dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 107
  1. #41

    Domyślnie

    O ile ryski osowej bym zbagatelizował, to Pascalla już mnie martwią. Może niepotrzebnie ale...
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  2. #42

    Domyślnie

    Jak u nas wylali strop, to rys bylo tyle co dziur w serze szwajcarskim.
    Oczywiscie jak to zobaczylem to od razu wywalilem ekipe ktora to spartolila i poprosilem kontruktora o ekspertyze (z tym to nie ma zartow, naprawde).
    Wierz mi lepiej wydac te kilka tysiecy na rozebranie lub wzmocnienie stropu niz pozniej robic totalna rewolucje - nie ma dyskusji.

    Kontruktor sprawdzil klase betonu, gestosc ulozonego zbrojenia i ....
    w 2 pomieszczeniach o wymiarach 4x4 gdzie rys bylo najwiecej powiedzial zeby o sprawie zapomniec! Ale w innym pomieszczeniu o wymiarach 6x6, gdzie rys praktycznie nie bylo, moze jedna czy dwie, zalecil pod stropem (wskazal dokladnie gdzie i jak) wmontowanie na poduszkach betonowych dwoch dwuteownikow 200.
    Po oblozeniu tego regipsem wyglada jak belka stropowa - zaden problem - a spac moge spokojnie.

    Jego zdaniem wszystkie nasze rysy mialy charakter skurczowy, zbrojenie bylo bardzo geste, beton co prawda nie za mocny B15, ale jak zdjelismy szalunki ani pol centymetra sie stropy nie pouginaly. Po postawieniu scianek dzialowych na poddaszu sprawdzilem poziomica - wszystko OK.
    Tak juz stoi 2 lata i chyba stac juz bedzie - pare wichur juz przeszlo i kilkaset kilo dachowki na nim tez lezalo

    MOJA KONKLUZJA - KONIECZNIE ZASIEGNIJ RADY DOBREGO KONSTRUKTORA !!!!!! Zaplac nawet 1000 jak trzeba , to nic w porownaniu z pozniejszymi problemami.

    Moim zdaniem - Twoje rysy nie wygladaja zbyt niepokojaco.

    Powodzenia
    Marek

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrsg

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam !
    Mnie również dotknęły podobne przyjemnosci w postaci pęknięć. Mój strop jest żelbetowy o gr 12 cm beton B-20 zbrojony jednokierunkowo prętami fi 12mm co 5 cm na całej długości, wieńce zbrojone fi 16mm. Po dwóch latach od wylania stropu pojawiły się pęknięcia podobne jak u Was i co najdziwniejsze w najmniejszych pokojach. Uwidoczniły się również pęknięcia przy narożnikach budynku. Konstrukcja mojego domu jest dobrana do warunków geologicznych (szkody górnicze) stąd tak duże zbrojenie. Radziłem się dwóch niezależnych inż. budowlańców z ich opinnii wychodzi że jest ok i sa to pęknięcia wynikajace z liniowej rozszeżalności żelbetu. Dodam również, iż w tym samym czasie pojawiły się pęknięcia przy oknach ale bardzo dziwne się zachowują pekają poziomo od dolnej krawędzi okna z jednej strony, i z drugiej strony pojawia sie rysa pozioma która biegnie z górnej krawędzi okna dziwne prawda !!!. Sciany zbudowane są z pustaków max (Cerpol Kozłowice kl. 15MPa) + styropian 10 cm. Jestem wdzięczny za każdą radę co do powstawania takich pęknięć i rys i sposobów ich napraw. Pozdrawiam Piotr.
    Piotr

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    kiedyś pamiętam była zażarta dyskusja na temat wyższości (i to bynajmniej nie świąt wielkanocnych nad świętami bożego narodzenia) monolitu nad terivą....ten wątek właśnie potwierdza moje zdanie na ten temat - monolit, monolit, monolit.................pzdr
    już mieszkam )

  5. #45

    Domyślnie Strop Teriva-rysy

    Mam wykonany strop Teriva 6m rozpiętości i pojawiły się w 2 miejscach rysy widoczne na tynku gipsowym od spodu wzdłuż belek stropu.Pojawiły sie po ok 1 roku od zbudowania domu i jego użytkowania.Nad rysami nie ma ścian działowych na kondygnacji powyżej.Czy takie rysy to powód do niepokoju,czy może zwykła sprawa przy tym stropie?? Podobno te stropy mają tendencję do rysowania się i uginania.Będę wdzięczny za opinie.Pozdrawiam.

  6. #46

    Domyślnie Re: Strop Teriva-rysy

    Te stropy po prostu klawiszują. Lepszym rozwiązaniem na samopoczucie właściciela sufitu jest wykonanie właśnie sufitu podwieszanego z g-k (u mnie tak jest).
    Myślę, że rysy na Twoim suficie, to nie powód do niepokoju, ale może lepiej zapytaj fachowców.
    Pozdrawiam Cinek

  7. #47

    Domyślnie

    Teriwa klawiszuje, a świstak siedzi i zawija w sreberka.

    Pozdrawiam Tomek123

  8. #48

    Domyślnie

    świstak siedzi bo sreberka były kradzione
    Pozdrawiam Cinek

  9. #49

    Domyślnie

    Po ocenie przez budowlańca tych rys proponuję lekko je poszerzyć (śrubokręt) , zagruntować uni-gruntem i wetrzeć szpachelką masę akrylową, którą po przeschnięciu spokojnie można malować. Problem powinien zniknąć.

  10. #50

    Domyślnie

    Co ile metrow/pustaków było żebro rozdzielcze?

  11. #51

    Domyślnie

    Wezwij "panów" budowlańców i zapytaj czy dawali żebra rozdzielcze .
    moim zdaniem to powinien być bardziej ich problem niż Twój . Spartaczyli niech teraz kombinują .

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg5
    Wezwij "panów" budowlańców i zapytaj czy dawali żebra rozdzielcze .
    moim zdaniem to powinien być bardziej ich problem niż Twój . Spartaczyli niech teraz kombinują .
    Albo Pana projektanta tudzież architekta

  13. #53

    Domyślnie

    Żebra rozdzielcze były zrobione prawidłowo,według projektu.Konstruktor stropu ,z którym rozmawiałem powiedział,że w pierwszych latach po wybudowaniu mogą sie pojawić rysy na stropie Teriva,który jest tani ale ma tendencję do ugięc i rysowania.Pozdrawiam.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ron5
    Żebra rozdzielcze były zrobione prawidłowo,według projektu.Konstruktor stropu ,z którym rozmawiałem powiedział,że w pierwszych latach po wybudowaniu mogą sie pojawić rysy na stropie Teriva,który jest tani ale ma tendencję do ugięc i rysowania.Pozdrawiam.
    Ten konstruktor to chyba od konstruowania statków powietrznych
    zamiast opwiadać bzdury powiedziałby Ci lepiej jak należy wykonywać takie stropy i co należy zrobić żeby uniknąć rys i nadmiernych ugięć.
    Tylko, że teraz to już trochę za późno.
    Zadaj mu tylko pytanie czy wie co to jest np:
    strzałka odwrotna, moment utwierdzenia itp.
    pzdr

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Po mojemu rysy na stropie to to już taka uroda terivy . Poszukaj w internecie ja swojego czasu znalazłem instrukcje montazową ITB dla stropu teriva. Zreszta tka sama instrukcja montazu przyjechała razem z belkami które zamówiłem u producenta. Zrobiłem dokładnie z tą instrukcją dałem nawet nieco gęsciej żebra rozdzielcze i też mam rysy. Widac tak juz musi być z terivą.
    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Marne to pocieszenie, ale w moje teriwie też wystąpił ten problem - mimo żeber rozdzielczych. Co ciekawe, stało się to po ostrym wygrzaniu stropu kominkiem w drugiej zimie użytkowania domu - raz mi się za dużo dołożyło, zostawiłem otwarty szyber i temperatura poszybowała do 36+ stopni
    Peteros

  17. #57

    Domyślnie

    Inwestor,Peteros-te rysy u Was są wzdluż belek??Poza tym czy jak pomalowaliście (jeżeli już malowaliście) to sie pojawily spowrotem??
    Pozdrawiam.
    PS-w innym domu mam Fert-a i zero rys!!!

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał ron5
    Inwestor,Peteros-te rysy u Was są wzdluż belek??Poza tym czy jak pomalowaliście (jeżeli już malowaliście) to sie pojawily spowrotem??
    Pozdrawiam.
    PS-w innym domu mam Fert-a i zero rys!!!
    Tak są wzdłuż belek i w niektórych miejscach w poprzek gdzie prawdopodobnie sa żebra rozdzielcze. Nie malowałem ponownie nie wiem czy znikna po malowaniu. Mam już dosyć prac budowlanych i chcę pomieszkać. I te rysy mam gdzieś
    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec
    Zadaj mu tylko pytanie czy wie co to jest np:
    strzałka odwrotna, moment utwierdzenia itp.
    pzdr
    A może Ty nam powiesz?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  20. #60

    Domyślnie

    U nas rysy biegną wzdłuż dwóch belek (na niemal całej ich długości) na suficie opartym na kilkunastu (musiałbym sprawdzić ilu dokładnie) belkach.
    W drugim, mniejszym, pokoju (po drugies stronie kominka) pojawiła się tylko jedna rysa.
    Peteros

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony