne "pierdoły" o których mowy wcześniej nie było. A jakie są średnie ceny wymienionych przeze mnie robót? Bo jeszcze mogę negocjować.....
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  15. #195

    Domyślnie

    hehe i tak dolicza i tak ale pochodz sobie po sklepach z hydralika i ponegocjuj ceny.... i poproś od razu o referencje...

  16. #196

    Domyślnie

    ngel nie daj się naciągnąć 34.5 zł za ocieplenie posadzki styropianem 10 cm gdzie koszt styropianu to ok.15 zł a to dobre 20 zeta za rozłożenie m2 cena za posadzkę też z kosmosu

  17. #197
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    godarth

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Okolice Krakowa.

    tynki - 18 zł/m kw + materiał
    wylewki - 18 zł/m kw + materiał
    Mój pierwszy remont...

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    ngel
    no,no ,no ...górna półka cenowa a ciekawe jak z jakoscią??? szukaj dalej bo to rozbój w biały dzień... pociesze cie dalej moze byc tylko lepiej ....czytaj taniej
    TANIEJ NIE ZNACZY LEPIEJ
    znam takich co chcieli taniej a później zapłacili drugie tyle za poprawkę tego taniej
    Pomimo tego że firma pokazała referencje ale co z tego???
    Referencje były ale już nie dla tych pracowników

  19. #199

    Domyślnie

    ale nie znaczy też że drożej to znaczy lepiej dobra jakość też ma swoje granice cenowe niektórzy wykonawcy wykorzystują to że są z polecenia i myślą że inwestor przystanie na każdą cenę jaką mu zaproponuje bo przecież on ma referencje .jestem glazurnikiem od 13 lat i wiem że jeden inwestor przykłada uwagę do każdego szczegółu wszystko jest przemyślane i przedyskutowane a drugi to zdaje się na mnie i co bym nie powiedział to zawsze będzie dobrze i jakbym ich nie wzywał na budowę do uzgodnienia pewnych szczegółów które wychodzą w trakcie to najlepiej nie przyjeżdżali by na nią wcale.dlatego jeśli fachowcy mają referencje od tych drugich to mogą one być wątpliwe także polecam w miarę możliwości obejrzenia chociażby jednej ich prac na żywo i swoim okiem stwierdzić czy odpowiada wam ich wykonanie .ja też jestem zdania że dobra jakość musi mieć odzwierciedlenie w cenie ale kilka cen które zaproponowali ngelowi to przegięcie np.ocieplenie wełną 2x10 cm 59 zł gdzie cena wełny ok.20 zł czyli robota ok.39 zł tyle to ja biorę za płytki na posadzce

  20. #200

    Domyślnie

    ngel... ceny z kosmosu ci podali....
    Ja też robiłem z polecenia i płaciłem drożej ale ...

    wylewki robota 12 zł plus 2 zł za rozkładanie styropianu ( koszt materiału wyszedł na wszystko dodatkowo cos koło 25 zł ..ale papiery mam w domu wiec dokładnie nie podam ceny...z czego w piwnicy w garażu i nad garażem był styrodur 5 cm ponad 120m2)
    teraz robia chłopaki poddasze gdzie za robote na gotowo mam płacic po 35 zł za m2 w tym jest ocieplenie wełna( 10 cm w krokwie + 15 cm ) ; paroizolacjie;płyta GK; 6 okien dachowych; materiały na to .. jeszcze doładnie nie liczyłem ale pewnie 1 m2 około 40-45 zł .. dojdzie mi trochę za dodatkowe prace które zleciłem ale wyszło w trakcie.
    popieram ZBYCHA!!

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony