dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ketjowik

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Odkurzacz przemysłowy/budowlany - polecane modele, opinie, dyskusja

    Czy ktoś używa lub używał odkurzacz Karcher A 2004 w czasie remontu?
    Taki jak tu:
    http://allegro.pl/item205789383_odku...er_a_2004.html

    Zastanawiam się nad wykorzystaniem go do zbierania drobnego gruzu z bruzd pod instalcję elektryczną i generalnie w trakcie remontu 60 metrowego mieszkania, tylko nie wiem czy wytrzyma. Czekam na opinie.

    Wojtek

  2. #2

    Domyślnie Jaki odkurzacz przemyslowy?

    Witam,

    Chcialbym kupic odkurzacz przemyslowy do odkurzania m.in. wiecznie paletajacego sie pylu na budowie, mokrych spraw, samochodu po wozenia materialow budowlanych, jak i moze do podlaczania za jakis czas np. sprzetu szlifujacego tynki.

    Na allegro sa tanizny za okolo 200zl, co o nich sadzocie?

    http://www.allegro.pl/item560248433_...cho_1400w.html
    http://www.allegro.pl/item562962891_...zemyslowy.html
    http://www.allegro.pl/item558515211_..._promocja.html

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli to ma być odkurzacz przemysłowy,a nie miotełka to DeWalt D27901 lub D27902.(1400-1800zł)

  4. #4

    Domyślnie

    mieliśmy na budowie coś z HILTI, nie znam modelu,
    był traktowany bez pardonu, ciągany, wywracany, kopany, raz spadł z drewnianego koziołka na posadzkę, ciągnął kurz, wodę, pył z gładzi i posadzek,
    i działa ....

  5. #5

    Domyślnie

    Nie kupuj nic na allegro podjedz sobie do castoramy, tam masz w tej samej cenie a nawet tańsze niż te same na allegro. Ja miesiąc temu w Castoramie właśnie kupiłem odkurzacz macalister sprawuje się na razie dobrze.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Jaki odkurzacz przemyslowy?

    Cytat Napisał Deamos
    Witam,

    Chcialbym kupic odkurzacz przemyslowy do odkurzania m.in. wiecznie paletajacego sie pylu na budowie, mokrych spraw, samochodu po wozenia materialow budowlanych, jak i moze do podlaczania za jakis czas np. sprzetu szlifujacego tynki.

    Na allegro sa tanizny za okolo 200zl, co o nich sadzocie?

    http://www.allegro.pl/item560248433_...cho_1400w.html
    http://www.allegro.pl/item562962891_...zemyslowy.html
    http://www.allegro.pl/item558515211_..._promocja.html
    te urzadzonka procz pradu nic tak dobrze nie wciagaja.
    to sa zabawki. dobry odkurzacz (przemyslowy) niestety zaczyna sie grubo od ponad tysiaca zlotych.

  7. #7

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar daren
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    99
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Makita 440 polecam

  9. #9

    Domyślnie

    Albo sobie pozycz w wypożyczlani sprzetu.

  10. #10

    Domyślnie

    Albo se kup uzywke na allegro.
    na poczatku budowy kupiem przemyslowego siemensa. Za 30zl, plus dwa filtry po 17 zl. Na jednym filtrze jade od samego poczatku. Poczawszy od odkurzania chudziaka (a co, folie kladlem), przez odkurzanie po welnie, gipsie, frezowaniu i szlifowaniu drewna (podlaczony pod tasmowke i frezarke). I dalej sie ma dobrze. Na koniec go chyba podlacze zamiast jednostki odkurzacza centralnego..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Nie kupuj nic na allegro podjedz sobie do castoramy, tam masz w tej samej cenie a nawet tańsze niż te same na allegro. Ja miesiąc temu w Castoramie właśnie kupiłem odkurzacz macalister sprawuje się na razie dobrze.
    "Twoje wypowiedzi też mnie rozwalają"(to odnośnie innego wątka) Nie ma jak to "profesjonal sprzęt " z markecika.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał daren
    Makita 440 polecam
    taaaa 5 worków 75 złociszy!
    ...no ale mają kapselek!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał daren
    Makita 440 polecam
    taaaa 5 worków 75 złociszy!
    ...no ale mają kapselek!
    też polecam - używam przynajmniej 3 lata (bez papierowych worków - tylko ten z tworzywa + osłonka na filtrze)

    Kupiłem w Castoramie za jakieś 900zł - trzeba uważać bo gdy robili promocję to cena skakała o jakieś 60 zł do góry - kilka razy się to powtarzało, więc prawie za każdym razem jak jestem w tym sklepie to patrzę na cenę tego odkurzacza

    odkurzałem wszystko - chudziak w garaży (kilka pełnych pojemników pyłu), wylewki przed kładzeniem paneli, pył gipsowy ze szpachlowania itp.

    Po przeprowadzce przez kilka miesięcy służył nam jako domowy odkurzacz i też był ok.

    zlu

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Cytat Napisał bladyy78
    Nie kupuj nic na allegro podjedz sobie do castoramy, tam masz w tej samej cenie a nawet tańsze niż te same na allegro. Ja miesiąc temu w Castoramie właśnie kupiłem odkurzacz macalister sprawuje się na razie dobrze.
    "Twoje wypowiedzi też mnie rozwalają"(to odnośnie innego wątka) Nie ma jak to "profesjonal sprzęt " z markecika.
    Pisze się wątku a nie wątka i nie bądź uszczypliwa nie każdemu potrzebny odkurzacz za 2 koła, ale widzę że ty do markeciaków nie chodzisz i nic tam nie kupujesz, ja czasem robię tam zakupy i powiem więcej na z markeciaka miałem praktycznie wszytki materiały budowlane.

  15. #15

    Domyślnie

    Używam Kress-a, dostaje na budowie nieźle w rurę, łyka wszystko bez oznak zmęczenia.

  16. #16

    Domyślnie

    Jesli chodzi o sprzety, to na te tansze niemarkowe i marketowe nie narzekam, do prac na budowie kupilem mieszadlo za okolo 200zl na allegro (najtansze) i jest super, w markecie jakies proste narzedzia sa OK, profesjonalista nie jestem, wiec nie mam takich wymagan a jak cos mi sie zepsuje to kupie drugie i tez bedzie taniej
    Dobre i markowe warto kupowac wiertla, tarcze... te rzeczy, ktore bezposrednio sie zuzywaja i wplywaja na prace. Nie potrzebuje wiertarki Hilti by wywiercic otwor

    W markecie z pewnymi rzeczami trzeba uwazac, wiele materialow budowlanych robia z przeznaczeniem na markety i sa one gorsze, np. plyty k-g sa duzo slabsze, piece z gorszej blachy itp.

    Wracajac do tematu, to nie zrazilem sie do tanizny z allegro bo za jeden odkorzacz za 1000zl moge miec 5 gorszych za 200zl. Ale zeby nie kupowac najwiekszego szmelcu pomyslalem o uzywce (dziekuje za porade) i zainteresowala mnie oferta jednego sprzedawcy na allegro
    http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=6386162
    co o tym sadzicie?

  17. #17

    Domyślnie Re: Jaki odkurzacz przemyslowy?

    Wszystkie to ten sam chinski badziew. kupilem taki za 189 w Bricomannie. Dno. Rura wychodzi sama z odkurzacza i szczotki. Silnik huczy jak odrzutowiec ale ssanie na szczotce slabiutkie. Filtr zapycha sie blyskawicznie a worki maja slaba pojemnosc. IMO szkoda pieniedzy. Stary zelmer lepiej sobie radzi.

  18. #18
    DAWID+T
    Guest
    DAWID+T

    Domyślnie

    Kuo odkurzacz wodny i suchy w jednym np. SPARKY
    U mnie dostaje w kość i trzyma się dzielnie
    Dostepny w CASTORAM'ie w przystępnej cenie moim zdaniem

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Cytat Napisał bladyy78
    Nie kupuj nic na allegro podjedz sobie do castoramy, tam masz w tej samej cenie a nawet tańsze niż te same na allegro. Ja miesiąc temu w Castoramie właśnie kupiłem odkurzacz macalister sprawuje się na razie dobrze.
    "Twoje wypowiedzi też mnie rozwalają"(to odnośnie innego wątka) Nie ma jak to "profesjonal sprzęt " z markecika.
    Pisze się wątku a nie wątka i nie bądź uszczypliwa nie każdemu potrzebny odkurzacz za 2 koła, ale widzę że ty do markeciaków nie chodzisz i nic tam nie kupujesz, ja czasem robię tam zakupy i powiem więcej na z markeciaka miałem praktycznie wszytki materiały budowlane.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Odnośnie mojego błędu to się zdarza(dlatego wolę angielski),niektórym nawet bardzo często.Ale żeby tak wytykać to chyba pierwszy raz,no ale jak brak argumentów...("na z markeciaka" też się nie pisze).Nie pisałam,że nic tam nie kupuję(znowu dopisujesz),nie wiem czemu uważasz ,że jak ktoś ma odmienne zdanie na jakiś temat to zaraz to podciągasz pod"uszczypliwość".Moim zdaniem taki sprzęt ,żeby służył nam długo i dobrze,nie obejdzie się bez większego wydatku.Mój mąż też kupował kiedyś sprzęt w markeciaku(towar po przystępnej cenie,średniej jakości dla majsterkowiczów),ale szybko się przekonał,że na sprzęcie nie ma co oszczędzać.

    z markeciaka miałem praktycznie wszytki materiały budowlane.
    I znowu to samo.Czy ja pisałam coś o materiałach budowlanych?

    PS.Jak się do kogoś zwracasz to "Ty" pisze się z dużej litery(odnośnie wytykania błędów).A jeśli masz zamiar kogoś znieważać, to słownie,a nie ortograficznie.

  20. #20

    Domyślnie

    Bardzo polecam odkurzacz profesjonalny Starmix chyba IS -ARD1225 wciąga wszsytkie pyły wg producenta 99,95%, ma dwa filrty kasetonowe, czyści wstrząsami ...ksozt około 1360 zł, wciągam nim wszystko łącznie z pyłem z kotła, kominka, pyły po szlifowaniu, długo szukałem dobrego odkurzacza i kilka musiałem oddać między innymi makitę bo po prostu się zapychała
    Edyta i Marcin

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony