dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 158
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 3147
  1. #2921

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    wszystkie poradniki i zalecenia jakie widzialem nakazywały stosowac drewno tego samego gatunku bo tak samo pracuje na wilgoć itd. Różnice w drzewie mogą powodować potem skręcenia i skajnym przypadku pęknięcia. Ale wiele osob brało to na klate i chyba tragedii nie ma.
    Widziałem w necie zdjęcia pękniętych desek z powodu użycia innego rodzaju drewna jako kontrlegary, ale nie mogę znaleźć teraz.

  2. #2922

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Widziałem w necie zdjęcia pękniętych desek z powodu użycia innego rodzaju drewna jako kontrlegary, ale nie mogę znaleźć teraz.
    Czyli dla pewności kontrlegary dać z tego samego materiału co taras a legary np sosnowe?

  3. #2923

    Domyślnie

    Niech lepiej się wypowiedzą spece od drewna. U mnie modrzew w całości.

  4. #2924
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    U mnie na tarasie deska modrzewiowa a legary i kontrlegary to chyba świerk lub sosna ale na pewno nie modrzew taras zbudowany w 2013 roku i nie widać żadnych uszkodzeń.
    Ostatnio edytowane przez zieli ; 01-04-2019 o 17:26
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  5. #2925
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.206

    Domyślnie

    Czy jest duża różnica pomiędzy deskami w klasie AB, a TOPVEH ?
    Zastanawiam się czy jest warto dopłacać.

  6. #2926
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.206

    Domyślnie

    Jak łączyliście legary z kontrlegarami ?
    Długie wkręty, a może szpilki gwintowane i nakrętki ?

  7. #2927

    Domyślnie

    A drewno konstrukcyjne c24 kvh nada się na legary i kontrlegary pod modrzew syberyjski ?

  8. #2928
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Jak łączyliście legary z kontrlegarami ?
    Długie wkręty, a może szpilki gwintowane i nakrętki ?
    ja łączyłem kątownikami z dwóch stron, przykładowe zdjęcie poniżej. Po roku nic się nie dzieje, nic nie powykręcało. Wiem że można dodać jeszcze długi wkręt na środku ale może on potem przeszkadzać przy przykręcaniu desek, może być traf że akurat wkręt do deski spotka ten wkręcony do legara

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ks-katownik-stalowy-szeroki.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	428752

  9. #2929
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Jak łączyliście legary z kontrlegarami ?
    Długie wkręty, a może szpilki gwintowane i nakrętki ?
    Ja zostosowałem wkręty szybko tanio i po kilku latach użytkowania nie widzę wad. A jeśli wkręty trafiły na siebie wystarczy przesunąć kilka milimetrów.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  10. #2930
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ja łączyłem kątownikami ciesielskimi tylko wiekszymi niz kolega pokazał wyzej. Idealne sa tkaie 55x55mm. Niestety idzie tego od pieruna, chyba z 80 zuzylem ale na necie mozna kupic w okolicach 1zł, w marketach kosztuja 3-4 razy wiecej.
    Szpilki zatapiałem podczas zalewania słupkow betonowych. Kotwy chemiczne są bardzo drogie i na 22 slupki poszloby kilka. Poza tym wiercenie itp...
    Teraz chce ten taras częsciowo zadaszyć i znow bede musial z 2 czy 3 slupki wylać. Musze sie tylko zdecydować czym to pokryć ale chyba jakiś materiał wygra w formie rolety rzymskiej lub cos podobnego.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  11. #2931
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Czy poleci ktoś jakichś sparwdozny sklep/skład/tartak z okolic górnego śląska lub małopolski w którym można zakupić deski tarasowe z modrzewia . Jaka jest standardowa długość takiej deski? Czy grubość 24 mm jest ok ?
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  12. #2932
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Ja łączyłem kątownikami ciesielskimi tylko wiekszymi niz kolega pokazał wyzej. Idealne sa tkaie 55x55mm. Niestety idzie tego od pieruna, chyba z 80 zuzylem ale na necie mozna kupic w okolicach 1zł, w marketach kosztuja 3-4 razy wiecej.
    Szpilki zatapiałem podczas zalewania słupkow betonowych. Kotwy chemiczne są bardzo drogie i na 22 slupki poszloby kilka. Poza tym wiercenie itp...
    Teraz chce ten taras częsciowo zadaszyć i znow bede musial z 2 czy 3 slupki wylać. Musze sie tylko zdecydować czym to pokryć ale chyba jakiś materiał wygra w formie rolety rzymskiej lub cos podobnego.
    Kątowniki ciesielskie czarnymi wkrętami do regipsów łączyłeś z legarami? Nie było problemów przy zatapianiu prętów z "wycelowaniem" w legar?
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  13. #2933

    Domyślnie

    Tylko nie czarne wkręty do gk! Nierdzewki albo ocynkowane.

  14. #2934
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Przecież na te wszystkie pytania są juz odpowiedzi w tym wątku, wystarczy poczytać pare stron wstecz. Legary łączy się kątownikami i odpowiednimi wkrętami do zastosowań na zewnątrz czyli przynajmniej ocynk, dla bogatszych nierdzewka która przeżyje to drzewo kilka razy.
    Nie ma problemu z trafieniem szpilkami, jeśli przy zalewaniu słupków puści się sznurek w lini przyszłych legarów.
    Nie polecam legarów o szerokości 5cm bo tolerancja na trafienie szpilką idealnie w środek jest bardzo mała.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  15. #2935
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wolski87

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    LPU
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem nowym userem chociaz forum sledze od dawna. Jestem na etapie budowy tarasu na legarach i od gotowej podlogi do balkonu ktory wypada nad tarasem mam 267 cm, krokwie mają 14x8 plus deskowanie i na to gont czyli zostaje jakies 250cm do krokwi. Dlugosc dachu bedzie wynosiła 470 cm, i tu moje pytanie: jaki minimalny spadek zrobic na dachu aby w najnizszym miejscu mozna bylo sie swobodnie poruszac? Myślałem aby zrobić 210 do krokwi. Krokwie chce dac co 75 cm, czy moze zagescić troche rozstaw na jakies 50 cm. Dodam że balkon wystaje na jakieś 150 cm wiec bedzie troche chronił dach przed padającym sniegiem w zimie.

  16. #2936

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o podpowiedź. Mam wylaną płytę betonową pod przyszły taras. Płyta jest 11cm niżej od docelowej powierzchni desek. Deski zakupione o grubości 21mm. Legary również zakupione mają wymiary 45x60mm. Moje pytanie - jak zamocować legary do płyty betonowej? Czy przymocowanie takich legarów do kątowników ciesielskich jest poprawnym rozwiązaniem?

  17. #2937

    Domyślnie

    Mędrcy, deski bariery tarasowej montowane w poziomie - długość tej barierki to jakieś 9mb, deski to termojesion elewacyjny o przekroju rombu - długość desek: 250cm, rozstaw słupków 140cm - pytanie czy istnieje jakiś łebski sposób łączenia desek wzdłuż, by nie ciąć ich na te nieszczęsne 140cm i nie generować koszmarnej ilości odpadów?

  18. #2938

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekS Zobacz post
    Witam.
    Proszę o podpowiedź. Mam wylaną płytę betonową pod przyszły taras. Płyta jest 11cm niżej od docelowej powierzchni desek. Deski zakupione o grubości 21mm. Legary również zakupione mają wymiary 45x60mm. Moje pytanie - jak zamocować legary do płyty betonowej? Czy przymocowanie takich legarów do kątowników ciesielskich jest poprawnym rozwiązaniem?
    wg mnie błędu nie będzie, jeśli zastosujesz kątowniki, ale taniej, sprawniej, szybciej będzie, jak wywiercisz otwory w wylewce, przewiercisz legary i zastosujesz kotwy mechaniczne lub chemiczne.

  19. #2939

    Domyślnie

    Dzięki Yorey.
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Kupiłem na "odległość" deski tarasowe Cumaru. Ok. 20 może 25% desek w stanie surowym nie wygląda najlepiej. Wszystkie deski miały być I gatunku. Jeśli chodzi o równość, ewentualne skręcenie, łódkowanie to nie mam żadnych zastrzeżeń. Poniżej zdjęcia przedstawiające problem.
    Pierwsze zdjęcie - po lewej deska wg mnie ok, po prawej deska co do której mam wątpliwości (podobnie wyglądających desek jest ok. 25% ).
    Drugie zdjęcie - problematyczna deska w zbliżeniu.
    Trzecie zdjęcie - problematyczna deska po zaolejowaniu olejem bezbarwnym - moim zdaniem jest ok. ale czy jak olej się spłucze np. przed kolejnym terminem olejowania, to czy te deski nie zaczną znowu wyglądać tak paskudnie?
    Pytanie proste - reklamować? Czy to drzewo tak ma? (być może to że deska nie jest ryflowana potęguje moło estetyczny wygląd drzewa w stanie surowym)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01. .jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	429735   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	429736   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	429737  
    Ostatnio edytowane przez RadekS ; 29-04-2019 o 09:28

  20. #2940
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.206

    Domyślnie

    OK.
    A więc lepiej kątowniki ciesielskie.
    Rozumiem, że n\lepiej jak będą 2szt na jedno połączenie.
    Dawaliście je od góry ( tzn, że są na górze głównego legara ? ) czy jednak od spodu tak, że są praktycznie niewidoczne ?

Strona 147 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony