dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 158
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 3147
  1. #1041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    151
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    witam
    ja właśnie daje 0,8 cm

  2. #1042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    zalezy od szerokosci i grubosci drewna moim skromnym zdaniem minimum 5mm maks 10mm
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #1043

    Domyślnie

    Witam
    Ja to chyba dam z 6mm, a przy okazji czym zamierzacie pomalować deski, tzn. olejem? impregnatem? jakiej firmy? Bo nie mogę się zdecydować a potrzebuję takiego koloryzującego żeby z modrzewia wyszedł czerwono brązowy.

  4. #1044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    sproboj syntilora z casto poszukaj jest
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #1045

    Domyślnie

    Jest na mojej liście ale jeszcze go nie "obmacywałem" osobiście.

  6. #1046

    Domyślnie

    U mnie odstępy wynosza 0,5cm.Jeszcze nie olejowany.

  7. #1047

    Domyślnie

    Mamy mieć 0,8 cm ,więc jak słyszę ok. A powloka ma być teccurila (tak się to chyba pisze,albo coś koło tego
    Nigdy nie jest tak źle, żeby nie moglo byc gorzej

  8. #1048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilka.w Zobacz post
    Mamy mieć 0,8 cm ,więc jak słyszę ok. A powloka ma być teccurila (tak się to chyba pisze,albo coś koło tego
    tikkurila
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  9. #1049

    Domyślnie

    Taras ma byc zadaszony, jeszcze nie w tym roku, ale w przyszlym juz tak.

    No i co polozyc na ten taras: plytki z granitu plomieniowanego, drewno (bangkirai), a moze kostke lub plytki betonowe?
    Tylko tu i teraz.

  10. #1050

    Domyślnie

    U mnie odstępy między deskami wynoszą 7mm-modrzew syberyjski.
    JOAZ

  11. #1051

    Domyślnie

    Duduś taras pierwsza klasa - zakochałam się
    mam trochę kostki granitowej więc też taki planuję.

    rozumiem że ten modrzew kupiony był jako surowa decha i potem malowaliście go? (może trochę głupawe pytanie ale dopiero się wdażam w temat tarasów)
    jaki to kolor?
    http://www.cisdecor.pl/cis02.html
    Udało się - w końcu u siebie - jest bosko !!

  12. #1052
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar henter2
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    Zrobiłem w swoim życiu wiele tarasów i twierdzę że na taras nie zadaszony z naszego drzewa nadaje się tylko dąb,potem świerk syberyjski no i drzewa egzotyczne.Jedno krotna konserwacja nie załatwia problemu a deski najbardziej cierpią pod spodem a tam się nie da konserwować co parę lat.A to ostatnia realizacja taras nad wodą prawie 200m2
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras..jpg
Wyświetleń:	527
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	2365  

  13. #1053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sethan

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Question Taras z drewna- na betonie -co i jak po kolei

    Witam

    Mam wylane tarasy i wiele pytań.

    Najpierw opis przedmiotu:

    Taras jest wylany w kształcie litery L wokół jednego z rogów domu z bryłą domu łączą go podciągi osadzone na 2 narożnikach (murki). Taras został wylany z 7 cm luzem do poziomu wejść do domu (wejścia na obu ścianach). Chcę położyć drewno ryflowane najlepiej dość szerokie.

    Pytania:

    1. Czy trzeba nadlewać cokolwiek by wyrównać wylany taras? Oglądał go człek który mi będzie wylewał posadzki w domu i stwierdził że jest dość dobrze jeżeli chodzi o poziom, jakość betonu, jego powierzchnie, nawet (prawie) odpowiedni spadek.
    2. Co pod legarki?
    3. Czy 7 cm = deska +legarek i nie będę miał problemów, jaki jest optymalny legar pod drewno tarasowe?
    4. Któryś ze znajomych powiedział że trzeba pod legarki dać papę (wygrać cały taras? Czy to prawda?
    5. Czy są inne możliwości umocowania desek? (koniecznie deski nie chcę czegoś parkietopodobnego na plastikowym ruszcie)? Profile aluminiowe? Śruby jakieś regulowane?
    6 Czy legarki będą gniły? - jak tego uniknąć?
    7. Czy taras musi być równy jak stół? W sensie płszczyzny Spadek rozumiem że potrzebny Co jeżeli położe papę i będzie "trochę" nierówno i legarki zaczną pracować?
    8. Co z wodą?

    proszę o pomoc bo już sam nie wiem...

    pozdrawiam

    Artur

  14. #1054

    Domyślnie

    Witam.Nasz taras z modrzewiu syberyjskiego wykonany jest równiez na płycie betonowej.Ze względu na to ,ze płyta jest równa,gładka i ma odpowiedni spadek(1,5%) na całej powierzchni zostala najpierw zagruntowana a nastepnie pomalowana specjalistyczna farba do betonu.(wybraliśmy kolor brązowy aby nie przebijał sie zbytnio pomiędzy deskami).Na tak przygotowana powierzchnię zostały ułozone ,w odleglosci 40 cm,legary- na podkladkach gumowych umozliwiające swobodny przepływ wody.(legary dodatkowo zabezpieczone impregnatem i olejem do drewna).Do nich ,z zachowaniem 0,5cm szczeliny,zostaly przykręcone deski przy użyciu wkrętów ze stali nierdzewnej(takie specjalne be z gwintu na końcowym odcinku-nie wiem jak fachowo sie nazywają ale są dość drogie).Deski zostały ułozone na długość w kierunku spadku, ich końcówki przycięte do jednej lini i zakończone drewnianym kątownikiem.Całość została zabezpieczona olejem do drewna 3V3.
    JOAZ

  15. #1055

    Domyślnie

    A teraz odpowiedzi na twoje pytania bo znowu mnie wylogowało (sily już nie mam na to nowe forum)
    ad1 Płyta betonowa powinna być tak wylana aby swobodnie i w miarę szybko spływała z nie woda.Jednoczesnie warto ją zabezpieczyć powłoką na bazie poliuretanu.
    ad2 najlepiej zastosować podkładki z materiału nienasiąkliwego np. tak jak w moim przypadku z gumy.
    ad3 nasz taras ma 10 cm wysokości,ale wszystko zależy od grubości zastosowanych desek.Legary powinny byc o takim przekroju aby śruby weszły z zapasem,a te z kolei powinny być długości równej dwukrotnej grubości montowanej deski.
    ad4 lepiejzastosować podkładki.Papę odradzam(znajomym tak polozyli i po sezonie usuwali z powodu specyficznego zapachu powstającego w gorące letnie dni.Samą plytę dobrze jest zabezpieczyć ze względu na to ,ze w czasie deszczowej pogody moze dojśc do plamienia podloza przez związki garbnikowe zawarte w drewnie.
    ad5 Cały taras powinien swobodnie spoczywać na plycie betonowej.Deski powinny być montowane na legarach o ciężarze wlaściwym zbliżonym do materialu,z którego wykonane są deski -co najmniej 850kg/m3. Montaz do legarów met. uniemożliwi naturalny proces wysychania drewna w czasie gorących letnich dni i pęcznienia podczas pogody deszczowej,co w konsekwencji moze doprowadzic do pękania drewna.
    ad6 umozliwienie przewietrzania konstrukcji,podkładki gumowe i spadek umożliwiający odpływ wody,impregnacja napewno ten proces opóżni.Wszystko zależy jednak od gatunku zastosowanego drewna: sosna wytrzyma ok8-10 lat, modrzew syberyjski ze względu na swoją żywiczność conajmniej 30 lat a bangkirai 50 lat.
    ad7 Nasz ma gładką,równą plaszczyznę o 1,5% spadku.Legary zawsze mozna tak wypoziomować aby zachować i plaszczyznę i spadek.
    ad8 No cóż woda musi swobodnie spływac zarówno z płyty betonowej jak i powierzchni drewnianej.Nasze deski zostały ułozone długoscia w kierunku spadku.
    JOAZ

  16. #1056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sethan

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedzi - te gumowe elementy można kupić jakoś "w systemie" czy trzeba kombinować? I jeszcze jedno jakie zrobiłeś przerwy między deskami?

  17. #1057

    Domyślnie

    Odstępy pomiędzy deskami wynoszą naogół od0,5do0,8cm w zależności od rodzaju drewna.

  18. #1058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Turza/W-aw
    Posty
    270

    Domyślnie

    dobrym materialem do poziomowania sa plastikowe podkladki, ktore stosuja firmy montujące stolarke okienna.

    o cos takiego : http://www.torys.lublin.pl/files/ima...podkladki2.JPG

  19. #1059

    Domyślnie

    Przy poziomowaniu można też skorzystać z szerszych plastikowych klinów pozwalających poprzez ich wzajemne przesuwanie zębów na zwiększenie wysokości o ok 0,5mm.Kosztują ok 10-15zł za 10szt.

  20. #1060

    Domyślnie

    Witam.Jako podkładki zastosowaliśmy twardą gumę kupowaną w paskach o szerokości 5cm w sklepie z artykułami gumowymi.Dystans między deskami wunosi o,5cm.
    JOAZ

Strona 53 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony