dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 376
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #1201

    Domyślnie

    Czy ja nie pisze wielokrotnie że masz rację, ale to nie daje Tobie prawa obrażać innych - bo to jest chamstwo.

    Piotr

  2. #1202

    Domyślnie

    zmieniłem zdanie na twój temat, jesteś typowym instalatorem naciągaczem

    problem w tym że twoja instalacja na oko jest fachowa tylko w twoim mniemaniu, a twoja próbka wiedzy która zaprezentowałeś mnie sugeruje wykształcenie podstawowe + ewentualnie zawodówka

    wypisz wymaluj modelowy przykład ustrzelenia jelenia
    Proszę zakończmy juz te wojenkę

    Piotr

  3. #1203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekaqua Zobacz post
    co zrobisz ja klient zarząda sobie różnych temp. w poszczegolnych pomieszczeniach i bedzie chciał ją zmieniać wg. swoich upodobań
    Ale to chyba normalne, że w różnych pomieszczeniach mają być różne temperatury, tzn. dla mnie oczywiste, żeby w łazience było najcieplej, w przedpokoju chłodniej, w salonie przyjemne ciepełko itd. Podobne nie wyobrażam sobie nie mieć możliwości zmieniania zależnie od potrzeb temperatur w pomieszczeniach (maksymalne obniżenie lub wyłączenie jeśli nie jest używane, podwyższenie temperatury gdy jakiegoś gościa trzeba przenocować).
    Tak sobie myślę, że jak się robi taką inwestycję, to należy to zrobić tak, żeby mieć maksimum zadowolenia z wygodnego użytkowania

  4. #1204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Odwleka się ta podłogówka u mnie i odwleka ale wreszcie coś się ruszy. I tu pytanie od męża do tych co sami robili: jakie narzędzia potrzeba?

    1. Było już w wątku o "pistolecie" do taśmy, że się przydaje do sklejania folii. A jakiej taśmy używaliście? Tej zwykłej, paczkowej (brązowa)?

    2. Co do cięcia rurek?

    3. Kalibrator? A może da się bez, tak jak sprężyny do gięcia czy bębna do rozwijania rurek?

    Na rozdzielaczu będą złączki skręcane.

    Mąż nie może przeboleć, że nie ma już tych pompek do sprawdzania szczelności w Insbudzie. Tanie były. A teraz trzeba będzie prosić się po hurtowniach, może gdzieś pożyczą.
    Ostatnio edytowane przez monika.KIELCE ; 19-07-2010 o 11:47
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  5. #1205

    Domyślnie

    1. do sklejania folii nadaje się prawie każda taśma, ja używałem taśmy maskującej PCV z folnetu a gdy się skończyła to zwykłej pakowej przezroczystej, folia na 10cm zakład sklejona taką taśmą trzyma się jak należy, no i wygodniej mi było folię alu do mniejszych pomieszczeń docinać i sklejać w salonie, potem całość zanieść do danego pomieszczenia, rozłożyć i dociąć niż poszczególne paski doklejać w pomieszczeniu, wychodziło ładnie równo, płasko
    aha, i kleiłem ręcznie, nie używając dyspensera (choć takowy w garażu leży) bo mi wygodniej było i dokładniej się kleiło

    2. do cięcia czerwone nożyce, dostępne w każdym sklepie hydraulicznym czy markecie, i wcale nie muszą (choć mogą) być drogie czy markowe jeżeli to jednorazowa robota, ja akurat użyłem takiego badziewia co jest na wyposażeniu zgrzewarek do rur PP, wytrzymały instalacje ciepłej i zimnej wody z PP, i te ~ 1200mb pexa, i jeszcze niejedno by wytrzymały

    3. kalibrator odpuściłem sobie i nie narzekam, jedynie przy złączkach śrubunkowych rozdzielacza (KAN-owskie) żeby się wygodnie składało kalibrowałem sobie wewnątrz trzonem wiertła do metalu fi 12mm
    sprężynę kupiłem i użyłem może raz, zakup uważam za bezużyteczny, po dwóch, trzech gięciach (na jakimś zbędnym odpadku) ręce się wyrabiają, łapiesz czuja i bez problemu a szybciej wygina się w rękach, bęben też zbędny

    a pompkę do prób z insbudu (ta żółta) to mam, na zbyciu będę miał jesienią jak kotłownię skończę jak nie za późno to daj znać, choć niektórzy radzą sobie sprężonym powietrzem, manometrem i ciśnieniem z sieci to dla mnie nie ma jak solidna wodna próba ciśnieniowa z pompką

  6. #1206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Niestety do jesieni nie doczekam, chcę wylewki w 1-ej połowie sierpnia zrobić. A też jestem zdania, że jak robić próbę, to porządnie, z pompką. Coś wykombinujemy. Najgorsze, że nasz hydraulik obiecał wspomóc radą, a teraz leży w szpitalu bo prawie odciął sobie kilka palców.
    No ale z takim wsparciem jak ten wątek to myslę, że damy radę
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  7. #1207

    Domyślnie

    jeśli zrobicie pętle z całości to nie ma co za bardzo sprawdzać , po zalaniu podłogi rozdzielacze i tak są na wierzchu więc łatwo będzie poprawić , ja robiłem sam podłogówkę do taśmy dylatacyjnej będziecie potrzebować małego takera , do cięcia tak jak wyżej czerwone nożyce lub do cięcia rur miedzianych (ja akurat takie miałem) , nożyk do tapet żeby ściąć nierówności po obcinaniu rury pex , taśma klejąca zwykła brązowa , "żabe" do zakręcania końcówek , ewentualnie taker do spinania rur pex do styropianu (mam na zbyciu jeśli chcesz) , rurę pex można rozwijać bezpośrednio z rolki uważajcie żeby jej nie poskręcać , na początku może być ciężko potem jak zostaje coraz mniej rury w zwoju robota idzie że ho ho , sprężynę też kupiłem i ani razu jej nie użyłem , pex ładnie się wygina w rękach , oczywiście nie przesadzicie z łukami (nie za ostro)

    a tu moja druga połowa walczy z takerem

    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  8. #1208

    Domyślnie

    Tacker do spinania pexów jest zbędny my robimy to paluchami a tacker leży sobie spokojnie w firmie i odpoczywa
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #1209

    Domyślnie

    Można i tak , u mnie poszło kilka tysięcy spinek , kilka musiałem wbić ręcznie i powiem że łatwiej było tackerem .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  10. #1210

    Domyślnie

    zależy od wprawy moi pracownicy wolą recznie ich wybór do Tacker się jakoś nie mogą przekonac. Chociaż ostatnio dostali taką płytę systemową z twardą powłoką i tackera sobie wzieli.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #1211

    Domyślnie

    Witam, ja bym nie rezygnowal z termostatów. U moich rodziców popełniono ten błąd i nijak nie idzie wyregulować podłogówki. W łazience na piętrze jest gorąca a na parterze zimna.

  12. #1212

    Domyślnie

    a nie można pokryzować ??? Wyślij może zdjęcie rozdzielacza i napewno powinoo się dać to wyregulować.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #1213

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek_wesola Zobacz post
    Witam, ja bym nie rezygnowal z termostatów. U moich rodziców popełniono ten błąd i nijak nie idzie wyregulować podłogówki. W łazience na piętrze jest gorąca a na parterze zimna.
    popełniono błąd, to nie ulega wątpliwości, tylko niekoniecznie tym błędem jest rezygnacja z termostatów...

  14. #1214

    Domyślnie

    Witam wszystkich, dzisiaj zrobiono mi podłączenie do grzejnika łazienkowego (w łazience ogrzewanie podłogowe). Jak to zobaczyłem to aż osłupiałem, ale wolę się dopytać.... Czy takie podłączenie ma jakikolwiek sens?



    Grzejnik ten ma być jedynie delikatnie letni, tak aby wspomóc suszenie ręczników, ale czy przy takim podłączeniu to w ogóle będzie chociaż ciutek letni? Tak na chłopski rozum (trochę zahaczając o elektrykę gdyż na procesach w cieczach to ja się nie znam) to jego zasilanie z powrotem jest zwarte. Czy nie powinno być, jak już, podłączone równolegle, powrót do powrotu, zasilanie do zasilania?

    Bardzo proszę o pomoc, bo wylewki już tuż tuż...

    Pozdrawiam
    Andrzej

  15. #1215

    Domyślnie

    ja bym to podłączył oddzielnymi pex-ami do rozdzielacza, fachowcem nie jestem ale dla mnie to partactwo nie do zaakceptowania

  16. #1216

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    woda popłynie tam gdzie ma łatwiej, ten grzejnik będzie bardzo delikatnie letni, chyba że jest pomiędzy zasilaniem i powrotem na alupeksie wstawiona kryza dławiąca
    Żadnej kryzy tam nie ma, zasilanie i powrót grzejnika jest podłączony do zasilania pętli podłogówki, oczywiście pseudo fachowcy twierdzą, że "tak się robi" - ten tekst to mnie do szewskiej pasji zaczyna doprowadzać... Czy to "bardzo" letni wystarczy czy kategorycznie kazać to zmieniać?

    Rozumiem, że podłączone do rozdzielacza byłoby najwłaściwsze, ale czy podłączenie zasilania grzejnika do zasilania pętli oraz powrotu grzejnika do powrotu pętli, czyli w zasadzie równolegle też by było właściwe?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  17. #1217

    Domyślnie

    Nie daje mi to spokoju więc trochę pogdybam gdyż na cieczach się nie znam, ale...

    ale wiadomo że zimna woda lub zimne powietrze opada niżej, więc może przy takim podłączeniu grzejnika łazienkowego zimna woda będzie pchała się na dół, czyli będzie wpływała do zasilania podłogówki, a skoro z grzejnika łazienkowego coś wypłynie to z drugiej strony wpłynie i jakiś przepływ tam może będzie.... Czy to ma sens?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  18. #1218

    Domyślnie

    jeżeli Cię bawi to gdybanie to zostaw, najwyżej sobie pogdybasz jak zalejesz posadzki, przyjdzie zima i odpalisz ogrzewanie, to dopiero gdybanie będzie
    a jak chcesz mieć zrobione dobrze to każ to przerobić (właściwie to sobie w życiu nie zrobiłbym jakiejkolwiek złączki w posadzce, także i pętla do wymiany...)

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    jeżeli Cię bawi to gdybanie to zostaw, najwyżej sobie pogdybasz jak zalejesz posadzki, przyjdzie zima i odpalisz ogrzewanie, to dopiero gdybanie będzie
    a jak chcesz mieć zrobione dobrze to każ to przerobić (właściwie to sobie w życiu nie zrobiłbym jakiejkolwiek złączki w posadzce, także i pętla do wymiany...)
    Dzięki za konkretną opinię... Co do wymiany pętli to... są do wymiany dwie pętle, łazienka na piętrze tak samo spierd..... Kocham budować dom..... Dlaczego kurna informatyk budujący dom musi znać się na każdym pierdzielonym elementarnym kawalątku budowy, bo jak nie to fachowcy pójdą na skróty.... Można powiedzieć, że jest forum, że można poczytać, ale tego jest tyle, że nie ma szans aby czasu starczyło na zapoznanie się z każdym tematem.

    Pozdrawiam
    Andrzej

  20. #1220

    Domyślnie

    jam ci też informatycznie wykształcony, za to Bozia nie poskąpiła innych zdolności (i możliwości podpatrzenia kiedyś) i swoją cała podłogówkę zaprojektowałem i zrobiłem sam, teraz główkuję powoli nad buforami i kotłownią

Strona 61 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony