dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 158
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 3147
  1. #2001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedź.. niestety tak się nie da.. legary mam z pozostaości z więźby po dłuższym boku 16cm i już na kontrlegary miejsca nie ma.. ale zrobię tak że legary będą dookoła tarasu, potem w poprzek co deski będą co około 1-1.2m, do tego stężenia (co okolo 1,5m z resztek tego co zostanie ) wzdłu desek.. i pomiedzy to (wyjdą takie kwatery około 1.2x1.5m zamontuję jeszcze jakieś niższe niż 16cm legarki) wszytko poskręcane na łączniki belek i tam gdzie się da na śruby.. czyli deski tarasowe o grubości około 3cm będą mocowane co jakieś 50-60cm..
    drewno leży juz rok więc gdzie się miało skręcić już się skręciło, wiekszość wysuszona.. poskręcam do kupy i jakieś zdjęcia wrzucę..
    to jeszcze jedno pytanie - taras będzie od balkonu poza obrys dachu - są 3 słupy podpierające okap (zdjęcia w db) .. słupy stoją też na stopach betonowych - czy mogę te słupy wykorzystać do zamocowania do nich legarów? w sensie że jak taras będzie pracować (chociaż już drewno przesuszone) to czy czasem się nie przesuną czy co tam im się nie stanie bo w końcu podpierają dach..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #2002
    Banned
    lordi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    12

    Domyślnie

    Podajcie jakiś lakier ochronny tylko taki sprawdzon do tarasów drewnianych?

  3. #2003

    Domyślnie

    Cytat Napisał commor Zobacz post
    A ja się pochwalę, wprawdzie to nie mój taras tylko sąsiada ale ja robiłem ....

    I jeszcze jedno zdjęcie po skończeniu



  4. #2004

    Domyślnie

    Dzięki za radę. Wczoraj miałem spotkanie z przedstawicielem firmy VOX. Też zaleca modrzew syberyjski. Czekam na wycenę.
    Nie mówił nic jednak o impregnacji po montażu. Tylko olejowanie.. Hmmm... Pewnie tyle szkół co firm.
    A jaka u was cena za 30m2?

  5. #2005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Tutaj "trochę" dyskutowaliśmy w tym temacie...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...�-co-polecacie
    WARTO? WARTO!

  6. #2006
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To co? mozesz juz to robic zawodowo za wynagrodzenie z tego co widać.

  7. #2007

    Domyślnie

    Co Ty, 140 złotych 5-cio metrowa deska to strach ciąć. Sąsiadowi można powiedzieć - sorry- jak się nie uda (szczególnie kąty), bo strasznie twarde to drewno.

  8. #2008

    Domyślnie

    @ Daga&Adam
    Pytanie jak Twój taras ma się po zimie? czy Sadolin superdeck się sprawdził? Czy posiada filtr UV (nie doczytałem się w opisach produktu) bo jest to podobno istotne.
    Ja ze swoim modrzewiowym mam problem po pierwszej zimie. Zgodnie z radami ludzi z forum olejowałem olejem lnianym pół na pół z terpentyną i niestety to dechy nie zadaszone wyglądają kiepsko tzn wyszły ciemne/czarne plamy w okolicach sęków. Tam gdzie jest pod dachem dechy są ładne? Nie barwiłem dech. Na płocie olej lniany się sprawdza. Czeka mnie zmycie/czyszczenie bo wygląda tragicznie i stoję przed wyborem CZYM olejować?
    Czy ktoś może coś powiedzieć po doświadczeniach o oleju Flugger Impredur, sklep firmowy mam obok, tylko nie znam i trudno jest znaleźć opinie o nim. Pozdrawiam.

  9. #2009
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Ja używałem syntirol olej impregnacyjny do tarasów i deski po zimie wygladaja tak samo jak po malowaniu nic sie z nimi nie stało a deska to modrzew
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  10. #2010
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    villemo_

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Podepnę się pod ten temat żeby nie tworzyć nowych. Zastanawiamy się z mężem nad przerobieniem tarasu. Mamy obecnie takie nie wiadomo co wyłożone kostką brukową oddane przez developera. Chcemy zrobić troszkę większy niż obecny i drewniany. Mąż twierdzi, że trzeba rozebrać to co jest teraz i zacząć od podstaw, a mnie się wydaje, że lepiej byłoby stawiać na tym co jest. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co z tym zrobić? Załączam zdjęcia


  11. #2011
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo_ Zobacz post
    Witam. Podepnę się pod ten temat żeby nie tworzyć nowych. Zastanawiamy się z mężem nad przerobieniem tarasu. Mamy obecnie takie nie wiadomo co wyłożone kostką brukową oddane przez developera. Chcemy zrobić troszkę większy niż obecny i drewniany. Mąż twierdzi, że trzeba rozebrać to co jest teraz i zacząć od podstaw, a mnie się wydaje, że lepiej byłoby stawiać na tym co jest. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co z tym zrobić? Załączam zdjęcia

    Według mnie opcja męża jest słuszna
    Bedzie zrobione solidnie
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  12. #2012
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    _artur_ zastanowiłbym się czy mieszać stopy z bloczkami, musisz sprawdzić jaki masz grunt, jeśli lessowy czy gliniasty to może po ziemie powysadzać, i tam gdzie będziesz miał bloczki taras może się podnieść albo obniżyć. Spadek wydaje się być ok. Co do łączenia sosny z modrzewiem to proponowałbym tego uniknąć. Drewno powinno mieć podobną gęstość, aby wszystko razem ładnie pracowało. U mnie deski nachodzą na parapet od okien balkonowych, wiec taras jest jakieś 2-3cm wyżej niż poziom podłogi w domu. Co ile masz te stopy/silikaty że chcesz od razu na legary kłaść deskę, bez kontrlegarów?

    Yacky jeśli chcesz sprawidzić co to znaczy że sosna jest miękka kup kawałek deski i daj żonie żeby pochodziła w szpilkach, upuść nóż czy inne rzeczy które mogą atakować twój przyszły taras i sam sobie odpowiesz czy jest za miękka czy wystarczająca Kompozytu nie polecam odbarwia się od słońca i nic z tym nie zrobisz. Płytki na tarasie są gorące jak jest niezakryty, więc jak korzystać z takiego tarasu w lecie? Chyba najbardziej budżetowy i trwały taras to modrzew (polski czy nie polski, nie ma znaczenia, i tak nie rozpoznasz jaki to modrzew, a sprzedawcy często sprzedają krajowy pod nazwą skandynawski). Jeśli chcesz taras bezstopniowy to proponuję usunąć ziemię pod taras, jakieś 30cm, wylać stopy, zrobić drenaż, zasypać to kamieniem, wokół tarasu ułożyć obwódkę np z granitu i będziesz miał taras na równi z gruntem.

  13. #2013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał woodek Zobacz post
    _artur_ zastanowiłbym się czy mieszać stopy z bloczkami, musisz sprawdzić jaki masz grunt, jeśli lessowy czy gliniasty to może po ziemie powysadzać, i tam gdzie będziesz miał bloczki taras może się podnieść albo obniżyć. Spadek wydaje się być ok. Co do łączenia sosny z modrzewiem to proponowałbym tego uniknąć. Drewno powinno mieć podobną gęstość, aby wszystko razem ładnie pracowało. U mnie deski nachodzą na parapet od okien balkonowych, wiec taras jest jakieś 2-3cm wyżej niż poziom podłogi w domu. Co ile masz te stopy/silikaty że chcesz od razu na legary kłaść deskę, bez kontrlegarów?

    Yacky jeśli chcesz sprawidzić co to znaczy że sosna jest miękka kup kawałek deski i daj żonie żeby pochodziła w szpilkach, upuść nóż czy inne rzeczy które mogą atakować twój przyszły taras i sam sobie odpowiesz czy jest za miękka czy wystarczająca Kompozytu nie polecam odbarwia się od słońca i nic z tym nie zrobisz. Płytki na tarasie są gorące jak jest niezakryty, więc jak korzystać z takiego tarasu w lecie? Chyba najbardziej budżetowy i trwały taras to modrzew (polski czy nie polski, nie ma znaczenia, i tak nie rozpoznasz jaki to modrzew, a sprzedawcy często sprzedają krajowy pod nazwą skandynawski). Jeśli chcesz taras bezstopniowy to proponuję usunąć ziemię pod taras, jakieś 30cm, wylać stopy, zrobić drenaż, zasypać to kamieniem, wokół tarasu ułożyć obwódkę np z granitu i będziesz miał taras na równi z gruntem.
    True...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #2014

    Domyślnie

    a co myślicie o świerku na taras? taras będzie mało używany i posadowiony na płaskim dachu (tarasie )

    taras na gruncie (który będzie częściej używany) planuję też drewniany, ale z jakiegoś lepszego drewna. ten na dachu to dylemat między płytami chodnikowymi a świerkiem lub sosną. wolelibyśmy jednak drewno niż płyty
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #2015
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Załącznik 266868

    Dodałem do albumu (link w podpisie) zdjęcia z budowy tarasu. Jeszcze nie skończony, bo deszcz przerwał mi olejowanie, no i ziemi trzeba jeszcze trochę nawieźć.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez woodek ; 23-06-2014 o 11:32

  16. #2016
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    super.. a masz jakieś fotki jak te podstawy betonowe masz zrobione ? zabetonowane czy jakoś inaczej? i jeszcze możesz napisać jak stopień zrobiłeś?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    super.. a masz jakieś fotki jak te podstawy betonowe masz zrobione ? zabetonowane czy jakoś inaczej? i jeszcze możesz napisać jak stopień zrobiłeś?
    Przyłączam się do pytania

    A drewnianą elewację z czego masz zrobioną?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  18. #2018
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Podstawy betonowe, spalinową otwornica (fi 25cm) wierciliśmy otwory (ok 90-100cm), stemplem ubijałem dno otworu aby było płaskiem w to zbrojenie (po 4 druty fi 8 lub 10, i strzemiona z fi6 - pozostałości po budowie). Na przyczepce przywoziłem beton b20 bez wody, w taczkach dolewałem wody i zalewałem. A na drugi dzień zrobiliśmy szalunki, wypoziomowaliśmy i zalaliśmy powyżej poziomu ziemi (czyli to co widać na zdjęciach). My szalowaliśmy deskami, ale jak masz zalane do poziomu ziemi to możesz dać powyżej szalunek z rur kanalizacyjnych.

    Stopień (faktycznie zapomniałem zrobić zdjęć) z legarów pociąłem kawałki tak żeby dwie deski się zmieściły i żeby około 10cm weszły pod legary tarasu (to było coś koło 38-40cm). U mnie legary i kontrlegary miały w sumie 16cm (i taką wysokość stopnia chciałem mieć), więc te legary pod stopień mocowałem właśnie do nich dając po prawej i lewej takie blaszki z otworami (chyba 8x20cm). Pod legary od stopni sypałem kliniec, ubijałem i kładłem bloczek betonowy. Następnie legary od stopnia połączyłem też tymi samymi belkami z których są legary, tak aby obie deski na stopniu się na nim opierały. Na allegro są takie podkładki dystansowe, każdy kolor to inna grubość, tym poziomowałem stopień, wbijając miedzy bloczek a legar.

    Na elewacji mam system imitacji drewna firmy Greinplast, są to panele akrylowe na siatce, które się przykleja i maluje. Na stronie producenta prawie nic o tym nie ma. Ale w sklepach budowlanych popytaj o próbnik. Jest kilka rodzajów desek, bali i kilka kolorów. A tynk to greinplast kolor 0120 (najjaśniejszy szary jaki był).

    Pozdrawiam

  19. #2019

    Domyślnie

    Jak impregnowac taras? Ja mam deski sosnowe, w których wyciąłem kapinoski. do impregnowania mam Sadoli i Drewnochron. Do zrobienia ganek ok 5m2 i tarasy ok 45m2. Ganek zadaszony; tarasy 4mszerokie, z czego 3m zadaszone, a metr wystaje pod chmurki. poziom tarasów zrobie z lekkim spadkiem na zewnatrz, zeby woda sciekałą.
    Sadolin ma osobny podklad - "Basic" i osobno impregnat. Niestety Basic wystepuje tylko w wiaderkach 5dm3, a wiaderko kosztuje podobnie jak impregnat 9-10dm3.
    legary i spodnia warstwe desek zaimpregnowalem FOBOS'em;
    boki i wierzch desek na ganek - Sadoli: 2x podkład "Basic" i 1x Drewnochron 1x Sadolin Cassic
    boki i wierzch desek na taras - Sadolin: tylko 2 x "Classic", lub 1x Drewnochron i 1x Sadolin Classic
    Czy nie przechytrze impregnujac spod desek tylko FOBOS'em???
    przy okazji deski na ganek w trakcie kolejnych malowan(spod 2x FOBOS, wierzch i boki 2x "Basic"), po spedzeniu nocy na zewnatrz, ale pod dachem w miejscu, gdzie byl FOBOS sa cale wilgotne(musialy wciagnac wilgoc z powietrza, bo leje), a tam, gdzie byl Basic sa suche...
    Malowanie Drewnochronem po Sadolin Basic, a na to Sadolin Classic wynika z potrzeby uzyskania odpowiedniego koloru, na którym zależy mojej "Lepszej Połowie" Może Impregnaty się nie pogryzą...???
    Wiadomość z ostatniej chwili - na Allegro pojawił się Basic po 80zł za wiaderko, zamiast dotychczasowych 115zł; nadal drogo, ale róznica jest zauwazalna...

  20. #2020
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jechałem Basic'iem cały duży płac zabaw dla dziecka, później na to poszedł Bondex Wood Stain x2.
    Drewno suche piło Basic ostro, ale za to później piło mniej Bondex'u.
    Stosując Basic zaoszczędzisz trochę na impregnacie kolorowym.
    Ostatnio edytowane przez misiupl ; 26-06-2014 o 13:59

Strona 101 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony