dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 376
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #1001

    Domyślnie

    no właśnie ja też ku tej opcji się skłaniam, a czy nie trzeba jakoś kryzować przepływu, czy nie będzie źle jak będą w miarę równe obwody podłogówki i do tego drabinki, czy na osobnym rozdzielaczu je lepiej zrobić?

  2. #1002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca
    no właśnie ja też ku tej opcji się skłaniam, a czy nie trzeba jakoś kryzować przepływu, czy nie będzie źle jak będą w miarę równe obwody podłogówki i do tego drabinki, czy na osobnym rozdzielaczu je lepiej zrobić?
    Myśle,że regulacja wystarczy.U mnie będą podłączone jako osobne obwody,ale na tych samych rozdzielaczach.Nie wiem czy to jest poprawnie,ale taka jest moja koncepcja.
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca
    no właśnie ja też ku tej opcji się skłaniam, a czy nie trzeba jakoś kryzować przepływu, czy nie będzie źle jak będą w miarę równe obwody podłogówki i do tego drabinki, czy na osobnym rozdzielaczu je lepiej zrobić?
    przepływy poszczególnych pętli (lub też obwodu drabinki) regulujesz na rozdzielaczu, nie ma sensu ani potrzeby stosowania oddzielnego rozdzielacza

  4. #1004

    Domyślnie

    reguluje przepływomierzem tym samym co podłogówkę, czy termostatem?

  5. #1005

    Domyślnie

    nie tym samym tylko takim samym

  6. #1006

    Domyślnie


    no to super, już miałem wizję jakiegoś zespołu mieszającego, przez co temp. z pieca były by wyższe i kondensat byłby mniej opłacalny
    a tak malinka

    jaka macie moc kaloryfera łazienkowego przy podłączeniu do obiegu podłogówki, ew. jak tą moc dobrać?

  7. #1007

    Domyślnie

    Pytanie poruszone w innym wątku -
    Czy zasadne było by aby zamiast foli (pianki) zastosować styropian np grubości 2-3 cm na obwodzie zwłaszcza ścian zewnetrznych, włożyc go pomiedzy styropian rozkładany na podłodze a ścianę i wypuscić ponad wylewkę?
    Uzyskalibysmy jakąś izolacje wylewki od ściany zewnętrzenej - zastnawiam sie nad zastosowaniem takeigo rozwiązania zwłaszcza w kuchni gdzie teoretycznie pod szafkami nie bedzie rurek.
    Ewentualnie doklepic do niego piankę z folią która połaczyć z folia "srebrną".

    CZy robił ktos coś takiego - czy widzicie w tym jakis większy sens? (ja tak )
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jeśli liczysz na jakieś zyski to raczej szkoda roboty !
    Można to zrobić zamiast pianki, spełni tą samą rolę ,,,

  9. #1009
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_73
    CZy robił ktos coś takiego - czy widzicie w tym jakis większy sens? (ja tak )
    Jeśli masz poprawnie zaizolowany budynek to chyba nic wielkiego nie zyskasz, temperatury ściany i wylewki wyrównują się, ale... ma duże okno tarasowe, gruba rama dużo stali i jest w tym miejscu ewidentnie zimniejsza wylewka. Chyba wiec odkuję te 2cm i wepchnę tam pionowo styrodur taki ze 2cm, porostu w tym miejscu jest mostek

  10. #1010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_73
    Pytanie poruszone w innym wątku -
    Czy zasadne było by aby zamiast foli (pianki) zastosować styropian np grubości 2-3 cm na obwodzie zwłaszcza ścian zewnetrznych, włożyc go pomiedzy styropian rozkładany na podłodze a ścianę i wypuscić ponad wylewkę?
    taśma brzegowa (ta pianka), nie jest po to, żeby ocieplać,
    ale po to, żeby grzejnik podłogowy miał szansę pracować,
    to jest podłoga pływająca i nie może mieć bezpośredniego kontaktu ze ścianami,
    w przypadku braku taśmy brzegowej możliwe jest nawet zniszczenie ścian przez rozszerzający się grzejnik podłogowy (widziałem skutki braku taśmy brzegowej)

  11. #1011

    Domyślnie

    1950 Zgadzam sie z toba w 100% ale zamienienie pianki na styropian nie spowoduje ze wylewka będzie mieć kontakt ze ścianą, myslę ze nawet bufor w postaci styro bedzie więszy - raczej miałem na myśłi właściwości izolacyjne styro - ale w sumie Teves ma racje ściany zewnętrzene mam dość wysoko przejechane XPS 100 a potem 150 fasadą wiec pewno niewiele uzysku by sie pojawiło. No mozę faktycznie koło tarasowych drzwi...
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  12. #1012

    Domyślnie

    nurtuje mnie jeszcze sposób regulacji temperatury, przy piecu gazowym, jak to jest:
    ustawiamy stałą temperaturę zasilania, czy powrotu,
    czy piec reaguje odpowiednim zwiększaniem lub zmniejszaniem temperatury na zasilaniu czy powrocie poprzez np. sterownik pogodowy (czyli na dworze robi się o 10 stopni chłodniej to on automatycznie zwiększa temperaturę zasilania lub powrotu)?
    rozumiem że przy moim układzie nie muszę dokładać żadnych układów mieszających, piec sam ustala temperatury, ale czy trzeba montować jakieś zabezpieczenia przed zbyt wysoką temperatura zasilania w przypadku np. awarii automatyki pieca?

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Możesz dołożyć termostat zabezpieczający na zasilaniu, który odetnie fazę powyżej nastawionej i wyłączy piec/pompkę!
    Ale nie wiem czy przy piecu gazowym to konieczne, nie słyszałem aby ktoś to robił.
    Węglowy kocioł to co innego

  14. #1014
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałem zapytać o sterowanie temp. przy ogrzewaniu podłogowym. Sprawa wygląda tak. Kocioł Ogniwo Eko 15kw z podajnikiem z zaworem 4D bez siłownika. W części pomieszczeń grzejniki z zaworami termostatycznymi. Podłogówka z osobnego rozdzielacza w korytarzu, kuchni i łazience. Tak sobie wymyśliłem, że zastosuje termostat tygodniowy pokojowy z czujnikiem w korytarzu i czujnikiem pogodowym do sterowania całą podłogówką. Nie wiem czy tak sie da, czy to ma sens. Może jakoś inaczej ?

  15. #1015

    Domyślnie

    Zastanawiam sie czy przez zastosowanie takich listw http://www.allegro.pl/item928441194_...ego_2_met.html możemy dużo zyskać - wysokość łoża na pex to około 5mm nad poziom folii - niby nie dużo ale zawsze te 5mm spowoduje ze rurka zostanie dokładniej "oblana" posadzką betonową a co zatym idzie bedzie lepiej oddawać ciepło.
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  16. #1016

    Domyślnie

    niestety brak info o rozstawie nacięć na rurkę na listwie
    a tak z ciekawości: liczyłes może jaki jest koszt takich listew, szczególnie w porównaniu do tradycyjnych spinek?

  17. #1017

    Domyślnie

    na oko wygląda co 5cm, ale wg mnie dużo taki bajer wyjdzie, dla przykładowo 200mkw, gdzie takie listwy co 50cm pewnie trzeba dać, wyjdzie tego 400szt, razy 6.6 wooow, kupa kasy

  18. #1018

    Domyślnie

    odległosc pomiedzy otworami 5CM odległosć od położa 5mm - wiem że troche kasy ale z drugiej strony przybicie spinką do styro powoduje ze tak z 1/3 część rurki średnio przylega do gęstej wylewki
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_73
    odległosc pomiedzy otworami 5CM odległosć od położa 5mm - wiem że troche kasy ale z drugiej strony przybicie spinką do styro powoduje ze tak z 1/3 część rurki średnio przylega do gęstej wylewki
    tym bym się nie martwił, zakładam, że pod rurą masz styropian (i ew. metalizowaną folię), natomiast jeżeli ma to kosztować prawie tyle samo co rury to raczej jest zbytek, tym bardziej ze spinkami da się to też sensownie i za grosze zrobić

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie


    Dane techniczne:
    - grubość płyty: 20 mm + (wypustki 27mm) =47mm
    - produkt: EPS 200
    - wymiary płyty wraz z zakładką: 1120 x 720 mm
    - wymiary płyty bez zakładki: 1100 x 700 mm
    - kształt krawędzi: prostokątny - zakładka
    - wymiary rurki: średnica od 16 do 20 mm
    - skręt rurki: 50 mm
    - wysokość wypustek: 27 mm
    - współczynnik przewodzenia ciepła wg PN-EN 13163:
    0,031 W/(m2K)

Strona 51 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony