dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 144
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 3150

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    Ja w końcu zrobiłem tak jak podpowiedział kolega rewo66. Wykorzystałem rury kanalizacyjne pomaranczowe fi160 (udało mi się znaleźć w niezłej cenie - niecałe 11zł/mb). Otwory wierciłem wypożyczoną wiertnicą spalinową. Rury wystają ok.50 cm nad grunt. Poniżej gruntu sięgają 30-50 cm w zależności jak głęboko w danym miejscu udało mi się wykopać, ale docelowo zakpię je prawie na całej wysokości (gruzem, piaskiem i co mi sie tam jeszcze napatoczy). Każda jest zbrojona ordynarnie wbitymi w ziemię prętami stalowymi (po 3 na rurę, fi10). Zalane to to gotową zaprawą cementową. zrobienie 20 takich słupków wraz z kotwami zajęło nam (było nas trzech) dwie soboty (ale takie po 12h pracy) z czego najwięcej czasu odpowiednie wypoziomowanie wszystkiego, przede wszystkim kotw (bo mam je już odpowiednio osadzone w słupkach, nie będę potem wiercił).

    No nie wiem ale 30cm głębokości to nie zbyt mało to że potem obsypiesz nie wiele będzie dawać

    Tak samo 3 pręty bez związania ich strzemiączkami czy to coś będzie dawać?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Hey,
    rozpocząłem budowę tarasu. Trzy lata sobie czekał...
    Taras na betonie, wysoki 1,1m, schody w łuku - 7 stopni plus ścianki boczne, wszytkiego jakieś 45 m2.
    Wszystko zrobię w drewnie.
    Najpierw podłoże - wyrównałem zaprawą, potem uni grunt, i farba szara ftalowa (dostałem 2 lata temu 5 litrów).
    Potem robię deck (czyli największą powierzchnię) - legary z modrzewia, pod nie podkładki gumowe ( załatwiłem coś jak gumoleum i pociąłem w kostki 8x8cm, grubość 5 i 3 mm), kręcę spax'ami RA - to są kotwy do betonu - ekstra trzyma (trzeba nawiercić legarek a potem beton, musiałem pożyczyć SDS...).
    No i zacząłem kręcić deski, też modrzew, spax -D (brązowe, czyli stare złoto super wchodzą, tylko jeden mi się wciął ze 2 mm za głęboko ale go nie będę ruszał... deski przeciągnąłem impregantem i olejem, po skończeniu przeciągnę papierem i olejem całość jeszcze raz. Położyłem pierwsze 10 desek - wszystko stabilne, jest spadek jakieś 2%.
    Aha deski dociągam ściskami ciesielskimi, a szczelinę odmierzam patyczkami od lodów , okrągłymi ok 5-6mm.
    Na razie wszystko OK, rzeźba będzie ze schodami dopiero...
    WARTO? WARTO!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Hey,
    deski przeciągnąłem impregantem i olejem,
    po co impregnat? przeciez po nim olej juz nie wniknie wiec albo to, albo tamto.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Nie wniknie ? To co się stało z tym olejem którym położyłem na deskach ... wyparował ?

    Kierowałem się radami bardziej doświadczonych ode mnie forumowiczów. Zwłaszcza tych, którzy zajmują się tym zawodowo.
    WARTO? WARTO!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Nie wniknie ? To co się stało z tym olejem którym położyłem na deskach ... wyparował ?

    Kierowałem się radami bardziej doświadczonych ode mnie forumowiczów. Zwłaszcza tych, którzy zajmują się tym zawodowo.
    zalezy jaki impregnat?
    jak juz to w porywach sól...jak walczysz syntilorem to 2 x kolor syntilora w zupelnosci na jakis rok wystarczy.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Trzy lata temu robiłem u kumpla duży taras ok 40 m2 wyniesiony w niektórych miejscach ok 45 cm nad gruntem . Słupy były z rur fi160 pomarańczowych dosyć gęsto (nie pamiętam rozstawu) na głębokość max 50cm zbrojone 3 prętami fi 6 połączonymi takimi trójkątnymi strzemiączkami. Dodatkowo wbite na 1m w głąb 2 pręty fi8. (trza było wykorzystać resztki pobudowlane). Zalane betonem robionym samemu w betoniarce. Słupy zasypane na 30 cm gruzem wymieszanym z grubym piachem. Poterm 10cm warstwa piachu na to geowłóknina mocna w 2 warstwach i na to poszedł żwir gruby tak ok 5cm. Nic nie urosło pod tarasem nie miało prawa
    Imprez na tym tarasie było już co niemiara niektóre łącznie z tańcami i nic się nie dzieje do dziś. Żaden ze słupów się nie przekrzywił.

    U siebie tez tak będę robił już nawet zrobiłem parę słupów które wypadały przy elewacji, 50cm w głąb i 40 cm ponad grunt.

    Przy wysokości 1m nad grunt trzeba by rury fi 200 minimum i głębiej a to już może być nieopłacalne kosztowo (zakup rur pomarańczowych). Lepiej wtedy zrobić słupy wraz ze stopami pkt oparcia musi być szerszy.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #7

    Domyślnie

    q-bis, może jakieś foty z realizacji? Szczególnie dotyczące patyczków do lodów
    Sam za parę dni będę zaczynał z tarasem.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Dokumentuję całość.
    Chciałbym zrobić taki poradnik na przyszłość...
    Jak znajdę chwilę to coś wrzucę...
    WARTO? WARTO!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Kolejne pytania, na które pewnie nikt mi nie odpowie
    - Znalazłem w Ciastoramie wkręty nierdzewne do drewna egzotycznego marki PFS+ o połowę tańsze od spaxów. Jakieś doświadczenia z nimi? Nie jest tak, że w spaxach dopłaca się za markę? Niestety najdłuższe mają 80mm więc to chyba za mało, żeby kręcić nimi legary do pod konstrukcji.

    - Zastanawiam się co kupić do cięcia drewna na taras ? Myślałem o ukośnicy, chyba jest najbardziej precyzyjna jeśli dobrze się rozwiąże podparcie dłuższych desek po bokach. Ale jest to dość drugie urządzenie a na dodatek wielkie i rzadko mi będzie potem przydatne. Z tarczówką ręczną z kolei troszkę więcej zabawy, ale za to jest bardziej uniwersalna (jeśli chodzi o późniejsze zastosowania), zajmuje mniej miejsca i jest tańsza.

    PS. przyjechało dzisiaj drewno na podkonstrukcje... trochę skręcone jak na KVH... mam nadzieję, że taras na tym jakoś strasznie nie ucierpi. Zaimpregnowałem Sadolinem Base - wystarczy to?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    Kolejne pytania, na które pewnie nikt mi nie odpowie
    - Znalazłem w Ciastoramie wkręty nierdzewne do drewna egzotycznego marki PFS+ o połowę tańsze od spaxów. Jakieś doświadczenia z nimi? Nie jest tak, że w spaxach dopłaca się za markę? Niestety najdłuższe mają 80mm więc to chyba za mało, żeby kręcić nimi legary do pod konstrukcji.
    ja sie zastanawiam, czy legary do kontrlegarow nie krecic lepiej wkretami ciesielskimi - maja dodatkowy gwint dociagajacy, ale przede wszystkim torx, albo imbus zamiast krzyzaka, co jest b. wazne, jesli masz wkrecac wiecej, jak 4-5cm - malo ktory krzyzak ci to uciagnie, albo ukrecisz bita, albo rozwalisz glowke wkreta.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Używam na razie takiej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	imagesCAQ0A1NO.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	200952
    a potem taką:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	200953
    WARTO? WARTO!

  12. #12

    Domyślnie

    Pytanko mam o balkon, a nie taras, ale rowniez z wykonczeniem drewnianym.

    Mam plyte betonowa surowa na razie - jakies 16cm ponizej poziomu 0 docelowego. Zastanawiam sie, jak to ocieplic i wykonczyc, zeby na wierzchu bylo drewno. Na razie mysle nad takimi rozwiazaniami, ale moze jest jakis standard.

    - hydroizolacja balkonu (systemowo, albo papa termozgrzewalna)
    - twarde styro od gory
    - otwory przez styro w betonie i w te otwory z jakims mazidlem uszczelniajacym (np. Izohan Dyspermix - bez organicznych rozpuszczalnikow) kotwy do legarow
    - styro obrobic klejem i siatka
    - na to hydroizolacja systemowa
    - do kotew legary i na legary deski

    Ewentualnie jako alternatywa klasycznie, czyli na styro wylewka, hydroizolacja i na to specjalne podkladki plastikowe, cos w tym guscie:


  13. #13

    Domyślnie

    Ja planuje drewno na balkonie.
    Balkon nad wykuszem i będzie to w takiej kolejności;
    -płyta balkonu nad wykuszem
    -papa termo
    -styrodur
    -papa termo
    -legary
    -deska tarasowa

    Poręcze połączone z całą konstrukcją a ta zakotwiona do ściany jak i poręcze. Wszystko ''leży'' na papie na plastikowych podkładkach wzdłuż całych legarów. Żadnych przebić izolacji pod słupki. Obydwie papy do rynny która będzie dookoła balkonu.

    Dlaczego?
    -lubię bosą nogą na drewno
    -mogę dać więcej izolacji
    -śliskie i zimne płytki i tak z czasem szlag trafia

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Carpenter78 ; 21-07-2013 o 09:51
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carpenter78 Zobacz post
    Poręcze połączone z całą konstrukcją a ta zakotwiona do ściany jak i poręcze.
    zakotwione w poziomie rozumiem?
    Cytat Napisał Carpenter78 Zobacz post
    Wszystko ''leży'' na papie na plastikowych podkładkach wzdłuż całych legarów. Żadnych przebić izolacji pod słupki. Obydwie papy do rynny która będzie dookoła balkonu.
    pytania:
    - jakie to podkladki i czy jakos "przyklejone" do papy?
    - jak chcesz zapobiec wgniataniu papy i styro przez legary? ani papa, ani xps az takie twarde nie sa - bedzie to wszystko pracowac. Moze na xps pod pape jeszcze plyty OSB grube?
    - papa pod wplywem slonca i powietrza bedzie tracic swoje wlasciwosci, popeka itd.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    zakotwione w poziomie rozumiem?

    pytania:
    - jakie to podkladki i czy jakos "przyklejone" do papy?
    - jak chcesz zapobiec wgniataniu papy i styro przez legary? ani papa, ani xps az takie twarde nie sa - bedzie to wszystko pracowac. Moze na xps pod pape jeszcze plyty OSB grube?
    - papa pod wplywem slonca i powietrza bedzie tracic swoje wlasciwosci, popeka itd.

    Balkon w kształcie wykusza (1.5x2x1.5m), legary lużno leżące na papie a pod nimi 0.5 cm podkładki plastikowe szerokie np.8-10cm(wykładzina gumowa).
    Słupki przykręcone do legarów i desek i wzmocnione jakimiś kotwami ale bez mocowania do podłoża. Całość przykotwiona do boku sciany jak i obie strony poręczy.
    Słońcem się nie przejmuje bo balkon od północy a przy tej szerokości podkładek nic nie powinno się odkształcać.
    Mam nadzieję że będzie dostatecznie stabilny. Czas pokaże!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Jako że inspirację i wiedzę czerpałem z forum
    czuję się w obowiązku pokazać to co stworzyłem.
    Taras nie jest jeszcze skończony brakuje schodów poręczy i zabudowy dolnej części,
    ale można już na nim posiedzie.
    Deska to modrzew 28x145
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.jpg
Wyświetleń:	822
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	201840Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	878
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	201841Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	722
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	201842Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	773
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	201843Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	780
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	201844
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Jako że inspirację i wiedzę czerpałem z forum
    czuję się w obowiązku pokazać to co stworzyłem.
    A z czego będą schody też drewniane? Nie myślałeś o połączeniu tarasu drewnianego z kostką lub płytą betonową?

    Jakie masz rozmiary legarów?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    cd
    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	692
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	201850Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	686
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	201851Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	739
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	201852Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	201853Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	760
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	201854
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  19. #19

    Domyślnie

    zieli, dobra robota.
    Podaj proszę dane techniczne Twojej produkcji: rozstaw słupów, przekroje obu rodzajów legarów, zastosowane połączenia legarów węższych z głównymi, wkręty do desek, zabezpieczenie drewna, wrażenia z użytkowania (stabilność) i ogólne uwagi dla przyszłych budowniczych (spostrzeżenia i co byś ew. zmienił).
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    zieli: Fajnie wyszedł ci ten taras bravo

    Przyłączam się do pytania budowlanego_laika
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

Strona 83 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony