dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 276 z 376
Pokaż wyniki od 5.501 do 5.520 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #5501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Powiem Ci jak jest. Gęściej niż zakłada projekt możesz dać. Rzadziej nie.

  2. #5502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    co do stref brzegowych przy oknach to masz rację,
    natomiast pozostałe rozstawy, pomimo tego że ma być deska, wydają mi się za duże,
    ale to by trzeba było przeliczyć,
    w kuchni raczej na pewno, podłoga będzie przegrzana

  3. #5503
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    co do stref brzegowych przy oknach to masz rację,
    natomiast pozostałe rozstawy, pomimo tego że ma być deska, wydają mi się za duże,
    ale to by trzeba było przeliczyć,
    w kuchni raczej na pewno, podłoga będzie przegrzana
    no i kto tu ma racje.. widzę ze temat jest mocno dyskusyjny...
    a ja dalej jestem w kropce, średnie zapotrzebowanie energii z projektu podstawowego wynika jakies 60W/m2
    wedlug projektu tyle ma mi dac podlogowka...
    Czy tak bedzie?

  4. #5504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    no i kto tu ma racje.. widzę ze temat jest mocno dyskusyjny...
    a ja dalej jestem w kropce, średnie zapotrzebowanie energii z projektu podstawowego wynika jakies 60W/m2
    wedlug projektu tyle ma mi dac podlogowka...
    Czy tak bedzie?
    Srednie zapotrzebowanie energii 60 W/m2 (chodzi raczej o srednie obciązenie cieplne) nic nie mówi, w jednym pomieszczeniu moze byc i 80 W/m2 a w drugim 35 W/m2
    a w projekcie przyjęto ze jest równe we wszystkich pomieszczeniach. Błedne załozenia to niewiarygodne wyniki.

  5. #5505
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Mam to na piśmie w meilu podpisane danymi firmy.
    Co dalej mogę zrobić?
    Urząd Kontroli Skarbowej interesuje się takimi sprawami?
    Gosc niezle kombinuje Rozliczenie masz na mail-u, a ustalenia kosztow instalacji tez ? Jesl i tam nie ma tych 19% - nie placic. Moze isc do sadu i przegra. A jak bedzie sie stawial wtedy uzywac argumentow z US. Jesli nie masz ustalenia kosztow na mailu ,tez bym nie placil, bo obowiazuje umowa slowna. Nie placic rowniez.


    Ciekawe jak sie sprawa zakonczyla?

  6. #5506
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    19% to pewnie podatek dochodowy który chce przerzucić na Ciebie a jemu pozostaje czysty zarobek....
    Podatek dochodowy to jego obowiązek, nie płać mu za to

  7. #5507
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Srednie zapotrzebowanie energii 60 W/m2 (chodzi raczej o srednie obciązenie cieplne) nic nie mówi, w jednym pomieszczeniu moze byc i 80 W/m2 a w drugim 35 W/m2
    a w projekcie przyjęto ze jest równe we wszystkich pomieszczeniach. Błedne załozenia to niewiarygodne wyniki.
    asolt - projekt robił twój "ulubieniec" z innego postu na forum nazwy chyba nie muszę przytaczać;/
    Jakie przepływy przyjmuje się dla podłogówki i jak się je oblicza? czy przepływy na poziomie 2,1l/min będą zasadne?
    Jak to obliczyć?

  8. #5508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    asolt - projekt robił twój "ulubieniec" z innego postu na forum nazwy chyba nie muszę przytaczać;/
    Jakie przepływy przyjmuje się dla podłogówki i jak się je oblicza? czy przepływy na poziomie 2,1l/min będą zasadne?
    Jak to obliczyć?
    Niewielu zajmuje sie na forum projektowaniem podłogówek, moich oponentów w dyskusjach w to nie wliczam, nie wiem o kogo chodzi.
    Bez dokłądnego ozc nie potrafię sie odniesc do konkretnych obliczeń, a jezeli ma byc parkiet to i najnizsza mozliwa temp zasilania to 10 cm nie bedzie wielkim błedem, prawdopodobnie i jak bym tak policzył dla niektórych pomieszczeń. Pozostałe pomieszcznie z innych wykonczeniem co 15 cm (łazienki co 10 cm). To tak na szybko bez liczenia. Przepływy rzedu 2-2,5l/min zdarzają sie ale najczesciej są w zakresie 1-2 l/min.

  9. #5509
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Niewielu zajmuje sie na forum projektowaniem podłogówek, moich oponentów w dyskusjach w to nie wliczam, nie wiem o kogo chodzi.
    Bez dokłądnego ozc nie potrafię sie odniesc do konkretnych obliczeń, a jezeli ma byc parkiet to i najnizsza mozliwa temp zasilania to 10 cm nie bedzie wielkim błedem, prawdopodobnie i jak bym tak policzył dla niektórych pomieszczeń. Pozostałe pomieszcznie z innych wykonczeniem co 15 cm (łazienki co 10 cm). To tak na szybko bez liczenia. Przepływy rzedu 2-2,5l/min zdarzają sie ale najczesciej są w zakresie 1-2 l/min.
    dzięki za odpowiedź, mam nadzieje że to co zostanie wykonane będzie działać jak by co mam dodatkowe 2 grzejniki w razie jak by zabrakło ciepła w najchłodniejsze dni.
    Jedna z pętli brzegowych wyszła mi na 120m, czy nie będzie problemu z przepływem przy zastosowaniu pompy 6m ?

  10. #5510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    dzięki za odpowiedź, mam nadzieje że to co zostanie wykonane będzie działać jak by co mam dodatkowe 2 grzejniki w razie jak by zabrakło ciepła w najchłodniejsze dni.
    Jedna z pętli brzegowych wyszła mi na 120m, czy nie będzie problemu z przepływem przy zastosowaniu pompy 6m ?
    Moze byc problem z uzyskaniem odpowiedniego przepływu, pętle nie powinny przekraczac 100 m łacznie z dobiegami, jezeli jest mało zakretów a duzo prostych odcinków powinno działac

  11. #5511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze byc problem z uzyskaniem odpowiedniego przepływu, pętle nie powinny przekraczac 100 m łacznie z dobiegami, jezeli jest mało zakretów a duzo prostych odcinków powinno działac
    sama pętla ma okolo 86m + około 33 m dobiegów.
    pętla ma odcinki proste po 7m i 3m mam nadzieje że będzie działać szczególnie że to strefa brzegowa ;/

  12. #5512

    Domyślnie

    Jakie optymalne rozstawy rurek dla PC - co 15cm dla pomieszczeń ok 2,6m wysokości z izolacją z każdej strony U ok 0,18 będą ok czy raczej 10cm było by wskazane. Przeszklenia standardowe, wykończenia podłóg panele, kuchnia i łazienki płytki.
    Czy można z tą gęstością przesadzić w stopniu uniemożliwiającym prawidłową pracę PC ?

  13. #5513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nie ryzykowałbym z tą długością,
    lepiej dołożyć jeden obwód
    Wavin dopuszcza długości max 120 m
    Ostatnio edytowane przez 1950 ; 14-11-2014 o 04:53

  14. #5514
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    nie ryzykowałbym z tą długością,
    lepiej dołożyć jeden obwód
    Wavin dopuszcza długości max 120 m
    u mnie dokładnie jest 119m rury wavin

  15. #5515

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    to zależy, jak chcesz mieć w łazience normalne +24 to możesz robić co 20cm, a jak będziesz uśredniał temperaturę w całym domku jednakowo i walczyć o jak najwyższy COP to odpowiedź nasuwa się sama

    tak, poniżej 10 cm przyrost mocy podłogówki jest minimalny i daje już tylko zwiększone opory i zwiększone koszty inwestycji
    Ok, dzięki. Mniej niż 10 nie planuję, zastanawiam się nad 10 lub 15 wszędzie jednakowo, dla 15 obiegi powinny wyjść ok 60-70m - prosty układ domu sprawia, że każdy obieg będzie podobnej długości, różna tylko ich ilość - 1 łazienka i kuchnia, po 2 sypialnie, 4 salon, niewielkie pozostałe powierzchnie to już chyba grzane powrotami, 1 przedsionek, ewentualnie poddasze do zastanowienia bo skosy więc kubatura mniejsza ale też starty przez dach pewnie spore więc też pewnie co 15.

  16. #5516

    Domyślnie

    zauważ że łazienki potrzebują w przeliczeniu na m2 więcej energii/mocy niż inne pomieszczenia. tam co 10cm jak najbardziej ma sens, u siebie tyle mam. ale czy ma sens dawać co 10-15cm w salonie lub kuchni?

  17. #5517

    Domyślnie

    Użytkownicy podłogówki (100% ) czy Wy macie grzałkę elektryczną w grzejnikach drabinkowych w łazience ? Przyda się ? Warto ?
    Napiszcie coś ze swojego doświadczenia
    Ostatnio edytowane przez modena ; 09-02-2015 o 22:57

  18. #5518

    Domyślnie

    Nie mam dodatkowej grzałki. Łazienkowy grzejnik podpięty pod rozdzielacz podłogówki. Zawory otwarte tylko z kryzowany.

  19. #5519

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Użytkownicy podłogówki (100% ) czy Wy macie grzałkę elektryczną w grzejnikach drabinkowych w łazience ? Przyda się ? Warto ?
    Napiszcie coś ze swojego doświadczenia

    Jak to się podłącza do grzejnika z podłączeniem typu SX , mam taki http://www.termagrzejniki.pl/grzejni...500-silver-mat
    Mam grzałkę w grzejniku łazienkowym. Mieszkam juz 2 lata a nie przypominam sobie aby była używana.

  20. #5520

    Domyślnie

    ja będę montował taki grzejniczek ale głównie do suszenia ręczników, z timerem np 2h tak żeby zawsze po kąpieli te ręczniki wysuszyć i nie czekać na taryfę nocną

Strona 276 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony