dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 129
  1. #41

    Domyślnie

    Ja chcę właśnie kupić odkurzacz warsztatowy do pyłu w domu po budowie i myślałam o takim zwykłym Einhella. Nada się?
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=658060982

    Moc 1250, cena ok, worki i filtry tanie... Ale czy da radę?

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie odkurzacz budowlany

    Musze sprzątnąć pył przed położeniem fug. Rozglądałam się za odkurzaczem, ale takie typowo budowlane to koszt najmniej 600 zł. Są jeszcze przemysłowe - tańsze, ale czy silnik nie padnie od pyłu?

    Czym sprzątaliście na budowie?

  3. #43

    Domyślnie

    Pył po gipsach wykończy każdy typowy odkurzacz. Rozważ czy nie lepiej skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego i pożyczyć coś profesjonalnego, koszt ok 50 zł za dobę i duża kaucja

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Jeno u mnie na prowincji ciężko wypożyczyć.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hagis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja na Allegro kupiłem Matrixa 20l za 285 zeta odkurza pyl i wode ma gniazdo do narzędzi... Worki pasuja od Karchera za 33 zeta 5 sztuk - sa duzo lepsze od oryginalnych. odkurzylem juz 140 m2 kwadratowych budynku w stanie surowym co dało kilka pełnych wiader pyłu cementowego i resztek cegiel... Jakość jak na tę cenę zadowalajaca... sprzątałem tez garaz i już niepamiętam kiedy tak wygladał hehehhehe... Przy pyle trzeba dobry worek i czeste czyszczenie filtra. Ciagnie lepiej niz domowy elektrolux za 1300 zeta... (tak stwierdziła zona jak sprzatała samochód...
    Jest jak jest...

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Hagis miód lejesz na moje serce! A czy w instrukcji jest napisane, że można pył budowlany odkurzać?

  7. #47

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hagis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie, jest napisane że odsysa pył z narzędzi... ale nie napisali z jakich, wiec poleciałem po całości, wysprzatałem też kupe opiłków metalowych i działa ok. Ma worek wiec wszystko tam zostaje, to co przejdzie pył gipsowy osadza się na filtrze który można wytrzepać, Polecam worki dwuwarstwoewe bo one lepiej trzymaja pył. Wstyd się przyznać ale po zapełnieniu pierwszego worka zapodałem całkiem bez i też dał rade ale do momentu kiedy całiem zalepiło filtr (daltego lepiej z workiem) oczywiscie po wytrzepaniu działa oK. Teraz na koniec jak miałęm ostatni worek to rzy razy z worka wysypywalem pyl i dalej jazda... (to wersja dla oszczędnych hheehehehehhe)
    Nie jest tak dobracowany (rura i zssawki) ale to przecie nie Makita za 800...

    Ja mam dokładnie ten:

    http://allegro.pl/item684127155_odku...1400w_20l.html

    Ten z linka wcześniej to na mój gust wygląda za domowo...
    Jest jak jest...

  9. #49

    Domyślnie

    Zapraszam do mojego wątku

    http://forum.muratordom.pl/odkurzacz...we,t161229.htm

    Ja ostatecznie kupiłem Profi 20
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    lubelskie/mazowieckie
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    Ja mam Makite za 1000zl i wcale rewelacyjnie nie ciagnie..

  11. #51

    Domyślnie

    znalazłem taki

    http://www.allegro.pl/item702308739_..._nowy_gwa.html

    mam nadzieje ze da rade , tani ale mysle ze moje pare metrów odkurzy

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  12. #52

    Domyślnie

    A ja kupiłem jakąś taniochę za 149zł w Leroy'u w promocji... całą budowę wytrzymał - pył, gruz, woda i nadal działa!
    teraz są karchery wpromocji... pewnie nieco lepsze

    pozdrawiam
    Browar

  13. #53

    Domyślnie

    Wczoraj miałam przyjemność użytkować odkurzacz budowlany z BOSCHA.
    Pożyczyliśmy go.

    Cudo !


    W sumie w 5 godzin poodkurzaliśmy bardzo dokładnie cały dom.
    Po zrobieniu tynków cementowo-wapiennych.


    Super sprawa, bo wcześniej dwukrotnie sama zamiatałam cały dom i zajmowało mi to.... dwa dni.
    Dało się, ale było ciężko.
    No i po takiej o pracy wyglądałam jak umęczony młynarz.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  14. #54

    Domyślnie

    A my dokupiliśmy przystawkę do czyszczenia kominków i przy jej pomocy poodkurzaliśmy dom po nidzie i szlifowaniu gładzi a teraz sprzątamy nią kominek.
    JOAZ

  15. #55

    Domyślnie

    W samą porę pojawił się ten wątek
    Zainspirował mnie do wypożyczenia odkurzacza budowlanego i tym sposobem mam wysprzątaną całą górę po szpachlowaniu.
    koszt 103 zł oszczędność czasu 2 tygodnie
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Kupiłem tego Matrixa 1400W i mam pytanie - w komplecie znajdował się worek na śmieci, ale... nie wiem gdzie go mam podpiąć!? W instrukcji nie ma słowa o workach. Nie pasuje mi on w żaden sposób.

    Możliwe, że ten worek to przypadkiem się tam znalazł, gdyż był to model poserwisowy, ale kolega wyżej pisze, że do Matrixa pasują worki Karchera. A więc coś z tymi workami jest na rzeczy..

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hagis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W pojemniku jest wlot smieci z rury i tam zakładasz ten worek. (wciskasz go normalnie na ten plastik co wystaje z obudowy tej stalowej w tę okrągłą dziurę w worku) Bez worka szybko filtr się zatyke i trzeba trzepać. POlecam potem kupić worki od Karchera 20 littrowe (w marketach sa po 32 zeta za 5 sztuk) są one lepsze niz oryginalny.
    Jest jak jest...

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Założyłam ten wątek i zalicytowałam nawet jeden z polecanych tu odkurzaczy + filtr pyłowy, w tzw. międzyczasie panowie na budowie zaczęli kłaść fugi czyszcząc szczeliny między płytkami zwykłym odkurzaczem /swoim własnym!/, więć kiedy sprzedawca odezwał się po kilku dniach, że akurat ten zalicytowany przeze nie odkurzacz był uszkodzony, to zrezygnowałam z zakupu .

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    Założyłam ten wątek i zalicytowałam nawet jeden z polecanych tu odkurzaczy + filtr pyłowy, w tzw. międzyczasie panowie na budowie zaczęli kłaść fugi czyszcząc szczeliny między płytkami zwykłym odkurzaczem /swoim własnym!/, więć kiedy sprzedawca odezwał się po kilku dniach, że akurat ten zalicytowany przeze nie odkurzacz był uszkodzony, to zrezygnowałam z zakupu .
    Czyszczenie fug to nie to samo co odkurzanie pyłow po gipsach, resztek gruzu, wody itp.

    Ale faktycznie, jezeli to koniec budowy i tylko takie drobne rzeczy do zrobienia, to mozna zaryzykowac wlasny odkurzacz albo po prostu wypozyczyc.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Fakt, ale resztki gruzu tam były, po kuciu elektryków, niestety.W każdym razie cieszę się, że mnie ten wydatek ominął.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony