dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 158
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 3147
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Moja znajoma ma taras ale z drewna teakowego tez ryflowany.te deski leza u niej juz 6 rok i coraz ładniej wygladają........nie mowila nic zeby cos sie z tymi deskami dzialo.....a brud?? specjalnie nie widzialam

  2. #242

    Domyślnie

    Jest tu ze sto watków o tarasach drewnianych
    Poszukaj, tam już chyba wszystko było

  3. #243

    Domyślnie

    [quote="tom soyer"]moje zdanie jest podobne do Maco

    ja też tak uważam . sosna jest pieknym materiałem budowlanym . materiałem , który rośnie w naszych szerokościach i dlatego też dostosowanym do naszego klimatu . taras , który zrobilem dla siebie jest z sosny ma już kilka lat , jedyne co - to się zszarzał . i był można powiedzieć TAŃI . taras , który robilem jako firma dla klijenta jest z bangkirai jest o wiele droższy/m2 . nie tylko materiał ale też przygotowanie konstrukcji . no i oczywiście wkręty z A 4 . i ten taras już się zszarzał .
    zobacz zdjęcia .
    http://pslawomir.photosite.com/
    [/url]
    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  4. #244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co można zrobić żeby taki taras nie zszarzał?

    Jest jakaś metoda?

    Widziałam deski tarasowe przed sklepem DLH - szaro-bure, ciemne, nieładne i tak jak byłam zapalona do tego pomysłu, tak mi trochę przeszło.
    Wyglądało to fatalnie.

    Czy jest jakaś metoda żeby drewniany taras wyglądał ładnie po latach, a nie jak brudna ściera?

  5. #245

    Domyślnie

    [quote="
    Czy jest jakaś metoda żeby drewniany taras wyglądał ładnie po latach, a nie jak brudna ściera?[/quote]

    myślę , że takiej metody nie ma . trzeba po prostu do tego się przyzwyczaic .
    na wpływ warunków atmosferycznych nie ma lekarstwa . a może jak za dawnych czasów - szczotka ryżowa i woda z mydłem .
    pozdrawiam .
    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Sławku - piękny taras Czy to Twój z sosenki czy klienta z bangkirai?

  7. #247

    Domyślnie

    Mam takie deski na tarasie. Sa super. maja dwa lata i absolutnie nic sie z nimi nie dzieje. Rza na jakis czas myje je karcherem zeby wyplukac z rowkow brud.
    pozdrawiam
    Yna

  8. #248

    Domyślnie

    Slawek,

    zakładam, że taraz na zdjęciach to ten klienta (oprócz może pierwszych 2 zdjęć - gdzie jest ten z sosny).

    A powiedz parę słów o oczyszczalni, która jest też na jednym zdjęciu ?

    Nie mam doświadczenia (jeszcze) w utrzymaniu drewnianych tarasów ale myślę (poprawcie czy się mylę) że traktując taki taras raz na 2-3 lata odpowidnimi lejami, czy terpetyną czy innymi NATURALNYMI środlkami - można utrzymać inny niż szary naturalny kolor ?

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maco
    Slawek,

    zakładam, że taraz na zdjęciach to ten klienta (oprócz może pierwszych 2 zdjęć - gdzie jest ten z sosny).

    A powiedz parę słów o oczyszczalni, która jest też na jednym zdjęciu ?

    Nie mam doświadczenia (jeszcze) w utrzymaniu drewnianych tarasów ale myślę (poprawcie czy się mylę) że traktując taki taras raz na 2-3 lata odpowidnimi lejami, czy terpetyną czy innymi NATURALNYMI środlkami - można utrzymać inny niż szary naturalny kolor ?
    tak. te pierwsze dwa zdjęcia to mój taras na warmii . nastepne to taras dla klijenta w berlinie . robiłem go cały tydzień . ale osobiście to kocham sosnę . mój taras jest z sosny , widać kawałek na pierwszym zdjęciu . konserwuję to moje całe drewno wolnostojące ca. co 3 lata tylko płynem oleistym " bio-carbolin " 10 L za 8 euro .te wszystkie inne oleje są drogie i tylko pomagają robić kasę w hurtowni . a kosztują 35 euro za 2.5 L . pamietaj o jednym . tam gdzie slońce i deszcz - tam drewno będzie szare - czy je konserwujesz czy też nie .!! .
    pod tym klombem z kwiatami jest zbiornik . ale on tak nie wystaje z ziemi . to ze względu na wlaz do pierwszej komory .resztę i drenaż robiłem wg. muratora . funkcjonuje wspaniale . nawet w zimie .a na dziłce tylko glina . wierciłem już do 50 m . wody nie znalazlem , ale za to ciągle glina .
    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  10. #250
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek29

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    2

    Domyślnie Jak zakonserwować drewniany taras na działce?

    Ktoś mi mówił o zużytym oleju silnikowym, że idealnie nadaje się aby zamiast drewnochronu pomalować nim deski na tarasie.
    Czy ktoś się orientuje czy to dobry pomysł?
    Jeżeli nie, to co proponujecie?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  11. #251

    Domyślnie konserwacja drewnianego tarasu

    Zużyty olej silnikowy jest to najtańszy i b.skuteczny sposób impregnacji drewna które narażone jest na działanie atmosferyczne (nie stosowac go w domu!). Wada: jest bardziej łatwopalne w momencie pożaru, bo będzie nasiąknięte olejem. Drewno zaciagnięte impregnatem ze sklepu, również się pali ( w razie pożaru), ale na pewno słabiej. Można też konserwować drewno w roztworze solnym. Robimy tak: folię tak związyjemy aby utworzyć rynienkę, do której wlejemy wodę z solą (sporo tej soli) i moczymy ze dwa dni zanurzone w tym roztworze deski. Sól konserwuje drewno. Pozdrawiam, Ala

  12. #252

    Domyślnie

    Poza tym jest więcej jak pewne, że podeszwy w twoich butach będą się brudzić. Wyobraź sobie, że z takimi zaoliwionymi podeszwami wchodzisz przez drzwi balkonowe do domu na czysty dywan. Nie trzeba dużej wyobraźni aby pomyśleć co żona powie.

  13. #253

    Domyślnie

    Nie radzę.
    Poczytaj tutaj, co prawda o płocie...

    http://www.murator.com.pl/forum/view...ty+olej#842702

    Już sobie wyobrażam ten aromat unoszący się nad nagrzanym słońcem tarasem brrrr

  14. #254
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek29

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    za wszystkie informacje dziekuje

    a co myslicie o pokoście?

  15. #255

    Domyślnie

    Jeżeli taras drewniny zrobiony jest na kilkanaście lat to nie warto oszczędzać i co rok albo dwa stanąć przed tym samym problemem. Najleprzym rozwiązaniem są lakierobejce lub w tym przypadku można wziąść pod uwagę lakier do drewna dla pokładów łodzi (jachtów). Sam stosuję wyroby Duluxa i mogę potwierdzić, że sztachety drewniane w płocie dwukrotnie pomalowane (druga warstwa zaras po wyschnięciu pierwszej) mają cztery lata i nic się z nimi nie dzieje a farba nie schodzi jak w przypadku np. drewnochronu. Fakt, że nie są to wyroby tanie ale w stosunku do trwałości napewno opłacalne. Należy zwrócić uwagę by na zewnętrz stosować wylącznie lakierobejce tak oznaczone (one są droższe) ale napewno trwalsze. Poza tym lakierobejce są bardzo wydajne.

  16. #256
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Drewnochron to aktywne substancje biologiczne, pokost to jedynie impregnat ograniczjący nasiąkliwość. Jedno nie zastępuje drugiego. Najlepsze to jedno i drugie. Pokost aplikować na gorąco, albo rozcienczony benzyną, aby lepiej wnikał. Tego z benzyną oczywiście lepiej nie grzać...
    Ze względów ekologicznych i zdrowotnych dla samego siebie, żadnych olejów nie stosowałbym.

  17. #257

    Domyślnie Taras z drewna egzotycznego - jak olejować ???

    Myśle nad tym by zrobić fragment tarasu z drewna egzotycznego - wiem że bedzie wymagało olejowania i od strony po której będziemy chodzić nie ma problemu, ale od dołu ???
    Czy nie ma to żadnego znaczenia ?
    Olejowanie ma dobrze działać na wygląd a wygląd od dołu jest nieistotny?
    nie mam pojęcia
    Macie jakieś doswiadczenia w tym temacie?

  18. #258

    Domyślnie

    My mamy taki sam zamiar.
    Chcemy zaolejować deski przed montażem a potem - w trakcie eksploatacji już tylko "doolejowywać" wierzchy. Ale zostawiamy sobie możliwość demontażu drewna aby móc ew. dostać dię do spodu.
    Na razie mamy doświadczenia z olejowaniem drewna egzotycznego w prysznicu Drewno ma tam stały i bezpośredni kontakt z wodą i po 3 latach jest ok. Myślę, że na tarasie będzie podobnie.

  19. #259
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Pawl P.! Jesli jeszcze goscisz tu czasem to bardzo prosze o przeslanie mi zdjec twojego tarasu.
    Napisalam maila, ale bez odpowiedzi.
    Chetnie rowniez obejrze inne zdjecia drewnianych tarasow.

    Na razie sklaniam sie ku sosnie. Problem tylko z zadaszeniem... Jesli bedzie dachowka to jednoczesnie spowoduje to zacienienie pomieszczen. A na razie nie wyobrazam sobie daszku z pleksi...
    Jakie macie propozycje?

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No i mail - zapomnialam podac wczesniej: [email protected]

Strona 13 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony