dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 158
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 3147
  1. #61

    Domyślnie

    Pawel P: "I tak do mnie mów..."

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Paweł P.
    Gratuluję.
    Niemniej wydaje mi się, że można to było zrobić tak samo, ale ograniczając ilość stóp fundamentowych, elementach ramy (jak piszesz) a tym samym oszczedzając na materiale, czy robociźnie.
    Mimo wszystko - gratuluję.

  3. #63

    Domyślnie

    Wojciech - prawdopodobnie masz rację - ale moi teściowie to osoby o słusznej postawie i wolałem nie ryzykować
    P.P.

  4. #64

    Domyślnie taras

    Dziękuję za podpowiedzi, biorę się do roboty !
    exon

  5. #65

    Domyślnie

    To ja jeszcze podpowiadam:

    http://www.buildeazy.com/leanto.html

    Dodatkowo w spisie treści znajdziecie kilka pożytecznych artykułów pod hasłem "Deck".

    I wszystko w metrach a nie w w calach !!!
    Z pozdr, Filo.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel P.
    Aha - jeszcze jedno bardzo polecam daszek nad takim tarasem - oczywiście na drewnianym "ruszcie" i kryty przezroczystym pleksi lub poliwęglanem - rewelacja!
    Pozdrawiam!
    A czy taki daszek nie jest zbyt hałaśliwy na deszczu?

  7. #67

    Domyślnie

    A jak się mają koszty drewnianego do płyty betonowej?
    Artur

  8. #68

    Domyślnie

    tutaj tez mozna znalezc sporo ciekawych informacji (ciekawy jest np sposob montazu bez widocznych wkretow lub gwozdzi):
    http://www.keplinger.at/defaultBangkirai.htm

    ja wlasnie skulem stare wylewki i izolacje. jeszce moze dwa weekedny i bede mial tez drewniany taras

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Fakt, ciekawa strona.
    Szczególnie winni ją oglądać Ci co planują wylewanie betonu w swoim ogródku. Ta strona może ich przekonać, że popełniają błędne decyzje.

  10. #70

    Domyślnie

    A propos daszku:
    U mnie pomiędzy domem i garażem jest zadaszenie ze szkła zbrojonego (na konstrukcji drewnianej) - w sumie ponad 30m2. Efekt znakomity. Projektant zaproponował szkło zbrojone, bo podobno poliwęglany i pleksi się brzydko brudzą a szkło nie. Trudno mi się do tego odnieść, bo u mnie szkło leży od kilku tygodni zaledwie ale jak już napisałem bardzo nam się ten materiał podoba.

    A do drewnianego tarasu przymierzam się - ostatnio mi radzono drewno modrzewiowe, ale trudne do zdobycia.

  11. #71

    Domyślnie

    Panie Wojtku
    czy w polsce jest moze do zdobycia podobny system montazu belek? ten austriacki jest fajny ale piekielnie drogi.

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    tutaj tez mozna znalezc sporo ciekawych informacji (ciekawy jest np sposob montazu bez widocznych wkretow lub gwozdzi):
    http://www.keplinger.at/defaultBangkirai.htm

    ja wlasnie skulem stare wylewki i izolacje. jeszce moze dwa weekedny i bede mial tez drewniany taras
    Odnośnie drewna na tej stronie. Czy ktoś z Was wie gdzie u nas można kupić takie ryflowane drewno bo z takiego drewna chciałabym zrobić u siebie taras

    I jeszcze pytanie do Pawła P. - na swój taras wybrałeś gładkie dechy - jak to się sprawuje? Czy w czasie deszczu nie jest za ślisko? I z jakiego drewna te dechy?

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    A i mam jeszcze pytanie do pana Wojtka- jakiego rodzaju drewna użyć na taki taras? Nasz taras częściowo jest zadaszony.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Odnośnie drewna na tej stronie. Czy ktoś z Was wie gdzie u nas można kupić takie ryflowane drewno bo z takiego drewna chciałabym zrobić u siebie taras
    drewno ryflowane mozna kupic w liroju ale na pewno nie bangkirai. egzotyczne drewna mozna z kolei dostac specjalnych sklepach (kilka takich znam w poznaniu) ale cena troche odstrasza pomimo ze jest to drewno juz zaipregnowane/olejowane. ja sklaniam sie do kupna modrzewia w lesie i odpowiedniego przetarcia. Moze trudniej sie go uklada ale to chyba najlepszy kompromis.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Tom - dzięki Poszukam tego modrzewia albo sprawdzę ile by mnie kosztowało takie egotyczne drewno a potrzeba mi tego na ponad 20 metrów - pewnie drogo wyjdzie

  16. #76

    Domyślnie

    w poznaniu znalazlem najtaniej drewno tarasowe (gotowe, egzotyczne, zaimpregonawne - niestety nie pamietam co to byl za gatunek) za okolo 250 PLN /m² . Ja tez potrzebuje okolo 20m² + kilka stopni schodow. Egzotyka wiec pozostanie chyba dla mnie egzotyka
    Modrzew przy duzym zaangazownaiu wlasnym wyjdzie pewnie o jedno zero mniej.

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    tom soyer,
    na polskim rynku możesz spotkać system Deck-Dry - http://www.deck-dry.com zbliżony do systemu austriackiego.

  18. #78

    Domyślnie

    A czy taki daszek nie jest zbyt hałaśliwy na deszczu?
    Witam!
    Z moich już półrocznych obserwacji wynika, że:
    1. Taras z daszekiem jest odzielony od części mieszkalnej ścianami nośnymi i oknami - deszcz jest stosunkowo mało słyszalny (jak dla mnie )
    2. Podejrzewam, że dużo zalezy również od kąta spadku takiego zadaszenia - wiadomo, że im bardziej płaski dach to wyraźniej słyszalne bębnienie.
    3. Lubię słyszeć takie "bębnienie" na własnoręcznie wykonanym zadaszeniu
    Pozdr.
    P.P.

  19. #79

    Domyślnie

    I jeszcze pytanie do Pawła P. - na swój taras wybrałeś gładkie dechy - jak to się sprawuje? Czy w czasie deszczu nie jest za ślisko? I z jakiego drewna te dechy?
    Już odpowiadam: jak już pisałem wyżej kupiłem nieoheblowane deski sosnowe w tartatku (b.niska cena) i sam je przeszlifowałem szlifierką osc.
    Jak są gładkie - to przyjemnie się po nich chodzi. A co w czasie deszczu - nie wiem bo mam przecież daszek Ale podejrzewam że są bardziej "przyczepne" niż terakota.
    Mam fotki mojego "dzieła" - ale nie wiem jak je umieścić na forum
    Ale mogę zainteresowanym wysłać mailem
    Pozdrawiam
    P.P.

  20. #80

    Domyślnie

    TO JA CHĘTNIE POPROSZĘ JEŚLI MOŻNA

Strona 4 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony