dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 107
  1. #21

    Domyślnie

    Nie naprawisz - Teriva po prostu klawiszuje i trzeba dać k-g

  2. #22

    Domyślnie

    Przeciwko klawiszowaniom są ułożone prawidłowo żebra rozdzielcze. Pęknięcia na suficie występują tylko w pokoju z kominkiem. W pozostałych pokojach, z których największy to 5,5 m na 3,5 m pęknięcia nie występują. Z wykonaniem sufitu z płyty kartonowo-gipsowej będzie dużo roboty. Chciałbym wiedzieć, czy po ewentualnym zeskrobaniu gipsu na pęknięciach, założeniu siatki reperacyjnej i zaszpachlowaniu, pęknięcia nie pojawią się ponownie. Czy ktoś już to przerabiał praktycznie ?

  3. #23

    Domyślnie

    technologia T. nie przewiduje siatkowania, klawiszowanie stropu to też nie najlepsze wytłumaczenie; a skoro zauważyłeś że pęknięcia są stałe i nie powiększają się (liczba?) to wystarczy elastyczna szpachla + ew. siatka


    ale dlaczego po paleniu w kominku? ja ma podobny problem, ale nie tylko pod kominkiem

  4. #24

    Domyślnie

    a ja mam pytanie odnośnie tynku tradycyjnego ... czy w tym typie tynku przy stropie teriva nie trzeba dawać siatki ??

  5. #25

    Domyślnie

    Z uporem maniaka lansuje w takich przypadkach naklejenie maty z włókna szklanego (ale bym gips najpierw zdarł). Mata ma delikatny desen, bardzo silnie trzyma (jesli przyklejona tym specjalnym klejem właśnie do tego celu), jest na tyle elastyczna, że w razie potrzeby pracuje, a tego nie widać. Malować można ją wiele razy.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  6. #26

    Domyślnie

    Przekorek
    a jaki jest koszt tej maty i jak się ją nakleja: tylko pod belkami? I na jaką szerokość?

  7. #27

    Domyślnie

    A kto z Was sam kładł i zalewał Terivę?
    Proszę o wszelkie uwagi i spostrzeżenia. Nie chcę zakładać nowego wątku, więc proszę o odpowiedź w tym lub na priv.

  8. #28

    Domyślnie

    Kosztu nie pomnę, ale o wiele więcej niż tapeta (zwłaszcza klej jest droższy - 100,- Pln za małe opakowanie). Daje się to na całą powierzchnię, bo deseń jest tak wyraźny, że już trzeba konsekwentnie udawać, że taki właśnie miał być wzorek na suficie.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    A kto z Was sam kładł i zalewał Terivę?
    Proszę o wszelkie uwagi i spostrzeżenia. Nie chcę zakładać nowego wątku, więc proszę o odpowiedź w tym lub na priv.
    Oto jestem. Wykonałem strop terriva, ze Śniadowa (BK) wspólnie z jeszcze jednym murarzem. Stemplowanie wykonało dwóch murarzy. Ja układałem i nadzorowałem. Efekt doskonały i nic nie pęka. Strop użytkowany, nawet słup podpierający płatew więźby się na nim opiera. I nic nie klawiszuje. Moje porady, to robić zgodnie ze sztuką i nie żałować na betonie, stemplowaniu, wieńcu, zbrojeniach... I nie słuchać wykonawców, którzy zawsze (prawie) idą na skróty, tak aby było im łatwiej.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    A kto z Was sam kładł i zalewał Terivę?
    Proszę o wszelkie uwagi i spostrzeżenia. Nie chcę zakładać nowego wątku, więc proszę o odpowiedź w tym lub na priv.
    My będziemy robić w maju. Jak nas to nie wykończy to dam Ci znać jak poszło

  11. #31

    Domyślnie

    Proszę o zamieszczanie porad w kwestii samodzielnego montażu terivy w wątku:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25952


  12. #32

    Domyślnie

    A jakie są najlepsze szpachle do szpachlowania rys ? Musi być elastyczna, bardzo wytrzymała i łatwa w obróbce (szlifowanie). Ktoś już wspomniał o Rigips Vario i Uniflot. Czy te produkty warto zastosować ? Czy są może inne, lepsze ? No i oczywiście siatka reperacyjna, ale pewnie jest to inna siatka od tej stosowanej na połączeniach płyt g-k.

    Pozdrowienia
    Krzysztof

  13. #33

    Domyślnie

    Mam strop Teriva. Tynki wewnętrzne gipsowe (maszynowe). Wszystko jest w porządku - żadnych rys. Potwierdzam, że b. ważne jest ułożenie żeber rozdzielczych !!

  14. #34

    Domyślnie

    Rysy u mnie wystąpiły w pokoju, w którym palę w kominku. W pozostałych nie ma żadnych rys. Żebra rozdzielcze ułożone są prawidłowo. Najdłuższe belki 6 metrowe mają żebro rozdzielcze po środku biegnące prostopadle do belek, zrobione z dwóch prętów fi 12. Zresztą teraz to już nieistotne. Mam do naprawienia popękany sufit w pokoju "kominkowym".

    Pozdrowienia
    Krzysztof

  15. #35

    Domyślnie

    A dylatację przy kominie zrobiłeś? Bo ktoś juz pisał, że właśnie to może być przyczyną rys w pokojach "kominkowych"

  16. #36

    Domyślnie

    Sprawa dylatacji rzeczywiście była poruszana wcześniej. Otóż u mnie dylatacji nie ma i pewnie jest to przyczyna powstawania pęknięć, ponieważ gorący komin "pracuje" i oddziaływuje na strop, z którym jest trwale połączony. Większość rozwiązań jest właśnie bez dylatacji, chyba że ktoś o tym pomyślał w trakcie układania stropu.

    Pozdrowienia
    Krzysztof

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie Rysy na stropie ????? juz MARTWIĆ SIĘ ? skąd się wzięły ?

    Moi kochani , ponownie potrzebuje Waszej nieocenionej pomocy i rad . Co sądzicie na ten temat :
    Gdzieś ponad dwa miesiace temu miałam zalewany strop Teriva . I wszystko było o.k. Strop był polewany oraz przykryty folią .Jednak w ostatnich dniach zauważyłam na nim pęknięcia rysy , których wcześniej nie było . teraz jest juz scianka kolankowa i więżba dachowa .
    Są one nieregularne , nie idą raczej wzdłuż jakieś lini tylko wygladają jak rysunek rzeki na mapie -troszke mnie to martwi , bo nie wiem czy jest to jakis defekt? Martwić się?
    pozdrawiam

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dołanczam fotki dla lepszej oreinatcji w temacie ;
    Pierwsza fotka z odelgłości 30 cm od stropu

    Druga na wysokości moich oczu z pozycji stojącej czyli około 160 cm nad stropem

    Trzecia z odległości 10 cm


    Zastanawiałm się jeszcze jak to się ma do belek stropowych - większość rys jest do nich równoległa ale nie wszystkie , poza tym niektóre wypadają jak ściana nośna na dole ale nie ma reguły ....

    Rys na całym stropie jest około 5 ,
    1 na całej szerokości pomieszczenia i równoległa do belki stropowej .
    Pozostałe nieregularne idą po obrysie sciany nosnej
    A jedna nawet w poprzek po skosie w odchyle 45 stopni w stosunku do belek .

  19. #39

    Domyślnie

    ee takie ryski to nie rysy. oto moje:



    wbrew pozorom wcale mnie to nie cieszy wrr

  20. #40
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Sie zagipsuje - bedzie git

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony