dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 44
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 875
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Ależ oczywiście że jest!!!!
    W niejakich Michałowicach blisko Ursusa pan chciał 1300/metr to tyle co w Wilanowie, Konstancinie czy po tej stronie prestiżowym Komorowie i co.....
    Oczywiście że tyle nie dostał !!!!
    Inaczej sprzedaje się grunt gdzie można postawić deweloperską plombę ( w tym wypadku np. Włochy) gdzię sprzedaż mieszkań zrekompensuje cenę gruntu a inaczej pod domek jednorodzinny.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha ha plombę na 350 mkw (jak w moim wypadku) czy 1200 mkw (szerokosci 11 mb) w tamtym
    wybacz - ale żarty sobie robisz. Wiem ze trudno się pogodzić z tym ze cena gruntu w dobie "kryzysu" nie leci na łeb na szyje i wogóle zrozumieć rynek handlu ziemia
    Chcesz zrobić dobry interes? Kup jeszcze dalej od Wawy działkę rolna z ziemia V czy VI klasy i wystąp o odrolnienie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    ha ha ha plombę na 350 mkw (jak w moim wypadku) czy 1200 mkw (szerokosci 11 mb) w tamtym
    wybacz - ale żarty sobie robisz. Wiem ze trudno się pogodzić z tym ze cena gruntu w dobie "kryzysu" nie leci na łeb na szyje i wogóle zrozumieć rynek handlu ziemia
    Chcesz zrobić dobry interes? Kup jeszcze dalej od Wawy działkę rolna z ziemia V czy VI klasy i wystąp o odrolnienie
    nie mówiłeś o metrażu więc nie kpij - a jak chcesz zobaczyć co się stawia na takich metrażach to pojedź do gminy Wawer przy Gocławiu i zobacz co mozna wsadzić na mniej niż 11 metrów !!!!
    jak nie masz czasu i ochoty przeslę ci zdjęcia jak tylko tam będę.

    Jeśli chcesz mi doradzić dobry interes to podziękuję - ziemię pod Warszawą już nabyłam i nieśpieszy mi się z odrolnieniem bo inny jest podatek od ziemi rolnej a inny od budowlanej zwłaszca w tak niskiej klasie ziemi (o jakiej piszesz).

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    kpie z samego podejścia
    Ziemia jeść nie wola, jak ktoś nie jest pod presja to nie musi jej sprzedawać, tym bardziej nie sprzeda gdy oczekiwania nabywców są jakby z kosmosu - wybacz ale tak oceniam tych co sadza ze ziemie kupią taniej, dużo taniej gdyż wokoło trąbią o kryzysie. Wręcz przeciwnie, będą ja trzymać kurczowo jako zabezpieczenie przyszłości. Tu w grę wchodzi nie tylko ekonomia - lecz tez psychologia i mentalność ludzka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    kpie z samego podejścia
    Ziemia jeść nie wola, jak ktoś nie jest pod presja to nie musi jej sprzedawać, tym bardziej nie sprzeda gdy oczekiwania nabywców są jakby z kosmosu - wybacz ale tak oceniam tych co sadza ze ziemie kupią taniej, dużo taniej gdyż wokoło trąbią o kryzysie. Wręcz przeciwnie, będą ja trzymać kurczowo jako zabezpieczenie przyszłości. Tu w grę wchodzi nie tylko ekonomia - lecz tez psychologia i mentalność ludzka
    Ależ ja nie napisałam iż chcę kupić tanio a TANIEJ niz cena metra np w III kwartale 2008 bo jednak grunt staniał (bynamniej tam gdzie kupiłam swoją działkę w Listopadzie 2008 i chcę kupić jeszcze jedną) i rozumiem ludzi którzy nie chcą mi dosprzedać jeszcze jednej bo mówią wprost że obawiają się trzymać gotówkę w banku, wolą potrzymać ziemię - i mają słuszną rację (ziemia jeść nie woła) też jak bym nie musiłam to bym nie sprzedała.
    A dodam tylko iż nie jestem nabywcą z kosmosu, tylko jak każdy kupujący nie chcę przepłacić, a można jeszcze kupić grunt w dobrej dodam rozsądnej (przekonałam się o tym w styczniu nabywając duuuuuuuuży kawałek ziemi) i mam w planach kupić następny. Tak więć niektórzy sprzedający rozsądnie podchodzą do transakcji i nie "walą cen z kosmosu" w oczekiwaniu na nabywcę z nirozsądną głową lub takiego co wygrał w totka a wtedy mogą sobie wołać pod warunkiem że bedzie chciał kupić. Bo towar jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Prawo Rynku.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dobra, nie zrozumiemy się EOT
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    dobra, nie zrozumiemy się EOT
    A szkoda - mimo to Dziękuję za wymianę poglądu

  8. #28

    Domyślnie

    Wiem gdzie daja działki za darmoche,niewielkie,ale zawsze .....
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    Wiem gdzie daja działki za darmoche,niewielkie,ale zawsze .....
    A gdzie??

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    Cytat Napisał crashproof
    Cytat Napisał bmiara
    Ceny działek w okolicach Bielska-Białej, uwaga! nawet wyższe niż w zeszłym roku. Co poniektórzy wystawiają tą samą działkę, niesprzedaną od roku, za wyższą cenę niż w 2008r. Szczyt bezczelności
    Ja też kojarzę takie przypadki pod Warszawą. To kompletna fantastyka, facet wystawia od roku ogłoszenie i podwyższa cenę co parę miesięcy... bo przecież wiadomo, że im wyższa cena, tym łatwiej sprzedać
    Kupiłam działkę pod Warszawą (w listopadzie 200 chcę kupić jeszcze jedną ale wciąż one utrzymują swoją wysoką cenę, a i ofert jest mało bo ludzie nie chcą sprzedawać w obawie obecnego kryzysu co zrobić z gotówką po transakcji, jak banki są niepewne ( a jak zablikują wypłaty - wszak nasz rząd jest nieobliaczlny) a ziemia jeść nie woła i mówią NIECH LEŻY....

    gorzej jak rząd wróci do pomysłu podatku katastralnego bo na gwałt będzie szukał pieniędzy.............tym co leży szybko sie podniesie...............ciśnienie

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    nasz rząd nigdy nie był przewidywalny więc.....
    no comments

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Ziemia jeść nie wola
    Chyba że się kupiło na kredycik... a bank niestety już woła, i to sporo.

    Cytat Napisał jareko
    Wręcz przeciwnie, będą ja trzymać kurczowo jako zabezpieczenie przyszłości.
    Wolnoć Tomku. Tylko żeby się nie obudzili za 5-10 lat tak jak w Japonii, z cenami nieruchomości dookoła niższymi o 60-80%. Wtedy będą sobie pluli w brodę, jakimi to byli kretynami, że nie sprzedali ze stratą 10%.
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał crashproof
    Cytat Napisał jareko
    Ziemia jeść nie wola
    Chyba że się kupiło na kredycik... a bank niestety już woła, i to sporo.

    Cytat Napisał jareko
    Wręcz przeciwnie, będą ja trzymać kurczowo jako zabezpieczenie przyszłości.
    Wolnoć Tomku. Tylko żeby się nie obudzili za 5-10 lat tak jak w Japonii, z cenami nieruchomości dookoła niższymi o 60-80%. Wtedy będą sobie pluli w brodę, jakimi to byli kretynami, że nie sprzedali ze stratą 10%.
    Rozsądni sprzedają o te wskazane przez ciebie 10% , a kupujących nie ma zbyt wielu bo kredyt przestał byc juz tak dostępny jak w ostatnich kwartałach, gdzię Kredyt był najlepiej sprzedawanym produktem na rynku....
    ale co z tego wyszło - wywindowane ceny mieszkań, co w konsekwencji podniosło ceny gruntów.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    wywindowane ceny mieszkań, co w konsekwencji podniosło ceny gruntów.
    Teraz zaczyna się jazda w odwrotną stronę. Wolna, mozolna jazda. Tak samo jak na giełdzie.

    Wg mnie z cenami nieruchomości jesteśmy na etapie takim, jak na giełdzie był równo rok temu - były pierwsze spadki, ale większość jeszcze łudzi się, że to chwilowa korekta, że będą trzymać ("inwestowanie długofalowe", "uśrednianie" i inne bzdury), albo po prostu żyje w zaprzeczeniu ("kryzys? jaki kryzys?").

    Do pełnej kapitulacji "inwestorów" potrzebne jest prawdopodobnie, tak samo jak w tamtym przypadku, około roku czasu.
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Odwiedziłam wczoraj jednego z warszawskich deweloperów sprzedający mieszakania i np 1.5 roku temu metr mieszkania sprzedawała za 11000 a dziś za 8,5 tyś - ja się cieszę on mniej ( ale i tak swoje zarobił)

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    hm... rynki akcji czy udzialow jednak nieco sie roznia od rynku nieruchomosci... dodatkowo sam rynek nieruchomosci jest zroznicowany... wezmy np. rynek mieszkan, gdzie dobra sa niemal homogeniczne (a przynajmniej mozna z latwoscia porownywac ceny mieszkan, np na Warszawskim Ursynowie w tym samym czasie byly wystawione setki podobnych do mojego mieszkan) podczas gdy dzialki roznia sie od siebie (podobne mozna znalesc 2-3 dzialeczki, cena metra jest tylko wartoscia orientacyjna). Konsekwencja tego jest fakt, iz na rynku mieszkan podaz jest bardziej elastyczna (latwiej wycenic dane mieszkanie a korekta wartosci nastepuje szybko) niz na rynku dzialek budowlanych (na cene dzialki ma wplyw wiecej czynnikow, dzialki sa mniej porownywalne, trudniej podac "rzeczywista" cene rownowagi miedzy podaza a popytem). Wobec tego dynamika zmian na rynku dzialek budowlanych jest slabsza i rozlozona na dluzszy okres czasu...
    mowiac po ludzku, wg mnie, dzialki beda spadac ale pozniej i wolniej niz mieszkania (co czesciowo jest zbiezne z tym co powiedzial crashproof, ale wg mnie spadek bedzie mniej odczuwalny niz w przypadku mieszkan...)

  17. #37

    Domyślnie

    bombel79: ogólnie zgoda, ale przykład Japonii, czy niedawno krajów bałtyckich pokazuje, że jak już nastąpi kapitulacja, to wszystkie klasy nieruchomości (domy, działki, mieszkania, CRE) spadają razem i równo. I może to trwać długimi latami
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombel79
    wg mnie, dzialki beda spadac ale pozniej i wolniej niz mieszkania (co czesciowo jest zbiezne z tym co powiedzial crashproof, ale wg mnie spadek bedzie mniej odczuwalny niz w przypadku mieszkan...)
    Jeśli będzie spadek cen gruntów to napewno będzię to proces dłuższy (zależny od okresu kryzysu), ale w efekcie i tak później będzie wzrost cen tych ziem.

  19. #39

    Domyślnie

    Taka mała dygresja może odbiegam od tematu ale jednak moż eto miećcoś wspólnego.
    Mianowicie od kiedy Słowacja przeszła na Euro to obserwuję wielu Słowaków w Polskich sklepach wywożących towary AGD RTV i inne.
    Co to ma wspólnego z nieruchomościami?
    Ano skoro wkrótce cudzoziemcy prawnie będą mogli kupować ziemie w Polsce (okres karencji po wejściu Polski do UE dobiega końca) to....no właśnie zobaczymy co będzie z cenami.
    Spodziewam się , że ci sami Słowacy nawet z racji bliskości rozważą kupną działki w Polsce, Niemcy też w pobliżu granicy a Ci bogatsi to nawet pozwolą sobie kupić coś na wczasy.
    Jest też wielu Holendrów i Belgów, którzy chętnie się przesiedlą bo u nich ziemi mało i jest droga.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    Jeśli będzie spadek cen gruntów to napewno będzię to proces dłuższy (zależny od okresu kryzysu), ale w efekcie i tak później będzie wzrost cen tych ziem.
    Wzrośnie, ewentualnie spadnie, w ostateczności może też się nie zmienić
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

Strona 2 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony