dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 107 z 107
  1. #101

    Domyślnie

    Oj... A może byś tak, Lee, w Wielki Piątek wyciął ten wulgaryzm? Bardzo proszę.

  2. #102

    Domyślnie

    Aby przy Terrivie nie pojawiły sie rysy trzeba spełnić 2 warunki :
    1. Dać zbrojone żebro przy rozpiętości powyżej 4m.
    2. Stemplowanie stropu (przed wylaniem) wykonać tak, aby belki były uniesione na 3cm ponad ściany nośne i opierały się na tym stemplowaniu.
    Wówczas beton dostanie się pod belki i powstaną poduszki.
    Takie stemplowanie musi być mocne, bo musi przenieść cały ciężar stropu.
    Zwiększa to zapotrzebowanie na stemple o ok. 80%.
    Przy rozpiętości 4m (tak widziałem) dawano zamiast żebra 2 pręty fi16 żebrowane ułożone na pustakach stropowych.
    Ja mam wykonany (4 lata) strop Terriva na Porothermie 44, wg tych zasad i nie ma rys.

  3. #103

    Domyślnie

    Geno dzieki za odpowiedz , napewno sie przyda, bo lepiej zapobiegac niz póżniej leczyc a brakującego zebra sie juz wsadzić nieda w strop

    Zbigniew twoja rada tez cenna , własnie o tym sposobie czytałem, a ze mam beton komórkowy na scianach wiec bez wienca obniżanego(poduszki jak to nazwałeś) sie nie obejdzie.
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  4. #104

    Domyślnie

    Moze jeszcze sie ktos wypowie z posiadaczy terivy?
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofj5
    (..)
    Inne rozwiązanie to zrobić sufit podwieszany w salonie i pęknięcia będą "z głowy".

    Krzysztof
    Witam.
    Jestem na etapie planowania tynków wewnętrznych. i mam pytanie:
    Czy na strop Terriva I mozna budować sufity podwieszane z płyt kartonowo gipsowych??
    Czy konstrukcja i płyty nie będzie zanadto obciążało stropu i jak mocować uchwyty, bo przecież belek teoretycznie ruszać sie nie powinno, a keramzytowe pustaki stropowe są dość słabe.
    Z góry dzięki za odpowiedź

  6. #106

    Domyślnie

    Co do tych pęknięć, to jak juz ktos napisał trzeba poczekać! Dom "pracuje". Moi teściowie mieszkają rok w domu na Białołęce i tez mają takie rózne ryski mapki i tak dalej Planuja remont ale oczywiście jeszcze czekają. Dziwili się, że tak sie dzieje, myśleli, że im spiep***li robotę. Ale nie- to norma.
    Tzn może nie być tego jak np w domu u moich staruszków... Ale oni stawiali ten dom 10 lat.....- to nie dziwne
    Paweł Chorobiński

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefgo
    Witam.
    Jestem na etapie planowania tynków wewnętrznych. i mam pytanie:
    Czy na strop Terriva I mozna budować sufity podwieszane z płyt kartonowo gipsowych??
    Czy konstrukcja i płyty nie będzie zanadto obciążało stropu i jak mocować uchwyty, bo przecież belek teoretycznie ruszać sie nie powinno, a keramzytowe pustaki stropowe są dość słabe.
    Z góry dzięki za odpowiedź
    obciążać aż tak strasznie nie będzie, a co do mocowania - kołki moly (są z rozetką plastikową i metalową), o ile dobrze pamiętam
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony