dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 158
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.960 z 3147
  1. #2941
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy te wkręty do modrzewia będą OK:
    https://allegro.pl/oferta/spax-taras...tlo-7521956502

    ?

  2. #2942
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Czy używając takich wkrętów robiliście otwory przedwstępne tym dedykowanym wiertłem czy od razu kręciliście wkręt ?

  3. #2943

  4. #2944

    Domyślnie

    Cześć,

    Przeczytałem chyba 3/4 tematu ale dalej nie rozwiałem swoich wątpliwości. Mianowicie szykuje się do budowy tarasu drewnianego i cały czas zastanawiam się jak go posadowić - czy na słupach wylewanych czy na bloczkach betonowych. Na bloczkach wydaje się szybciej, taniej i wygodniej z tym ,że nie jestem przekonany jak takiego tarasu na gruntach wysadzeniowych nie będzie podnosić. Druga nurtująca sprawa czy jest potrzeba robić kratownice z legarów i kontrlegarów czy wystarczą same legary? Taras będzie jakieś 20-30 cm nad poziomem gruntu. Jeżeli ktoś może doradzić rzeczowo w nurtujących mnie kwestiach to będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

  5. #2945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W skrocie - wylewane slupy moim zdaniem jednak bardziej stabilne.
    Legary i kontrlegary pozwalają (w przypadku fundamentu na słupach) zmniejszyć ilośc punktów podparcia..

    Gdybyś miał stabilny grunt, moglbyc polożyć bloczki z gestym rozstawem, na nie legary i deski.
    Ja mimo takiego gruntu zdecydowalem sie wylac slupy i zdobic konstrukcje legar+kontrlegar
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2946

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Czy używając takich wkrętów robiliście otwory przedwstępne tym dedykowanym wiertłem czy od razu kręciliście wkręt ?
    Ja to już w ogóle miałem wersję max. Jedną wiertarką wiercenie pod wkręt, drugą frez na łeb wkręta (nie podobał mi się efekt jaki dawało to łączone wiertło z frezem). No i wkrętarką dopiero wkręt. Oczywiście spax oryginał.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  7. #2947

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    Cześć,

    Przeczytałem chyba 3/4 tematu ale dalej nie rozwiałem swoich wątpliwości. Mianowicie szykuje się do budowy tarasu drewnianego i cały czas zastanawiam się jak go posadowić - czy na słupach wylewanych czy na bloczkach betonowych. Na bloczkach wydaje się szybciej, taniej i wygodniej z tym ,że nie jestem przekonany jak takiego tarasu na gruntach wysadzeniowych nie będzie podnosić. Druga nurtująca sprawa czy jest potrzeba robić kratownice z legarów i kontrlegarów czy wystarczą same legary? Taras będzie jakieś 20-30 cm nad poziomem gruntu. Jeżeli ktoś może doradzić rzeczowo w nurtujących mnie kwestiach to będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
    Imho bloczki to tylko na piachu, inaczej taras bedzie pracował, zwłaszcza w zimę, może nawet stracić poziom/pochylenie.
    Co do legarów i kontrlegarów to lepiej jednak kratownica. Jedynie gdy ktoś robi taras na jakiejs wylewce betonowej kontrlegary to zbytek.

  8. #2948
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie czy używał ktoś żelu do usuwania szarości drewna osmo? A może jakieś inne sprawdzone produkty może ktoś polecić?
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  9. #2949

    Domyślnie

    Dzięki za informacje ,powiedzcie mi jeszcze jak to jest ze szpilkami które mocuje się w zalewanym słupku.Czy później na te szpilki idą jakieś większe podkładki ze śrubami na których się opiera legar czy macie na to jakiś inny sposób. Wiem, że są do tego odpowiednie kotwy, które można też osadzić w betonie na których opierają się legary ale ich koszt w porównaniu do gwintowanych szpilek jest znacznie większy co przy dużym tarasie robi różnicę dość znaczną.

  10. #2950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    Dzięki za informacje ,powiedzcie mi jeszcze jak to jest ze szpilkami które mocuje się w zalewanym słupku.Czy później na te szpilki idą jakieś większe podkładki ze śrubami na których się opiera legar czy macie na to jakiś inny sposób. Wiem, że są do tego odpowiednie kotwy, które można też osadzić w betonie na których opierają się legary ale ich koszt w porównaniu do gwintowanych szpilek jest znacznie większy co przy dużym tarasie robi różnicę dość znaczną.
    Tak możesz użyć dużych podkładek.

  11. #2951

    Domyślnie

    Witam,
    Robię drewniany taras.
    Bloczki betonowe a na nie legary. Pytanie:
    1) czy mocować legary do bloczków betonowych np za pomoca kątowników metalowych czy bez mocowania?
    2) Czy poziomowanie lagarów za pomocą kleju poliuretanowego jest dobrym pomysłem?

  12. #2952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    Dzięki za informacje ,powiedzcie mi jeszcze jak to jest ze szpilkami które mocuje się w zalewanym słupku.Czy później na te szpilki idą jakieś większe podkładki ze śrubami na których się opiera legar czy macie na to jakiś inny sposób. Wiem, że są do tego odpowiednie kotwy, które można też osadzić w betonie na których opierają się legary ale ich koszt w porównaniu do gwintowanych szpilek jest znacznie większy co przy dużym tarasie robi różnicę dość znaczną.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo 029.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	431123

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo 033.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	431124

  13. #2953
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał unix78 Zobacz post
    Witam,
    Robię drewniany taras.
    Bloczki betonowe a na nie legary. Pytanie:
    1) czy bez mocowania?
    2) Czy poziomowanie lagarów za pomocą kleju poliuretanowego jest dobrym pomysłem?
    Oba pomysły to chyba żart....

  14. #2954

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo 029.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	431123

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo 033.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	431124
    Dzięki za zdjęcia ,dokładnie o czymś takim myślałem.

  15. #2955
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanko do użytkownikow tarasów którzy olejują co roku i zaliczyli już parę cykli, mianowicie jaki macie olej i jak wygląda sprawa koloru u Was? U mnie malowałem dopiero 3 raz (1x przed montażem, 1x po montażu rok temu i 1x teraz, tydzień temu) i kolor bardzo mi pociemniał z tiku zrobił się jakiś mahoń albo coś podobnego, nie bardzo mi się to podoba malowałem masę rzeczy u siebie ale impregnatem i takich problemów nie ma, w sumie jest to moja pierwsza przygoda z olejem, ale żeby aż tak? to za 2 kolejne cykle ten taras będzie czarny, czy ja coś robię nie tak? czy olej ma to do siebie? to jak olejować? Zgłupiałem trochę.. poniżej parę fotek do porównania 1 warstwy oleju i 3 warstw:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_155333.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	431333

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_155348.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	431334

  16. #2956
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Tak mam to samo, dopiero drugi rok olejuje i niestety kolor bardzo sciemnial. przez co chodzenie boso w upalny dni jest srednio przyjemne. Za rok chyba zeszlifuje stary olej i naloze nowy jasny. Mam gladkie deski i jest to mozliwe. Na ryflowanych to pozamiatane,

  17. #2957

    Domyślnie

    Witam,
    jak najprościej wypoziomować legary zanim położę deski dla tarasu 5x5 m?
    Lagary nie są na razie przytwierdzone do bloczków betonowych i nie są niczym obciążone - boję się, że gdy pojawi się obciążenie w postaci desek tarasowych to nie będzie odpowiedniego spadku na długości 5metrów.
    Same legary nie są idealnie proste i gdy staję swoim cieżarem na legarze to widzę że czaem legar się odchyla na końcach.
    zdjecie poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190609_210009.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	431349

  18. #2958
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Nic dziwnego że sie uginają jak dales je na plasko zamiast na sztorc. Tam nie bedzie juz kontrlegarów? Odstepy miedzy legarami wydają się zbut duże. Ile tam jest cm ?

  19. #2959

    Domyślnie

    nie moge dać zbyt wysokiego tarasu bo mam już istniejący dach nad tarasem. Między legarem a bloczkiem chcę mieć tylko podkładkę gumową i ewntualnie kawałek sklejki zaimpregonowanej 6mm. do wypoziomowania. Między legarami jest 50 cm., legary mają przekrój 5x10 cm.

  20. #2960
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Przy 5cm musi sie ugiąć, nie ma szans. Zwlaszcza na koncach niepodpartych legarow - trzeba bylo dać bloczek przy samym brzegu tarasu, popraw to jeśli możesz.
    Generalnie jak ktoś robi taras na bloczkach a nie zalewanych słupach to zalecana jest kratownica (lagar + kontrelegar).
    Według mnie to będzie tańczyc, zwlaszcza jesli będzie tam przebywać kilka osób w jednym miejscu. Poziomowanie legarow niewiele pomoże.

Strona 148 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony